1/1328-НМ
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "06" грудня 2007 р. Справа № 1/1328-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Сичової О.П.
судді
за участю представників сторін
від позивача Метецька О.В. - представник за довіреністю;
Зарицький Ю.В. - представник за довіреністю;
від відповідача Фльорко О.П. - сільський голова
третіх осіб
прокурора
розглянув справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торчинське" (с. Торчин Коростишівського району)
до Торчинської сільської ради Житомирської області (с. Торчин Коростишівського району)
про зобов'язання видати єдине свідоцтво про право власності
Позивачем подано позов про зобов'язання відповідача видати єдине свідоцтво про право власності на майнові паї на підставі договорів дарування та договорів купівлі-продажу, які були укладені позивачем з власниками майнових сертифікатів.
Представник відповідача позовні вимоги заперечує з підставі викладених у відзиві на позовну заяву від 24.09.07 №194 (а.с.26 т. 1), від 31.10.07 №218 (а.с. 58, 59), від 06.12.07№ 252 (а.с. 78), зокрема вказує на недійсність договорів відчуження майнових паїв.
Представник відповідача просить залучити в якості відповідача по справі комісію по врегулюванню майна бувшого КСП " Торчинське" та власників свідоцтв з якими укладені договори купівлі - продажу і як вони стверджують їх не підписували, а також зупинити провадження у справі до вирішення питання стосовно ТОВ " Торчинське" в Апеляційному суді Вінницької області, так як воно створено групою засновників - фізичних осіб, а не в результаті реорганізації КСП " Торчинське. Останнє підприємство ліквідоване, а не реорганізоване, тому будь-які операції з майном це компетенція зборів пайовиків. Відповідач вважає, що договори купівлі-продажу та дарування майнових паїв мають бути посвідчені нотаріально після чого може бути видане відповідне свідоцтво.
Представники позивача заперечення відповідача спростовують.
Заявленні відповідачем вищезазначенні клопотання відхиляються господарським судом як необгрунтовані.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Торчинське" (позивач) у період з 02.04.03 по 27.06.07 були укладені з фізичними особами договори купівлі-продажу та дарування майнового паю КСП "Торчинське" с. Торчин, Коростишівського району, Житомирської області.
Право власності кожної фізичної особи на відчужений майновий пай підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновим сертифікатом), які були передані позивачу та приєднані до відповідних договорів купівлі-продажу та дарування.
З метою оформлення нового свідоцтва (майнового сертифікату) про право власності на майновий пай позивач листами від 10.07.07 №4 та від 19.07.07 №5 звернувся до Торчинської сільської ради Коростишівського району (а.с. 22, 23).
Проте відповідач відмовився видати нове свідоцтво пославшись на невідповідність документів, які були подані для оформлення майнового сертифікату (а.с. 21).
Указом Президента України "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" від 29.01.01 №62 було запроваджено документальне посвідчення права власності на паї шляхом видачі свідоцтв про право власності на пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнові сертифікати) та запроваджено вільне здійснення права власності на паї, зокрема передачі паїв в оренду з виплатою орендної плати в розмірі не менше одного відсотка вартості паю, купівлі-продажу, дарування, міни, передачі у спадщину.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" від 28.02.01 №177 було затверджено Порядок визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення.
Відповідно до п. 13 вказаного порядку, майновий пай члена підприємства документально підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства за зразком згідно з додатком.
У разі набуття у власність майнового паю (його частини) на підставі угоди міни, дарування та інших цивільно-правових угод, а також спадкування видається нове свідоцтво.
Відповідно до п. 14 Порядку, свідоцтво видається сільською, селищною або міською радою згідно із списком осіб, які мають право на майновий пай підприємства.
Для отримання нового свідоцтва у разі набуття у власність майнового паю (його частини) на підставі угоди міни, дарування та інших цивільно-правових угод, а також спадкування до сільської, селищної або міської ради подаються посвідчені в установленому порядку копія відповідної цивільно-правової угоди або копія свідоцтва про право на спадщину, попереднє свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства. Після отримання зазначених документів сільська, селищна або міська рада вносить відповідні зміни до списку осіб, які мають право на майновий пай підприємства, та анулює попереднє свідоцтво, про що робиться запис у книзі обліку свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.
Відповідно до Листа міністерства аграрної політики України від 20.04.05 №37-17-2/5492, договір купівлі-продажу майнового паю не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення, проте його можна посвідчити нотаріально за бажанням сторін відповідно до статті 54 Закону України "Про нотаріат".
Враховуючи вищевикладене, господарський суд приходить до висновку про необґрунтованість відмови відповідача від видачі позивачу нового свідоцтва про право власності (майнового сертифікату) на підставі укладених договорів купівлі-продажу та дарування, оскільки нормативно прямо не передбачено саме обов'язкового нотаріального їх посвідчення.
Сільська рада зобов'язана видати нове свідоцтво на підставі поданих договорів та доданих до них майнових сертифікатів, при цьому оцінка правомірності їхнього укладення не входить до компетенції сільської ради.
Крім того, правомірність укладення позивачем договорів купівлі-продажу з громадянами не є предметом даного спору. Оскільки, чинність договорів в судовому порядку не оспорювалась то посилання відповідача на підстави їх недійсності судом до уваги не беруться.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Позовні вимоги є обґрунтованими, підтвердженні належними доказами та підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Торчинській сільській раді (код ЄДРПОУ 04348734) с. Торчин, Коростишівського району, Житомирської області видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Торчинське" (код ЄДРПОУ 30793186) вул. Зарічна, 4 с. Торчин, Коростишівського району, Житомирської області свідоцтво про право власності на майновий пай (майновий сертифікат) на підставі укладених договорів купівлі-продажу та дарування з власниками майнових паїв колективного сільськогосподарського підприємства "Торчинське".
3. Стягнути з Торчинської сільської ради (код ЄДРПОУ 04348734) вул.Якубовського, 12 с. Торчин, Коростишівського району, Житомирської області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торчинське" (код ЄДРПОУ 30793186) вул. Зарічна, 4 с. Торчин, Коростишівського району, Житомирської області:
- 85грн. витрат по сплаті держмита;
- 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку з дня його підписання.
Суддя Сичова О.П.
Дата підписання 11.12.07
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу
3 - відповідачу
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2007 |
Оприлюднено | 21.12.2007 |
Номер документу | 1212613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сичова О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні