Ухвала
від 29.08.2024 по справі 570/4356/24
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 570/4356/24

Номер провадження 2/570/1366/2024

УХВАЛА

29 серпня 2024 року м.Рівне

Рівненський районний суд Рівненської області в особі судді Красовського О.О.,ознайомившись зматеріалами цивільноїсправи запозовом БІО ОЙЛ УКРАЇНА до ОСОБА_1 , третя особа, яка незаявляє самостійних вимог щодо предмету спору ПАТ "Страхова компанія "АРКС" про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП, -

в с т а н о в и в:

Представник позивача звернувся до Рівненського районного суду Рівненської області з позовом про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП.

З позовної заяви вбачається, що відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

З метою підтвердження місця реєстрації відповідача судом було зроблено запит до Єдиного державного демографічного реєстру.

З відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 757460 вбачається, що відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

При цьому, місцем заподіяння в результаті ДТП майнової шкоди, про стягнення якої звертається представник позивача, є с. Бабин колишнього Гощанського, а нині Рівненського району Рівненської області.

Зважаючи на наведене суд вважає, що справа не підсудна Рівненському районному суду Рівненської області, і її слід передати для розгляду за підсудністю до Гощанського районного суду Рівненської області, виходячи з наступного.

Підсудністю у цивільному судочинстві визначено розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Відповідно до ч. 6 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.

Згідно з ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).

Згідно п.3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності Законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.

Наразі дія Закону продовжена.

Село Бабин раніше належало до Гощанського району Рівненської області.

На даний час воно належить до Рівненського району Рівненської області.

Але суди повинні враховувати п.3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів», тому справу слід передати на розгляд до Гощанського районного суду Рівненської області за місцем реєстрації відповідачки, для розгляду за підсудністю.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов`язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред`являється особі. Ключовими принципами статті 6 Конвенції є верховенство права та належне здійснення правосуддя. Ці принципи також є основоположними елементами права на справедливий суд. Виходячи з конструкції ч.1 ст.6 Конвенції, можна зробити висновок, що у ній закріплено такі елементи права на судовий захист: 1) право на розгляд справи; 2) справедливість судового розгляду; 3) публічність розгляду справи та проголошення рішення; 4) розумний строк розгляду справи; 5) розгляд справи судом, встановленим законом; 6) незалежність і безсторонність суду.

Термін «встановленим законом» у статті 6 Конвенції спрямований на гарантування того, що судова гілка влади у демократичному суспільстві не залежить від органів виконавчої влади, але керується законом, що приймається парламентом.

Основними критеріями, якими керується ЄСПЛ щодо визначення органу «судом» у розумінні статті 6 Конвенції є: 1) здатність ухвалювати обов`язкові для виконання рішення; 2) обов`язкова законодавча регламентація функціонування та діяльності суду; 3) наявність встановленої законом функції щодо розгляду юридично значимих питань; 4) гарантованість незалежності від державної виконавчої влади та інших учасників справи.

У даному випадку справа не може розглядатися Рівненським районним судом Рівненської області, оскільки вона не підсудна цьому суду.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 27, 31 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Передати справуза позовомБІО ОЙЛ УКРАЇНА до ОСОБА_1 , третя особа,яка незаявляєсамостійних вимогщодо предметуспору ПАТ "Страховакомпанія "АРКС"про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП - за підсудністю на розгляд до Гощанського районного суду Рівненської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Рівненського апеляційного суду протягом 15 днів з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя Красовський О.О.

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення29.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121266444
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —570/4356/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Оленич Ю. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Оленич Ю. В.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Оленич Ю. В.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Оленич Ю. В.

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Красовський О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні