Справа 127/24385/24
Провадження 1-кс/127/10621/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2024 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017020000000227 від 22.06.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 367, ч. 4 ст. 190 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що в ході вивчення стану дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель водного фонду на території Луко Мелешківської сільської ради Вінницької області, прокуратурою Вінницької області встановлено ознаки зловживання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 своїм службовим становищем при прийнятті рішення про передачу фізичним особам земельних ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
У ході розслідування встановлено, що у 2016 році Комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за заявами ОСОБА_4 та ОСОБА_5 виготовлено технічні документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок площами 0,7943 га та 0,6985 га відповідно.
У пояснювальних записках до технічних документацій зазначено, що вказані земельні ділянки належать ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі державних актів про право приватної власності на землю серії ВН № 1002 від 02.01.2001 та серії ВН № 1001 від 02.01.2001, однак записи в книзі реєстрації державних актів про право приватної власності на землю за номерами зазначеними вище на громадян ОСОБА_4 та ОСОБА_5 внесені відносно інших осіб.
Згідно витребуваних в ІНФОРМАЦІЯ_3 документів 10 сесії 22 скликання ІНФОРМАЦІЯ_1 , службовими особами зазначеної ради не приймалось рішення про виділення ОСОБА_4 та ОСОБА_5 будь-яких земельних ділянок.
У подальшому, зазначені технічні документації подано до ІНФОРМАЦІЯ_4 , після чого державний кадастровий реєстратор вніс відомості про вказані земельні ділянки до Державного земельного кадастру за кадастровими номерами 0510100000:03:054:0027 та 0510100000:03:054:0028.
Таким чином, встановлено обставини, що можуть свідчити про отримання у власність шахрайським шляхом земельних ділянок ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі підроблених державних актів про право приватної власності на землю.
Для забезпечення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів, отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, та з метою встановлення обставин отримання державних актів про право приватної власності на землю ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у даному провадженні виникла потреба у здійсненні тимчасового доступу до документів, а саме оригіналів реєстраційних справ у сфері державної реєстрації речовихправ на нерухоме майно, зокрема земельних ділянок за кадастровими номерами 0510100000:03:054:0027 та 0510100000:03:054:0028, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до положень ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Тимчасовий доступ до вказаних документів має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні тобто часу, місця, способу вчинення кримінального правопорушення, а також надасть можливість використати як докази відомості, що містяться у них.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Враховуючи, що вказані документи мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні та іншим способом отримати їх неможливо, тому виникає необхідність у здійсненні вказаного заходу забезпечення кримінального провадження.
Враховуючи, що зазначені документи можуть бути використанні як докази у кримінальному провадженні, потребують дослідження у ході проведення відповідних судових почеркознавчих експертиз, крім того існує загроза їх зміни або знищення з метою маскування слідів скоєння злочину, перешкоджання у проведення всебічного, повного і неупередженого досудового розслідування, а тому, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав у повному обсязі.
Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, відповідно до вимог ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому відділу СУ ГУНП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих у кримінальному проваджені № 42017020000000227 від 22.06.2017, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- реєстраційних справ у сфері державної реєстрації речовихправ на нерухоме майно, зокрема земельних ділянок за кадастровими номерами 0510100000:03:054:0027 та 0510100000:03:054:0028.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121268558 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Каленяк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні