Справа № 577/1683/24
Провадження № 2/577/627/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2024 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області
в складі:
головуючого судді Буток Т.А.
при секретарі Кузнєцовій О.Л.
з участю представника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Конотоп цивільну справу за позовом Державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопське професійно-технічне училище» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за гуртожиток,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» звернувся до суду з вищевказаним позовом та просить стягнути з ОСОБА_2 заборгованість по оплаті за гуртожиток в розмірі 18452 грн. 00 коп. та 1211 грн. 20 коп. судового збору. Свої вимоги мотивує тим, що гуртожиток за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться на балансі ДПТНЗ «Конотопське ПТУ». Відповідно до рішення профспілкового комітету та адміністрації 19.04.2012 року відповідачу надано кімнату №32 вищевказаного гуртожитку. ОСОБА_2 користувалася кімнатою до 01.10.2023 року. На даний час утворилася заборгованість за період з 01.01.2021 року по 01.09.2023 року в сумі 18452 грн. 26 коп. На неодноразові звернення позивача про необхідність погашення такого боргу відповідач не реагує, в добровільному порядку заборгованість не погашає.
В судовому засіданні представник позивача ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» Дячок В.П. позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити
Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує в повному обсязі, при ухваленні рішення просить врахувати відзив (а.с. 44-46).
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Пунктом 11 постанови Пленуму ВСУ №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» передбачено, що оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів та осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси (частини перша та друга статті 3 ЦПК), то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.
Згідно протоколу №3 засідання профспілкового комітету ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» від 19.04.2012 року ОСОБА_2 надано кімнату № 32 (а.с.6).
Відповідно до довідки ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» від 21.03.2024 року № 22, ОСОБА_2 зареєстрована в гуртожитку ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» за адресою: м. Конотоп вул. Будівельників, 24. За нею закріплена кімната на першому поверсі площею 30,75 кв.м. З 01.10.2023 року ОСОБА_2 кімнату звільнила (а.с. 3).
Згідно довідки ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» від 21.03.2024 року № 23, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України і Фонду державного майна України від 23.10.2002 року учнівський гуртожиток переданий на баланс ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» (а.с.4).
З довідки ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» від 21.02.2024 року № 24 вбачається, що ОСОБА_2 мешкала в гуртожитку ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» за адресою: м. Конотоп вул. Будівельників, 24. Станом на 01.10.2023 року рахується заборгованість плати за гуртожиток у розмірі 18452 грн. 26 коп. за період з 01.01.2021 року по 30.09.2023 року, а саме: 2021 рік 6871 грн. 40 коп., 2022 рік 6882 грн. 03 коп., 2023 рік 4698 грн. 83 коп. (а.с. 5).
Згідно розрахунку виникнення заборгованості плати за гуртожиток мешканки ОСОБА_2 становить: за 2021 рік 6871 грн. 40 коп., за 2022 рік 6882 грн. 03 коп., за 2023 рік 4698 грн. 83 коп. (а.с.7-9).
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 747 від 02.06.2020 року, припинено ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище» шляхом приєднання ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» (а.с. 10-11).
З витягу з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вбачається, що ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» має код ЄДРПОУ 05537555 (а.с. 16-19).
Відповідно до ст. 127 ЖК України для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки.
За положеннями частини 1статті 130 ЖК Української РСР порядок користування жилою площею в гуртожитках визначається договором, що укладається перед вселенням на надану жилу площу в гуртожитку на підставі спеціального ордера відповідно до Примірного положення про користування жилою площею в гуртожитках, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Примірного положення про користування гуртожитками органи державної влади, органи місцевого самоврядування, власники гуртожитків після консультацій з громадськістю (громадськими організаціями, створеними з метою захисту інтересів мешканців гуртожитків) за погодженням з профспілками (за наявності) затверджують положення про користування гуртожитками, що перебувають у їхній власності, управлінні, розпорядженні, користуванні (частина 2статті 131 ЖК Української РСР).
Пунктом 2 Положення про гуртожитки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового комунального господарства України № 84 від 27 квітня 2015 року, гуртожиток - це спеціально споруджений або переобладнаний жилий будинок, який використовується для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.
Згідно ч.2 ст. 128 ЖК України та Примірного положення про гуртожитки, жила площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації та відповідного профспілкового комітету і комітету комсомолу. Згідно ст. 129 ЖК України на підставі рішення про надання житлової площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.
На таких умовах відповідач був заселений в гуртожиток і в такий спосіб між ним та позивачем склалися фактичні відносини найму переданого йому житлового приміщення.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п. 7 "Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ст. 66, 67 Житлового кодексу України плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири (одноквартирного будинку). Плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться, крім квартирної плати, за затвердженими в установленому порядку тарифами.
З Постанови Верховного Суду України від 30.10.2012 року по справі 6-59цс13, Постанови Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року по справі 6-2951цс15 вбачається, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивач надав відповідачу в користування житлове приміщення, а саме: кімнату в гуртожитку, а також забезпечив надання в повному обсязі житлово-комунальних послуг, відповідач користувався житловим приміщенням та допустив прострочення щодо своєчасного внесення плати за користування жилою площею в гуртожитку і за комунальні послуги.
Таким чином, позивачем доведено наявність передбачених законом підстав для стягнення з відповідача заборгованості по оплаті за гуртожиток та комунальні послуги.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У ч. 1, 2 ст. 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
ЄСПЛ неодноразово наголошував, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний із належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (рішення ЄСПЛ у справі «Руїс Торіха проти Іспанії»).
Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Відповідно до ст. 141 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача сплачений при подачі позовної заяви судовий збір .
Керуючись ст. 66,67 Житлового кодексу України, п. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов Державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопське професійно-технічне училище» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за гуртожиток - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопське професійно-технічне училище» заборгованість по оплаті за гуртожиток в розмірі 18452 грн. 00 коп. та сплачений при подачі позову судовий збір в розмірі 1211 грн. 20 коп., загалом 19663 грн. 20 коп.
Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін:
Позивач: Державний професійно-технічний навчальний заклад «Конотопське професійно-технічне училище», 41600 м. Конотоп вул. Будівельників, 24, ЄДРПОУ 05537555.
Відповідач: ОСОБА_2 , 1972 року народження, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Суддя Буток Т. А.
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121283216 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Буток Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні