2-о/543/15/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.08.2024 селище Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Гришка О.Я., за участі секретаря судового засідання Федорини А.А., розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Преображенська сільська рада, про встановлення факту родинних відносин,
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_1 звернулася 17.05.2024 до Оржицького районного суду Полтавської області з заявою про встановлення факту родинних відносин.
У заяві ОСОБА_1 вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Заявник вказує, що вона є двоюрідною сестрою ОСОБА_2 по батьківській лінії, відноситься до п`ятої черги спадкування за законом та подала до нотаріуса заяву про прийняття спадщини. На підставі її заяви про прийняття спадщини, 20.03.2024 нотаріусом була заведена спадкова справа на майно померлої ОСОБА_2 . Після заведення спадкової справи заявниці нотаріусом було видано постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії зв`язку з відсутністю доказів родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем, а також через неспівпадіння в прізвищах братів: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , відповідно, дядька та батька заявника.
У заяві ОСОБА_1 вказує, що серед документів, які доводять родинні відносини заявника з ОСОБА_2 , відсутнє свідоцтво про народження батька заявника ОСОБА_4 , яке не збереглося.
Посилаючись на вищевикладені обставини ОСОБА_1 просила суд встановити юридичний факт, що вона є двоюрідною сестрою по батьківській лінії ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання заявник не з`явилася, представник заявника надала до суду заяву, в якій просила задовольнити вимоги заяви та розгляну справу без участі заявника.
Представник заінтересованої особи Преображенської сільської ради направив до суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, вказав, що вони не мають заперечень проти заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
Суд вирішив за можливе провести судове засідання за відсутності учасників справи, керуючись при цьому ст. 247 ЦПК України.
Суд, дослідивши докази і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, в порядку окремого провадження суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6). На день смерті вона була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . На день смерті ОСОБА_2 за вказаною адресою була зареєстрована одна (а.с. 20).
З Інформаційної довідки зі спадкового реєстру вбачається, що після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , заведена спадкова справа (а.с. 63-64).
Заявник ОСОБА_1 подала до нотаріуса заяву про прийняття спадщини (а.с. 24-25, 51).
20.03.2024 нотаріусом заявнику було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 по причині не надання нею документів, що підтверджують родинні відносини із спадкодавцем (а.с. 21).
Твердження заявника про те, що вона є двоюрідною сестрою по батьківській лінії ОСОБА_2 узгоджується із зібраними у справі доказами в їх сукупності.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьком вказаний « ОСОБА_3 » (а.с. 6 зворот).
У свідоцтві про народження ОСОБА_3 у графі «Батько» вказаний « ОСОБА_5 », у графі «Мати» вказана « ОСОБА_6 » (а.с. 8 зворот).
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 8).
Заявник ОСОБА_1 , яка до одруження мала прізвище « ОСОБА_7 » народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с. 9, 10, 24-25). У свідоцтві про народження заявника у графі «Батько» вказаний « ОСОБА_4 », у графі «Мати» - « ОСОБА_8 » (а.с. 9).
У свідоцтві про одруження батьків заявника у відповідних графах прізвища чоловіка та дружини після реєстрації шлюбу вказані « ОСОБА_9 » та « ОСОБА_9 » (а.с. 9 зворот).
Батько заявника ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с. 11).
У погосподарських книгах за 1944-1946 роки, 1947-1949 роки « ОСОБА_3 », ІНФОРМАЦІЯ_9, та « ОСОБА_10 », ІНФОРМАЦІЯ_10, значаться зареєстрованими жителями будинку за однією адресою та вказані синами голови двору ОСОБА_5 (а.с. 12-15).
У повідомленні Державного архіву Полтавської області вказано, що книги реєстрації актів громадянського стану про народження жителів АДРЕСА_2 за 1933 рік на зберігання до Державного архіву Полтавської області не надходили. Значна кількість документів довоєнного часу втрачена в період тимчасової окупації Полтавщини в роки Другої світової війни (1941-1943 рр.).
Таким чином, проаналізувавши всю сукупність письмових доказів у справі, враховуючи не заперечення заінтересованої особи у справі щодо задоволення заяви ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що заявник довела суду, що вона є двоюрідною сестрою по батьківській лінії ОСОБА_2 , цей факт повинен бути встановлений судом. Встановлення факту родинних відносин необхідне заявнику для подальшого оформлення права на спадщину після ОСОБА_2 .
На підставі викладеного та керуючись ст. 4, 12, 13, 81, 141, 247, 263-265, 315-316, 319 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), заінтересована особа: Преображенська сільська рада (місцезнаходження: вул. Преображенська, 3, с. Преображенка, Пологівський район, Запорізька область, код ЄДРПОУ 04353927) про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 є двоюрідною сестрою по батьківській лінії ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , по батьківській лінії.
За ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя
Суд | Оржицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 30.08.2024 |
Номер документу | 121259838 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Оржицький районний суд Полтавської області
Гришко О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні