Справа № 175/12380/24
Провадження № 2/175/2020/24
УХВАЛА
"29" серпня 2024 р. смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Журавель Т.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Зелений гай» про визнання недійсним акту щодо відключення від електропостачання та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Садівничого товариства «Зелений гай» про визнання недійсним акту щодо відключення від електропостачання та зобов`язання вчинити певні дії.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вищезазначеної норми права, позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.
Також відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України, копії документіввважаються засвідчениминалежним чином,якщо їхзасвідчено впорядку,встановленому чиннимзаконодавством. Учасниксправи,який подаєписьмові доказив копіях(електроннихкопіях),повинен зазначитипро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
При цьому суддя звертає увагу на те, що до позовної заяви додані копії документів, які не засвідчені належним чином у відповідності до вимог чинного законодавства.
Крім того, згідно ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звернулася до суду з двома немайновими вимогами, а саме просить суд визнати недійсним акт щодо відключення від електропостачання та зобов`язати відповідача за власний рахунок відновити електропостачання до садового будинку.
При цьому на підтвердження сплати судового збору позивачем надано квитанцію про сплату судового збору лише за одну немайнову вимогу на суму 1211 грн 20 коп.
Відповідно до п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік»встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 грн.
У зв`язку з тим, що позивачем заявлено дві немайнові вимоги, суддя доходить висновку, що позивачу необхідно доплатити судовий збір ще за другу вимогу немайнового характеру у сумі 1211 грн 20 коп. та надати суду документ, що підтверджує його оплату.
У відповідності дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного вище, суддя доходить висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу триденний строк, з дня отримання копії цієї ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.175,185,258-261 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доСадівничого товариства«Зелений гай»про визнаннянедійсним актущодо відключеннявід електропостачаннята зобов`язаннявчинити певнідії - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення зазначених недоліків триденний строк з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т. С. Журавель
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 30.08.2024 |
Номер документу | 121257946 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Журавель Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні