Справа № 344/15472/24
Провадження № 1-кс/344/6243/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42024090000000050 від 07.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий, 22.08.2024р. звернулась з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилалась на те, що відділом розслідування особливо важливих злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження № 42024090000000050 від 07.06.2024 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, розпочате за фактом розкрадання службовими особами ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, бюджетних коштів, виділених на програми медичного обслуговування населення.
Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України (нова назва - Державне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 ), перебуваючи у злочинній змові, створили злочинну схему із розкрадання коштів зазначеного закладу охорони здоров`я за допомогою благодійних рахунків підприємства та внесення недостовірних відомостей в ЕСОЗ щодо кількості наданих послуг пацієнтам медичного закладу, таким чином отримуючи надлишкові грошові кошти від НСЗУ, які в подальшому розподіляють між собою.
Так, між директором ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_3 укладено Договір «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій», відповідно до якого визначені вимоги щодо повноти подання звітності, умови та відповідальність сторін. Так, на надавача покладено ряд зобов`язань, зокрема: п.19.1 належним чином та у повному обсязі виконувати свої зобов`язання згідно з цим договором. Послуги надані вказаним підприємством, які входять до переліку медичних гарантій, надаються пацієнтам безкоштовно, а їхню вартість покривають з державного бюджету шляхом складання та подання відповідних звітів про кількість пролікованих випадків.
Однак посадовці вказаного медичного закладу, перебуваючи в злочинній змові із лікарями, отримуючи грошові кошти із державного бюджету за надані медичні послуги, надають клієнтам закладу рахунки на оплату та повідомляють, що вказані кошти потрібно сплатити за надані послуги. Грошові кошти вносяться пацієнтами на благодійні рахунки закладу та благодійної організації « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». У подальшому зі вказаних рахунків грошові кошти виводяться керівником на рахунки підконтрольних суб`єктів підприємницької діяльності за нібито надані фіктивні послуги та розподіляються між учасниками злочинної схеми.
Крім того, зазначені вище посадові особи ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України без укладення відповідних договорів на клінічні випробування беруть участь в програмах із тестування та випробування медичних препаратів та інших медичних засобів на пацієнтах та за рахунок технологічної бази державного закладу, а грошові кошти, отримані від виробника медичних засобів, розподіляють між собою, не вносячи їх на рахунки закладу.
За таких обставин, єдиним можливим способом встановлення відповідності документів звітності про медичні послуги фактичним обсягу/вартості наданих послуг, визначення розміру матеріальних збитків, є дослідження документів.
Беручи до уваги вищевикладене, з метою повного та об`єктивного проведення досудового розслідування, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Державного некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України ЄДРПОУ НОМЕР_1 (колишня назва ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України).
Слідчий у поданому клопотанні просила клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без її участі.
Відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання здійснено без участі та виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана інформація.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до інформації, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на здійснення тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення їх копій, за період 2022-2024 р., а саме: договори, укладені між ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ; звітність про надані медичні послуги, яка подана ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України; документи щодо проведення оплати НСЗУ за надані медичні послуги ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України; інформацію щодо переліку та вартості наданих ДЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МОЗ України медичних послуг на підставі договору з НСЗУ; інформацію, внесену до електронної системи охорони здоров`я щодо наданих медичних послуг; кошторис відповідного бюджетного призначення на програму медичних гарантій; медичну документацію пацієнтів у повному обсязі (у паперовому та електронному вигляді), відомості про відкриті рахунки підприємства, інформації про рух коштів по рахунках, виписок з рахунків, фільтраційних виписок щодо надходження на рахунок коштів від НСЗУ, МОЗ України, благодійних внесків від фізичних осіб; відомості, щодо перерахування коштів від НСЗУ, МОЗ України у період 2022 2024 роки, із зазначенням номерів рахунків; відомості, щодо перерахування коштів від ДЗ до банківських установ щодо оплати за надані послуги (придбані товари) із супровідними документами для перерахування, документи бухгалтерського обліку по касі підприємства, установчі та дозвільні документи ДЗ, накази про призначення (розпорядження) керівника та заступників керівника підприємства, їх посадові інструкції, список працівників (ПІБ, посада, контактний номер телефону) за вказаний період, документи фінансово-господарської діяльності по взаємовідносинам з БО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), книга скарг відвідувачів, документи щодо участі в програмах із тестування та випробування медичних препаратів та інших медичних засобів, договори на клінічні випробування, які перебувають у володінні Державного некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 28 жовтня 2024 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя Мирослава ПОЛЬСЬКА
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121265397 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні