Справа № 158/2007/24
Провадження № 2/0158/552/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2024 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Польової М.М.,
з участю секретаря судового засідання Сороки І.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ківерці в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 ) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2 ), ОСОБА_3 (далі ОСОБА_3 ), Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_4 , після смерті якого залишилось спадкове майно, що складається із житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами. Однак при зверненні в нотаріальну контору із документами з метою прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину через пропущення шестимісячного строку, встановленого законом на прийняття спадщини. Позивач зазначає, що пропустила строк для прийняття спадщини, оскільки вона вважала, що прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном. Про пропуск строку для прийняття спадщини вона дізналася лише після звернення до Ківерцівської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину. Враховуючи наведене, позивач просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою судді Ківерцівського районного суду Волинської області від 10.07.2024 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Ківерцівського районного суду Волинської області від 25.07.2024 підготовче провадження у справі закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позивач у судове засідання не прибула, подала до суду заяву, у якій просила проводити розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала.
Відповідачі ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ) у судове засідання не прибули, подали до суду заяви про розгляд справи без їхньої участі, щодо задоволення позовних вимог не заперечили.
Представник відповідача (Ківерцівської міської ради) у судове засідання не прибув, хоча відповідач був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неприбуття суд не повідомили, відзиву на позовну заяву не подавав.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступних висновків.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 04.07.2015 (а.с.6).
Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, що складається, зокрема із житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з погосподарської книги №4 за 2011-2015 рік (а.с.10).
ОСОБА_1 звернулася до Ківерцівської державної нотаріальної контори із документами з метою прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4 , однак листом від 06.06.2024 №585/01-16 державний нотаріус запропонувала їй звернутись до суду для продовження строку для прийняття спадщини (а.с.8).
Крім того, як слідує із листа державного нотаріуса Ківерцівської державної нотаріальної контори від 17.07.2024 №734/01-16 спадкова справа після смерті ОСОБА_4 не заводилась (а.с.33).
Позивач як спадкоємець за законом не може оформити спадщину в зв`язку з тим, що пропустила строк для її прийняття.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу у шестимісячний строк з часу її відкриття заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 ЦК України).
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач у шестимісячний строк з часу відкриття спадщини до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини не звернулася. З доводів позивача вбачається, що вона пропустила строк, для прийняття спадщини, оскільки вважала, що прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
З урахуванням зазначених обставин та беручи до уваги, що відповідачі не заперечили щодо задоволення позову, інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_4 немає, суд дійшов висновку про можливість визнання причини пропуску позивачем строку прийняття спадщини поважною і визначення позивачу додаткового строку для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини після смерті спадкодавця.
Керуючись статтями 12, 81, 200, 263-265 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тривалістю 1 (один) місяць з дати набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідачі: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ; паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Ківерцівським ВР УМВС України у Волинській області);
ОСОБА_3 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_4 );
Ківерцівська міська рада Луцького району Волинської області (45201, Волинська область, Луцький район, м. Ківерці, вул. Шевченка, буд. 14; код ЄДРПОУ 26516861).
Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121264463 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Польова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні