Справа № 674/1351/24
Провадження № 2-о/674/117/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
30 серпня 2024 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Дунаєвецька міська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Суд, дослідивши матеріали справи, зазначає, що заява підлягає залишенню без рухуз огляду на наступне.
Згідно п.5 ч.2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч.3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
За ч.2 ст.175ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Заява подана через систему «Електронний суд» та підписана від імені представника заявниці адвоката Муращика О.В.
Частина 1 ст.60 ЦПК Українипередбачає, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
За ч.4 ст.62ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".
Оскільки до заяви не додано жодного документа на підтвердження повноважень представника заявниці ОСОБА_1 - адвоката Муращика О.В., останній має додати копію відповідного документу.
Частина 1 ст.177ЦПК України передбачає, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43цього Кодексу.
Згідно ч.6 ст.43ЦПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Уразі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету -у паперовій формі листом з описом вкладення.
В матеріалах справи відсутні докази направлення заінтересованій особі ОСОБА_2 по справі копії заяви з додатками з описом вкладень.
На підставіст.43ЦПК України необхідно направити заінтересованій особі ОСОБА_2 у паперовій формі заяву з додатками з описом вкладення за адресою вказаною у заяві, суду надати копію опису вкладень та квитанцію про відправлення вказаних документів.
Також, в порушення вимог п.2 ч.3 ст.175ЦПК України в заяві не вказановідомості про наявність або відсутність електронного кабінетуучасників справи.
В суду немає відомостей про наявність електронного кабінету в системі «Електронний суд» у заявниці, її представника, заінтересованих осіб по справі.
Таким чином, заявниці (представнику заявниці) необхідно усунути вказані розбіжності та подати до суду заяву у новій редакції з направленням примірника для заінтересованої особи ОСОБА_2 на зазначену адресу, а також надати суду докази такого направлення.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи із наведеного, суд дійшов до висновку, що провадження у справі не може бути відкрито, заяву необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків з наданням строків на їх усунення.
Керуючись ст.ст.177, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Дунаєвецька міська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху.
Встановити заявниці (представнику заявниці) десятиденний строк для усунення наведених вище недоліків з дня отримання копії ухвали.
В разі невиконання вказаних вимог заяву вважати неподаною і повернути заявниці (представнику заявниці).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Сосна
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121285009 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Сосна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні