БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4
Справа №730/705/24
Провадження №2/730/240/2024
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"26" серпня 2024 р. м.Борзна
Борзнянський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої судді - Данько О.В.,
з участю секретаря судового засідання - Граб С.О.
представника позивача - ОСОБА_1
представника третьої особи - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Борзни в порядку загального позовного провадження справу за позовом Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, заявленим в інтересах дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
У С Т А Н О В И В :
1. Описова частина
Стислий виклад позицій учасників справи
Комарівська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 у якому просить позбавити її батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнути з відповідачки на утримання дочки аліменти у розмірі частки з усіх видів заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягувати від дня пред`явлення позову до суду на користь ОСОБА_3 .
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_4 є матір`ю малолітньої ОСОБА_3 , яка ухиляється від виконання батьківських обов`язків та зловживає спиртними напоями. Батько малолітньої ОСОБА_3 . ОСОБА_5 від народження дочки виховує та утримує дитину сам. Дівчинка проживає разом з батьком. Мати участі у вихованні дитини не приймає, матеріально не забезпечує. Рішенням Борзнянського районного суду Чернігівської області від 14.02.2024 ОСОБА_4 вже позбавлена батьківських прав щодо свого сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 перебуває на обліку соціальних служб як така, що ухиляється від виконання батьківських обов`язків. Дитина ОСОБА_3 перебуває на обліку служби у справах дітей, як дитини, що потрапила у складні життєві обставини через ухиляння матері ОСОБА_4 від виконання батьківських обов`язків. Після народження дочки ОСОБА_3 , восени 2018 року, ОСОБА_4 проживала з батьком дитини ОСОБА_5 в АДРЕСА_1 . До Служби у справах дітей постійно надходили скарги щодо неналежного виконання батьківських обов`язків матері по відношенню до новонародженої дитини. ОСОБА_4 постійно покидала місце проживання, залишала дитину з батьком, а сама вела бродячий спосіб життя. У січні 2019 року ОСОБА_4 залишила шестимісячну дочку ОСОБА_3 у бабусі (матері ОСОБА_5 ) у Львівській області, а сама пішла від батька дитини та почала проживати окремо у знайомих. ОСОБА_5 після того, як дочці виповнився один рік забрав її від бабусі до с. Комарівка для спільного проживання та виховання. З січня 2018 року ОСОБА_4 не проживала з малолітньою дочкою ОСОБА_3 , не провідувала її, не цікавилась її життям та здоров`ям, жодної матеріальної допомоги не надавала. Малолітня ОСОБА_3 відвідує ЗДО «Дзвіночок» Комарівської сільської ради Ніжинського району, куди приводить та забирає її лише батько. Оскільки, відповідачка у добровільному порядку не забезпечує дитину матеріально, то з неї підлягають до стягнення аліменти у вищевказаному розмірі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі із вищевказаних підстав.
Відповідачка була належним чином та своєчасно повідомлена про дату, час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем проживання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Крім того, була повідомлена про час та місце розгляду справи шляхом розміщення відповідного оголошення на веб-порталі судової влади України, проте, у судове засідання не з`явилася, причини неявки не повідомила, заяви про розгляд справи без її участі чи про відкладення розгляду справи до суду не подала, відзиву на позов не надіслала.
Представник третьої особи вважала, що позов підлягає до задоволення та повідомила, що майже від народження ОСОБА_3 опікується батько. Йому також допомагають його батьки. Відповідачка ухиляється від виконання батьківських обов`язків, не спілкується з дитиною, не утримує її матеріально. ОСОБА_4 не співпрацює з працівниками соціальних служб. Дитина взагалі не знає матері.
Заяви та клопотання учасників справи
Учасники справи інших заяв та клопотань до суду не подавали.
Процесуальні дії у справі
Ухвалою судді від 19 червня 2024 року позовна заява прийнята до розгляду, відкрите загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 23 липня 2024 року закрите підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті.
За наявності до того підстав, зі згоди позивача суд ухвалив про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст.280 ЦПК України
2. Мотивувальна частина
Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин та оцінка аргументів і доказів учасників справи
Заслухавши представників позивача та третьої особи, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд установив такі обставини.
Згідно з копією свідоцтва про народження ОСОБА_3 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , її батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (а. с. 9-12).
ОСОБА_3 проживає за адресою АДРЕСА_1 разом батьком ОСОБА_5 та дідом ОСОБА_9 . Відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на території Комарівської територіальної громади відсутні (а. с. 32; 44).
На підставі наказу Служби у справах дітей Комарівської сільської ради № 78 від 19.10.2018 діти ОСОБА_4 , у тому числі і ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , були взяті на облік як діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. (а. с. 13).
Згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов проживання сім`ї ОСОБА_5 та його співмешканки ОСОБА_4 , від 15.03.2019, у будинку за адресою АДРЕСА_1 станом на дату проведення обстеження, ОСОБА_4 проживала у рідної сестри. Їх спільна дочка ОСОБА_3 перебувала у баби ОСОБА_10 у Львівській області. (а. с. 14).
Відповідно до актів обстеження умов проживання від 02.02.2022, 28.03.2023, 27.12.2023, 09.02.2024 у будинку по АДРЕСА_1 мешкають ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . У будинку парове опалення у задовільному стані, наявне паливо, ведеться невелике господарство, є ліжка, постільна білизна, продукти харчування, сезонний одяг. ОСОБА_5 дитину ОСОБА_3 виховує сам, ніде не працює, зловживає спиртними напоями. Мати дитини участі у її вихованні не бере. Дитина відвідує дошкільний заклад. (а. с. 16-19).
Відповідно до рішення комісії з питань захисту прав дитини про стан виконання батьківських обов`язків ОСОБА_4 по відношенню до своїх малолітніх дітей ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 від 17.02.2023 (оформлене протоколом Комісії з питань захисту прав дитини від 17.02.2023 № 03) ОСОБА_4 була попереджена про можливість прийняття органом опіки та піклування рішення про позбавлення її батьківських прав щодо її дітей, у тому числі і щодо ОСОБА_3 , сім`я була взята під соціальний супровід фахівця із соціальної роботи.(а. с. 20).
Сім`я ОСОБА_4 з 30.11.2021 перебувала під соціальним супроводом, останній надавалися послуги спрямовані на подолання складних життєвих обставин, які включали в себе цілі формування навичок відповідального батьківства, налагодження емоційних контактів між членами сім`ї, створення безпечних та комфортних умов для дітей, планування бюджету та ведення домашнього господарства, профілактика шкідливих звичок. Станом на 27.07.2023 складні життєві обставини сім`ї подолані не були, оскільки ОСОБА_4 не співпрацювала із працівниками соціальних служб та частково виконувала план соціального супроводу. ОСОБА_4 знята з обліку в Центрі надання соціальних послуг 27.02.2024. Станом на 20.03.2024 відомості про її місцезнаходження були відсутні. Згідно актів про відвідування сім`ї/особи від 12.05.2023 та 13.07.2023 під час візиту до ОСОБА_4 було з`ясовано, що мати й надалі не налагодила стосунки з дочкою ОСОБА_3 , не цікавиться її життям та розвитком. Бажання виховувати дочку у ОСОБА_4 не має. (а. с. 21-24, 29).
Із матеріалів соціального супроводу сім`ї ОСОБА_5 за період з 23.02.2023 по 23.02.2024 слідує, що мати ОСОБА_3 . ОСОБА_4 ухиляється від виконання батьківських обов`язків щодо дочки ОСОБА_3 , не виконувала рекомендації фахівця із соціальної роботи, не дотримувалася плану соціального супроводу, у який була залучена. (а. с. 79-86).
Відповідно до довідки ЗДО «Дзвіночок» Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області №6 від 16.04.2024, ОСОБА_3 , відвідує вказаний заклад дошкільної освіти з 19.05.2021. За час перебування дитини в дитячому садку, мати дівчинки жодного разу дитину не приводила до садочка та не забирала, не цікавилася у працівників закладу здоров`ям, розвитком та вихованням дитини, батьківські збори не відвідувала, в телефонному режимі з працівниками не спілкувалася. (а.с.30).
Згідно довідки Комарівської АЗПСМ Борзнянського центру первинної медико-санітарної допомоги від 16.04.2024, слідує, що ОСОБА_3 , перебуває під наглядом Комарівської АЗПСМ від дня народження. Всі медичні взаємодії стосовно ОСОБА_3 відбувалися за участі батька ОСОБА_5 . Мати дитини жодного разу за медичною допомогою для малолітньої дитини не зверталася та здоров`ям дитини не цікавилася. (а.с.31).
10.01.2024 ОСОБА_5 звернувся до Служби у справах дітей Комарівської сільської ради із заявою про вирішення питання про доцільність позбавлення батьківських прав матір його дочки ОСОБА_3 . ОСОБА_4 , яка більше п`яти років не займається її вихованням. (а.с. 27).
Рішенням комісії з питань захисту прав дитини від 06.03.2024, вирішено надати висновок органом опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 , по відношенню її доньки ОСОБА_3 на підставі заяви батька ОСОБА_5 (а.с. 28).
20.05.2024 Начальником Служби у справах дітей Комарівської сільської ради та фахівцем із соціальної роботи ЦНСП Комарівської сільської ради з ОСОБА_4 було проведено профілактичну бесіду щодо невиконання батьківських обов`язків по відношенню до дитини ОСОБА_3 . Під час бесіди, було з`ясовано, що остання і надалі не бере участі у вихованні дитини, не цікавиться її життям та здоров`ям, не допомагає матеріально без відповідних на те причин. Також, 20.05.2024 ОСОБА_4 надала свою письмову згоду на позбавлення її батьківських прав відносно дочки ОСОБА_3 , надавши відповідну заяву до органу опіки та піклування. (а.с. 33-34).
Згідно висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 щодо її малолітніх дітей, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Комарівської сільської ради від 28.05.2024 №42, вказаний орган вважає за доцільне позбавлення батьківських прав відповідачки щодо її малолітньої дочки ОСОБА_3 , оскільки остання ухиляється від виконання батьківських обов`язків. (а.с.35).
Свідок ОСОБА_13 фахівець із соціальної роботи, повідомила, що вона здійснювала соціальний супровід сім`ї ОСОБА_5 , одним із завдань якого було налагодження стосунків між дитиною ОСОБА_3 та матір`ю ОСОБА_4 . Однак, остання уникала спілкування з працівниками соціальних служб, на виклики не з`являлася. Дитина не знає як виглядає її мати і взагалі нічого про неї не знає.
Свідок ОСОБА_15 , завідуюча ЗДО «Дзвіночок» пояснила, що ОСОБА_3 відвідує заклад з травня 2021 року, весь час до садочка її приводить та забирає батько, про матір вона ніколи не розповідає та не згадує її.
Свідок ОСОБА_5 пояснив, що матір його дочки ОСОБА_3 ОСОБА_4 він не бачив тривалий час. З 2019 року він виховує дочку сам. Відповідачка дитину не відвідувала, матеріальної допомоги не надавала, її життям не цікавилась. Був випадок коли він вів дитину із дитячого садка, а біля автобусної зупинки стояла ОСОБА_4 , яка їх помітила, однак, навіть не підійшла до ОСОБА_3.
Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, як принципове положення визначила, що дитина повинна зростати в умовах турботи.
Відповідно до статті 18 Конвенції про права дитини батьки або, у відповідних випадках, законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Згідно зі статтею 11 Закону України «Про охорону дитинства» сім`я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом із батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. Право дитини на отримання належного сімейного виховання виникає у неї від народження.
Статтею 7 СК України визначено необхідність забезпечення дитині можливості здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України; регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Відповідно до ст.150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною належної освіти, готувати її до самостійного життя.
Згідно з ч.2, 4 ст.155 СК України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що права батьків щодо дитини є похідними від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, й, у першу чергу, повинні бути визначені та враховані інтереси дитини, виходячи із об`єктивних обставин спору, а тільки потім права батьків.
Згідно з п.2 ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 11.07.2017 у справі «М. С. проти України» вказав на те, що при визначенні найкращих інтересів дитини в конкретній справі слід брати до уваги два міркування: по-перше, у найкращих інтересах дитини зберегти її зв`язки із сім`єю, крім випадків, коли доведено, що сім`я непридатна або неблагополучна; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагонадійним (пункт 100 рішення від 16 липня 2015 року у справі «Мамчур проти України», заява № 10383/09).
Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму ВСУ від 30.03.2007 N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»(далі - Постанова) позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
За змістом п. 16 Постанови ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Установлені в процесі судового розгляду обставини свідчать про винну поведінку та свідоме ухилення ОСОБА_4 від виконання свої батьківських обов`язків щодо своєї дочки ОСОБА_3 .
Відповідачка усвідомлено нехтує своїми батьківськими обов`язками, не піклується про фізичний та духовний розвиток своєї дочки ОСОБА_3 , не бере участі у її вихованні, не цікавиться навчанням, не забезпечує дитину матеріально у добровільному порядку. ОСОБА_4 самоусунулася від виконання батьківських обов`язків щодо ОСОБА_3 , фактично переклавши їх на батька - ОСОБА_17 .
Також, суд дійшов висновку, що позбавлення ОСОБА_4 батьківських прав відповідатиме найкращим інтересам дитини ОСОБА_3 , оскільки мати не відіграє ніякої ролі у її житті, не виявляє бажання виправити ситуацію, не переймається майбутнім своєї дочки ОСОБА_3 , про що свідчать, також, наявність письмової згоди ОСОБА_4 на позбавлення батьківських прав щодо дочки ОСОБА_3 та факт неявка відповідачки у судове засідання.
Висновок виконавчого комітету Комарівської сільської ради від 28.05.2024 №42 про доцільність позбавлення ОСОБА_4 батьківських прав щодо дочки ОСОБА_3 узгоджується з обставинами встановленими під час судового розгляду, які підтверджені належними та допустимими доказами по справі.
Відповідачка ОСОБА_4 , всупереч положенням ст.12, 81 ЦПК України, не надала до суду жодних доказів на підтвердження належного виконання нею своїх батьківських обов`язків та спростування позовних вимог Комарівської сільської ради. Неявка відповідачки до суду також, свідчить про відсутність її зацікавленості щодо результатів розгляду справи.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення, що забезпечить найкращі інтереси дитини та захистить її право на розвиток у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, оскільки відповідачка протягом тривалого періоду безпричинно ухиляється від виконання своїх обов`язків, а тому є всі підстави для позбавлення її батьківських прав щодо дочки ОСОБА_3 .
Також, суд вважає за необхідне роз`яснити ОСОБА_4 , що відповідно до ст. 169 СК України, вона має право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав у разі зміни поведінки та обставин, що стали підставою для позбавлення батьківських прав.
За змістом вимог ч.2, 3 ст.166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини; при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину; у разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
Відповідно до ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Зважаючи, що ОСОБА_4 є матір`ю ОСОБА_3 , не звільнена від обов`язку забезпечувати її матеріально, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з відповідачки аліментів на утримання малолітньої дочки.
Ураховуючи, що відповідачка є особою працездатного віку, відомостей про свої доходи не надала, коштів на утримання дитини не виділяє, дитина знаходиться на утримані батька, тому виходячи з положень ст.181-184 СК України суд вважає за можливе стягувати з ОСОБА_4 на утримання малолітньої дочки ОСОБА_3 аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягувати від дня пред`явлення позову до суду на користь ОСОБА_3 на ім`я батька дитини ОСОБА_5 .
Питання розподілу судових витрат слід вирішити відповідно до ст. 141 ЦПК України, стягнувши з ОСОБА_4 на користь позивача понесені ними витрати по сплаті судового збору.
Зважаючи на звільнення позивача від сплати судового збору при подачі позову про стягнення аліментів (п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір»), відповідно до положень ст.141 ЦПК України з відповідачки на користь держави підлягає стягненню 1211,20 грн судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.19, 143, 150, 164-166, 169, 171, 180-184, 191 СК України, ст.2-4, 12, 19, 23, 76-89, 141, 258-268, 280 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, заявлений в інтересах дитини ОСОБА_3 , до ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , позбавити батьківських прав щодо її малолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_4 на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на користь та утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи з 31 травня 2024 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Комарівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області 3028,00 (три тисячі двадцять вісім) грн. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в сумі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).
Роз`яснити ОСОБА_4 її право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав у разі зміни поведінки та обставин, що стали підставою для позбавлення батьківських прав.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення; якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення суду складений 28 серпня 2024 року
Комарівська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області, вул. Соборна,4, с.Комарівка Ніжинського району Чернігівської області; ЄДРПОУ 04412225.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА_1.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає без реєстрації в АДРЕСА_2 .
Служба у справах дітей Комарівської сільської ради Ніжинського (колишнього Борзнянського) району Чернігівської області, вул. Соборна,4, с.Комарівка Ніжинського району Чернігівської області; ЄДРПОУ 42421601.
Суддя О.В. Данько
Суд | Борзнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 30.08.2024 |
Номер документу | 121244635 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Борзнянський районний суд Чернігівської області
Данько О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні