№ 207/4638/24
№ 2/207/1402/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2024 року м.Кам`янське
Суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Бушанська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання батьківства
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Баглійського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, дослідивши позовну заяву та додані до неї документи на відповідність вимогам господарського процесуального законодавства, суд враховує наступне.
Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу (ч.1 ст.6 Закону України "Про судовий збір").
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня у розмірі 3028,00 грн.
Пунктом 2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2024 року становить 1211,20 грн.
Згідно з ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме: визнання його батьком дитини ОСОБА_3 та зобов`язання Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести відповідні зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 .
Отже, за подання даної позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2 422,40 грн (1 211,20 х2).
До позовної заяви позивачем надано квитанцію до платіжної інструкції про переказ готівки №ПН3158380 від 20.08.2024 про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн, що становить розмір судового збору за одну вимогу немайнового характеру.
Недоплата судового збору становить 1 211,20 грн.
Отже, позивачем не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За приписами ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, суд доходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями175,177,185,258-261 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства -залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання доказів сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн., тривалістю 10 днів з дня отримання цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною та буде повернута особі, що звернулась із цією заявою.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бушанська О.В.
Суд | Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121236455 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська
Бушанська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні