Справа № 362/3496/24
Провадження № 2/362/2047/24
У х в а л а
"25" червня 2024 р. суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Кравченко Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СІРОКО ФІНАНС»</a>, третя особа приватний виконавець виконавчого округу Київської області Кошкер Іван Анатолійович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає до виконання, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 звернула позов до ТОВ «СІРОКО ФІНАНС», третя особа приватний виконавець виконавчого округу Київської області Кошкер Іван Анатолійович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає до виконання.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 21.05.2024 р. позовну заяву було залишено без руху.
25.06.2024 р. до канцелярії суду надійшла заява ОСОБА_2 із уточненою позовною заявою.
Перевіривши матеріали позовної заяви, вважаю, що її слід залишити без руху для усунення недоліків, з наступних підстав.
Так, позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно дост. 42 ЦПК України,у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
З пункту 26Постанови пленуму ВСУ від 06.11.2009 р. № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними»: Особами, які берутьучастьусправіпровизнання правочину недійсним, є насамперед сторони правочину.Нотаріуси, що посвідчували правочини, залучаються до участі у справі як треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, якщо позивач обґрунтовує недійсність правочину посиланням на неправомірні дії нотаріуса.»
Спори за позовами про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, про повернення стягнутого за виконавчим написом вирішуються судом у порядку цивільного судочинства за позовами боржників або зазначених осіб до стягувачів, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа. За правилами цивільного судочинства як спір про право в позовному провадженні розглядаються позови про оскарження дій нотаріуса щодо вчинення виконавчого напису, коли йдеться виключно про порушення нотаріусом правил вчинення відповідної нотаріальної дії і при цьому позивачем не порушується питання про захист права відповідно до положень цивільного законодавства.
ЗгідноЗакону «Про нотаріат»нотаріус, який вчинив виконавчий напис, не є належним відповідачем у справі про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, оскільки справи за спорами щодо оскарження вчинених нотаріусами виконавчих написів (про визнання вчиненого нотаріусом виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого) мають розглядатися судами за позовами боржників до стягувачів.
Справи за спорами щодо оскарження вчинених нотаріусами виконавчих написів (про визнання вчиненого нотаріусом виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса) мають розглядатися судами за позовамиборжників до стягувачів.
Відповідачем у таких справах є особа, на користь якої було вчинено виконавчий напис, яким було порушено право позивача. Тобто, цивільна відповідальність за незаконно вчинений виконавчий напис покладається не на нотаріуса, а на особу, яка зверталася за виконавчим написом. Сам же нотаріус може залучатися судами як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Разом з тим, як вбачається зі змісту позовної заяви, що спірний виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенко Є.М., однак позивачем до участі у справи, в якості третьої особи не залучено приватного нотаріуса, оскільки рішення може вплинути на його права та обов`язки, тому позивачу необхідно уточнити коло осіб.
Відповідно до п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Так, зміст позовних вимог (п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК України) - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду, і має суттєве значення при розгляді справи та відповідно вимагає чіткого визначення, оскільки у випадку задоволення позову, зміст таких вимог викладається у резолютивній частині судового рішення.
Разом з тим, як зі змісту позовної заяви вбачається, що зміст позовних вимог потребує уточнень, оскільки позовні вимоги (п.2-3) не є способами захисту, а відтак підлягають уточненню.
Згідно ч. 6ст. 175 ЦПК Україниу позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч.1, 2 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як вбачається зі змісту позову та додатків, позивач не долучила клопотання про витребування у приватного нотаріуса належним чином завіреної копії виконавчого напису та належним чином завірених копій матеріалів нотаріальної справи щодо вчинення виконавчого напису з доданими документами, підтверджуючими заборгованість позивача за кредитними зобов`язаннями.
Враховуючи викладене, позивачу слід усунути вказані недоліки, визначити коло осіб, які беруть участь у справі, а також визначити статус третіх осіб та надати примірники позову з урахуванням вказаних недоліків.
Відповідно до ч. 1ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ч. 2ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та господарських формувань.
Також, ч. 12ст. 28 ЦПК Українипередбачено, що позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
Так, позивач у позовній заяві зазначає адресу: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Васильківського міськрайонного суду Київської області.
Крім того, відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «СІРОКО ФІНАНС»</a> знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 45, офіс 510А.
Справи за спорами щодо оскарження вчинених нотаріусами виконавчих написів (про визнання вчиненого нотаріусом виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса) мають розглядатися судами за позовами боржників до стягувачів.
Відповідачем у таких справах є особа, на користь якої було вчинено виконавчий напис, яким було порушено право позивача. Тобто, цивільна відповідальність за незаконно вчинений виконавчий напис покладається на особу, яка зверталася за виконавчим написом.
З врахуванням зазначеного, з даних норм можна прийти висновку, що в даній категорії справ передбачена альтернативна підсудність, тобто за місцезнаходженням стягувача або за місцем виконання виконавчого напису.
Разом з тим, позивач не обґрунтував звернення з позовом до Васильківського міськрайонного суду Київської області, а тому суд позбавлений можливості визначити підсудність згідност.ст.27-28 ЦПК України, а тому позивачу слід обґрунтувати визначення підсудності відповідно до поданої позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч. 1,ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Враховуючи викладене, позивачу слід усунути вказані вище недоліки та надати примірники уточненої позовної заяви з усунутими недоліками для суду та відповідно до кількості учасників у справі.
Частиною 1ст. 185 ЦПК Українивстановлено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.136,175,177,185,260 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СІРОКО ФІНАНС»</a>, третя особа приватний виконавець виконавчого округу Київської області Кошкер Іван Анатолійович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає до виконання, - залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, заява буде вважатись неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кравченко Л.М.
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121229424 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні