Ухвала
від 15.08.2024 по справі 127/26132/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/26132/24

Провадження 1-кс/127/11406/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2024 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020000000544 від 15.07.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що на території с.Губник Гайсинського району Вінницької області, функціонує ПП« ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке здійснює видобування надр (суглинку) та виробництво цегли.

21.11.2007 службовими особами вказаного підприємства отримано дозвіл на спеціальне користування надрами (видобування корисних копалин) реєстраційний № 4505, дія якого поширюється на територію, котрій не присвоєно кадастровий номер, що знаходиться в безпосередній близькості до території із кадастровим №0520881500:01:003:0160, що належить ІНФОРМАЦІЯ_1 та орендується ПП« ОСОБА_4 » для розташування потужностей підприємства.

07.12.2020 дію спеціального дозволу на користування надрами № 4505 зупинено у зв`язку з надходженням подання ДЕІ № 10397/2.2/6-20 від 01.12.2020.

Однак, попри зупинену дію спеціального дозволу на використання надр, працівники підприємства продовжують видобувати сировину (суглинок) для виробництва з подальшою реалізацією цегли, при цьому, не подають облікову інформацію про проведення видобутку надр в контролюючі органи. Продаж цегли службовими особами ПП « ОСОБА_4 » здійснюється виключно у готівковій формі без внесення відомостей до єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно ч. 3 ст. 63 Податкового кодексу України, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об`єктів оподаткування або об`єктів, які пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Встановлено, що ПП« ОСОБА_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

З метою отримання відомостей щодо господарської діяльності ПП« ОСОБА_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , виникла необхідність в отриманні копій наступних документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ):

- картки платника (реєстраційні дані), реєстраційну та звітну частину облікових справ;

- відомості щодо розрахунків платників податків із бюджетом у тому числі інформацію щодо одержаного відшкодування ПДВ (в розрізі надходжень кожного податку за окремі звітні періоди) за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- відомості з реєстру податкових накладних (в електронному вигляді із відображення контрагентів, дати, загальної суми, номенклатури товарів/послуг, їх кількості, одиниці виміру та вартості, тощо) за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- баланс (форма № 1), звіт про фінансовий результат (форма № 2), звіт про рух грошових коштів (форма № 3), розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до декларації), податкові накладні, реєстр виданих та отриманих податкових накладних, за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- відомості про ІР-адреси та адреси поштової скриньки з якої подаються матеріали податкової звітності;

- відомості щодо наявних банківських рахунків (із зазначенням коду МФО, назв банківських установ, номерів розрахункових рахунків, дати їх відкриття/закриття, валют);

- відомості щодо виробничих потужностей вказаного суб`єкта господарювання за адресою реєстрації;

- відомості та наявні документальні матеріали (в т.ч. звіти форми 1ДФ і Д4) щодо повідомлень про прийняття працівників на роботу в період з 01.01.2020 по 07.08.2024, із зазначенням категорії особи, РНОКПП/серії і номера паспорта, П.І.Б., номеру наказу або розпорядження, дати початку роботи, дати формування повідомлення, відповідальних керівника та бухгалтера, нарахованих виплат/доходів тощо;

- документальні матеріали за результатами проведення податкових перевірок з 01.01.2020 по 07.08.2024.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб.

При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 62 «Порядок розкриття банківської таємниці» Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року, інформація щодо фізичних та юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Таким чином, для забезпечення доказової бази в кримінальному провадженні, доведенні обставин, які відповідно до ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню, з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав у повному обсязі.

Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Надати дозвіл слідчому відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих у кримінальному проваджені № 12024020000000544 від 15.07.2024, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 : АДРЕСА_2 , а саме: відомостей щодо господарської діяльності ПП« ОСОБА_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 :

- картки платника (реєстраційні дані), реєстраційну та звітну частину облікових справ;

- відомості щодо розрахунків платників податків із бюджетом у тому числі інформацію щодо одержаного відшкодування ПДВ (в розрізі надходжень кожного податку за окремі звітні періоди) за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- відомості з реєстру податкових накладних (в електронному вигляді із відображення контрагентів, дати, загальної суми, номенклатури товарів/послуг, їх кількості, одиниці виміру та вартості, тощо) за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- баланс (форма № 1), звіт про фінансовий результат (форма № 2), звіт про рух грошових коштів (форма № 3), розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до декларації), податкові накладні, реєстр виданих та отриманих податкових накладних, за період з 01.01.2020 по 07.08.2024;

- відомості про ІР-адреси та адреси поштової скриньки з якої подаються матеріали податкової звітності;

- відомості щодо наявних банківських рахунків (із зазначенням коду МФО, назв банківських установ, номерів розрахункових рахунків, дати їх відкриття/закриття, валют);

- відомості щодо виробничих потужностей вказаного суб`єкта господарювання за адресою реєстрації;

- відомості та наявні документальні матеріали (в т.ч. звіти форми 1ДФ і Д4) щодо повідомлень про прийняття працівників на роботу в період з 01.01.2020 по 07.08.2024, із зазначенням категорії особи, РНОКПП/серії і номера паспорта, П.І.Б., номеру наказу або розпорядження, дати початку роботи, дати формування повідомлення, відповідальних керівника та бухгалтера, нарахованих виплат/доходів тощо;

- документальні матеріали за результатами проведення податкових перевірок з 01.01.2020 по 07.08.2024.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121268523
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/26132/24

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Каленяк Р. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні