Ухвала
від 27.08.2024 по справі 185/8551/24
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/8551/24

Провадження № 2-о/185/351/24

У ХВ АЛ А

27 серпня 2024 року м.Павлоград

Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Зінченко А. С., перевіривши на відповідність вимогам Цивільного процесуального кодексу України позовну заяву представника ОСОБА_1 адвоката Припіченко В.Ф., заінтересована особа: Головне управлінняДержавної міграційноїслужби уДонецькій області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

встановив:

До суду надійшла заява представника ОСОБА_1 адвоката Припіченко В.Ф., заінтересована особа: Головне управлінняДержавної міграційноїслужби уДонецькій області, про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту встановлення особи для отримання паспорта громадянина України.

Порядок розгляду судом справ окремого провадження визначено нормами розділуIV ЦПК України.

Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити:

...2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб)сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти,відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; … 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Позовна заява не відповідає вимогам п.2,10 ч.3 ст. 175 ЦПК України, так як не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі у учасників справи, та не містить підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав .

Отже заявнику необхідно зазначити в заяві відомості відповідно до п.2,10 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Відповідно дост. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводиться у ч. 1ст. 315 ЦПК України, який не є вичерпним.

Згідно до ч. 2ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо за законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Встановлення факту, що має юридичне значення в окремому провадженні можливе при умові, що факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Як роз`яснено в пункті 1 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження справи про встановлення факту можливий, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Отже у судовому порядку встановлюються тільки такі факти, які мають юридичні наслідки і від встановлення яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника і в судовому порядку можливе лише тоді, коли діючим законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.

Так, процедура встановлення особи, визначена Порядком про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженогопостановою КабінетуМіністрів Українивід 25.03.2015№302 та Тимчасовим порядком оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженим

Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06 червня 2019 року № 456.

Відповідно до зазначених Порядків рішення суду про встановлення особи для оформлення паспорта подається особами, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

Відповідно доп.43,44 Порядку№ 302за результатамипроведення процедуривстановлення особи,підтвердження фактудержавної реєстраціїнародження,а такожперевірки фактуналежності особидо громадянстваУкраїни працівникомтериторіального підрозділуДМС складаєтьсявисновок завстановленою МВСформою,який затверджуєтьсякерівником територіальногооргану ДМСабо йогозаступником. Якщо за результатами проведення зазначеної процедури особу не встановлено, приймається рішення про відмову особі в оформленні паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку, передбаченомупунктами 100і101цього Порядку.

Згідно ст.10Закону України«Про Єдинийдержавний демографічнийреєстр тадокументи,що підтверджуютьгромадянство України,посвідчують особучи їїспеціальний статус»якщо особуне будеідентифіковано,проводиться процедуравстановлення особи,строк якоїне перевищуєдвох місяців.У разінеможливості встановитиособу протягом зазначеного строку особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. До завершення процедури встановлення особи, прийняття відповідного рішення суду документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, не видаються.

Отже з аналізу наведених вище норм вбачається, що особа може звернутися до суду із заявою про встановлення особи за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, лише у разі, якщо особу не було встановлено за результатами проведеної ДМС процедури встановлення особи згідно п. 43,44 Порядку № 302, ст. 10 зазначеного закону. За результатами процедури встановлення особи складається відповідний висновок та рішення, які заявник повинен надати суду.

Отже заявнику необхідно надати результати проведення процедури встановлення особи, а саме висновок та рішення відповідно підрозділу ДМС яким особу заявника не було встановлено за результатами проведення (завершення) процедури встановлення особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185,260,294 ЦПК України, суддя

постановив:

Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Припіченко В.Ф., заінтересована особа: Головне управлінняДержавної міграційноїслужби уДонецькій області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.

У випадку не усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Ухвала знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя А. С. Зінченко

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення27.08.2024
Оприлюднено29.08.2024
Номер документу121240639
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —185/8551/24

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Зінченко А. С.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Зінченко А. С.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Зінченко А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні