Ухвала
від 28.08.2024 по справі 910/10416/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

28.08.2024Справа № 910/10416/24

Суддя Мандриченко О.В., розглянувши

позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Українське дунайське пароплавство"

до Громадська організація "Головна рада український офіцерів"

про визнання інформації недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію, зобов`язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди у розмірі 100 000 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Українське дунайське пароплавство" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить суд:

- визнати недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію Приватного акціонерного товариства "Українське дунайське пароплавство" інформацію, викладену в заяві Громадської організації "Головна рада український офіцерів" від 07.07.2024 за № 1365, адресовану Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України - Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському;

- зобов`язати відповідача не пізніше наступного дня після набрання законної сили судовим рішенням у даній справі відкликати заяву Громадської організації "Головна рада український офіцерів" від 07.07.2024 за № 1365, адресовану Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України - Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському;

- стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 100 000 грн.

Відповідно до вимог частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно пункту 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Одночасно частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 100 000 грн, а у самій позовній заяві зазначає, що вимоги про стягнення з відповідачів моральної шкоди в цілому є обґрунтованими.

Разом з тим, суд зазначає, що в порушення положень пункту 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України подана до суду позовна заява взагалі не містить обґрунтованого розрахунку суми завданої позивачу моральної шкоди.

Також суд зауважує, що до позовної заяви позивачем не було додано жодного доказу на підтвердження завдання позивачу моральної шкоди, а також жодного доказу в обґрунтування розрахунку суми такої шкоди.

Згідно із частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене та керуючись пунктом 2 частини першої статті 164, статтею 174, частиною другою статті 232, статтею 234 Господарського процесуального кодексу, України, статтею 9 Закону України "Про судовий збір", суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Українське дунайське пароплавство" (68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Пароходна, буд. 28) залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- обґрунтованого розрахунку суми, яку позивач просить суд стягнути з відповідача, разом із доказами на обґрунтування такого розрахунку;

- доказів надсилання заяви, складеної на виконання вимог даної ухвали суду, на адресу відповідача.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Олександр Мандриченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121272471
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10416/24

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 28.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні