ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032,тел.(044)235-95-51,е-mail:inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"29" серпня 2024 р. м. Київ Справа № 910/8053/24
Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс»до Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київська обласна лікарня» про стягнення коштіввстановив:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс» (далі позивач) до Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київська обласна лікарня» (далі відповідач) про стягнення коштів.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором про постачання електричної енергії споживачу від 15.09.2021 № 15 щодо здійснення розрахунку за спожиту електричну енергію у листопаді 2021 року.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В позовній заяві вказано, що відповідачем є Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київська обласна лікарня», місцезнаходженням якого є пров. Несторівський, 13/19, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код 01993718.
Господарським судом міста Києва встановлено, що вказаний в позовній заяві ідентифікаційний код відповідача відповідає коду сторони споживача за вищезазначеним договором. Разом з тим, згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань, встановлено, що найменуванням юридичної особи з ідентифікаційним кодом 01993718 насправді є Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний центр реабілітаційної медицини» з місцезнаходженням: вул. Семашка, 3, смт Бородянка, Бучанський р-н, Київська обл., а відтак вказана позовна заява не підсудна Господарському суду міста Києва та належить до територіальної юрисдикції Господарського суду Київської області.
На підставі викладеного, ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.07.2024 у справі № 910/8053/24 матеріали вказаної позовної заяви передано за підсудністю до Господарського суду Київської області.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.08.2024 матеріали даної справи передано до розгляду судді Ю.В. Подоляку.
Господарський суду Київської області розглянувши матеріали позовної заяви, враховуючи вказані вище розбіжності щодо особи яка є відповідачем за поданою до суду позовною заявою, її найменуванням та місцезнаходженням, здійснив запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань для перевірки та встановлення даних відповідача, які вказані у позовній заяві.
Згідно зроблено судом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань від 26.08.2024 № 288901251045 щодо юридичної особи відповідача за вказаним в позовній заяві ідентифікаційним кодом 01993718 встановлено, що найменуванням юридичної особи за вказаним ідентифікаційним кодом є Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний центр реабілітаційної медицини», місцезнаходженням якого є: вул. Семашка, 3, смт. Бородянка, Бучанський р-н, Київської області, 07801, що не відповідає даним відповідача, які зазначені позивачем в позовній заяві.
З огляду на викладене, суду не зрозуміло, яка саме особа є відповідачем за поданою до суду позовною заявою, її місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно подати суду заяву, в якій вказати яка особа є відповідачем за поданою до суду позовною заявою, зазначивши повне найменування відповідача, його місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, а також відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету.
Пунктом 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позовна заява містить ціну позову 16326,42 грн., з яких 13668,42 грн. основний борг, 1928,21 грн. інфляційні втрати, 729,79 грн. 3% річних та відповідний розрахунок вказаних сум. Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь 13668,42 грн. основного боргу, 4735,05 грн. інфляційних втрат та 980,36 грн. 3% річних.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно уточнити дійсну ціну позову, вказавши з яких сум вона складається.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
У відповідності до ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Враховуючи, що у відповідності до вимог ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України місцезнаходження юридичної особи визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, то копія позовної заяви та доданих до неї документів надсилаються учасникам справи юридичним особам на адреси їх місцезнаходження, які визначаються за даними їх державної реєстрації як суб`єктів господарювання.
Вказавши яка особа є відповідачем за поданою до суду позовною заявою, зазначивши повне найменування відповідача, його місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, а також відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету, позивачу необхідно надати суду належні та допустимі докази, які підтверджують відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу за адресою його місцезнаходження за даними його державної реєстрації як суб`єкта господарювання.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд,
постановив:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго Збут Транс» до Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київська обласна лікарня» про стягнення коштів залишити без руху.
2. Зобов`язати позивача усунути зазначені в даній ухвалі недоліки позовної заяви, подавши до суду упродовж десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- заяву, якій вказати яка особа є відповідачем за поданою до суду позовною заявою, зазначивши повне найменування відповідача, його місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, а також відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету;
- заяву, в якій уточнити дійсну ціну позову, вказавши з яких сум вона складається;
- належні та допустимі докази, які підтверджують відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу за адресою його місцезнаходження за даними його державної реєстрації як суб`єкта господарювання.
3. Попередити позивача що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому без розгляду відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та у відповідності до ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Подоляк
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121272645 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Подоляк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні