Ухвала
від 29.08.2024 по справі 282/1016/24
ЛЮБАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 282/1016/24

Провадження № 1-кс/282/291/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2024 року

селище Любар

Слідчий суддя Любарського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача у кримінальному провадженні - начальника сектору дізнання Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Чуднівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №12024065430000085 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Дізнавач у кримінальному провадженні - начальник сектору дізнання Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернулася до суду з клопотанням, в якому зазначає, що у провадженні сектору дізнання Відділення поліції №1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області перебуває кримінальне провадження за №12024065430000085, внесене до ЄРДР 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

З матеріалів клопотання вбачається, що 01.08.2024 року близько 22 години неповнолітній ОСОБА_5 та неповнолітній хлопець на ім`я ОСОБА_6 , під час словесної суперечки, яка мала місце в АДРЕСА_1 , заподіяли тілесні ушкодження малолітньому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Під час допиту свідка ОСОБА_8 , який є законним представником малолітнього потерпілого ОСОБА_7 , останній повідомив, що його сина, після обстеження у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », було направлено для оперативного втручання на лікування у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради. На підтвердження своїх показів свідок ОСОБА_8 надав в якості речового доказу копію виписки із медичної карти стаціонарного хворого 8985 на ім`я ОСОБА_7 .

Відповідно до записів зазначених у виписці встановлено, що ОСОБА_7 05.08.2024 було госпіталізовано у Отоларингологічне відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради, де 07.08.2024 ОСОБА_7 було проведено закриту репозицію перелому носової кістки та 10.08.2024 останнього було виписано з вище вказаної лікарні.

З метою встановлення ступеня тяжкості отриманих малолітнім ОСОБА_7 тілесних ушкоджень, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи.

У зв`язку з цим, з метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, проведення судово- медичної експертизи, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналу первинної облікової документації, яка містить охоронювану законом лікарську таємницю, а саме до медичної документації КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказана медична документація КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради на ім`я ОСОБА_7 , має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до них та вилучити їх для проведення судово-медичної експертизи.

Після вилучення, огляду та проведення судово-медичної експертизи вилученої медичної документації КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради на ім`я ОСОБА_7 , органом досудового розслідування буде вирішено питання про їх подальше приєднання до матеріалів кримінального провадження як речового доказу, оскільки дані медичні документи містять достатньо фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Дізнавач у даному кримінальному провадженні в судове засідання не з`явилася, однак надала заяву про проведення судового засідання за її відсутності.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на розгляд справи не з`явився. Клопотань та заяв до суду не подав.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, а тому суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи у володінні якої знаходиться речі та документи.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Встановлено, що 09.08.2024 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, та розпочато кримінальне провадження за №12024065430000085, що стверджується витягом з ЄРДР.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст.91 КПК України, вказані вище документи можуть бути використані як докази у провадженні, так як вони вказують на факти та обставини, що мають значення для досудового розслідування.

За змістом частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Пунктом 2 ч.1 ст.162 КПК України встановлено, що відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом- таємниці, які містяться в речах і документах.

Розглянувши та дослідивши матеріали клопотання, а саме: докази, що вказують на доцільність надання тимчасового доступу до речей і документів та виконання норм КПК України, які регулюють порядок звернення з відповідним клопотанням до суду, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити та надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю і які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Згідно ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Керуючись ст.ст.159, 161 - 163, 166, 309, 369 - 372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавача у кримінальному провадженні - начальника сектору дізнання Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати дізнавачам у кримінальному провадженні №12024065430000085 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 КК України: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , а також за їх дорученням працівникам СКП Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУБИ України в Житомирській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять відомості, які становлять лікарську таємницю, а саме до медичної документації КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської обласної ради, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , тобто надати можливість ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити їх в оригіналі (здійснити їх виїмку).

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛюбарський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення29.08.2024
Оприлюднено30.08.2024
Номер документу121258748
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —282/1016/24

Ухвала від 29.08.2024

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні