Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/415/24
Провадження №1-кс/552/1983/24
У Х В А Л А
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей і документів
28.08.2024 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні Товаристваз обмеженоювідповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(код НОМЕР_1 ), -
В С Т А Н О В И В:
Старший детективпідрозділу детективівТериторіального управлінняБЕБ уПолтавській області ОСОБА_3 звернувся досуду зклопотанням,погодженим зпрокурором відділуПолтавської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ).
В судове засідання детектив не з`явився, звернувшись до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутності. Зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник володільця речей та документів, який належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів клопотання, підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42023170000000086 від 03 жовтня 2023 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 264 КК України, стосовно службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 (код НОМЕР_2 ), які у змові з іншими службовими особами суб`єктів господарювання реального сектору економіки упродовж 2020-2023 років здійснили перерахування безготівкових коштів на розрахункові рахунки останніх за послуги з надання товарів, робіт, послуг у сфері будівництва та реконструкції інфраструктурних об`єктів, які фактично не надавались або надавались у неповному обсязі.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в подальшому вказані грошові кошти перераховувались на розрахункові рахунки підприємств транзитно конвертаційної спрямованості, з метою «конвертації» з безготівкових у готівкові.
Так, упродовж 2020-2023 років службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 перераховано на розрахункові рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) понад 7,5 млрд. грн. за надані послуги з поточного ремонту автомобільних доріг.
Проведеним аналізом руху коштів по розрахункових рахунках
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що в листопаді грудні 2021 року службовими особами вказаного підприємства перераховано на розрахункові рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» понад 448 млн. грн., а саме:
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) перераховано 34 млн. грн. з призначенням платежу «сплата за с/г продукцію зг дог поставки».
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ) перераховано 165 млн. грн. з призначенням платежу «сплата за с/г продукцію зг дог поставки».
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) перераховано 181 млн. грн. з призначенням платежу «сплата за с/г продукцію зг дог поставки».
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) перераховано 64 млн. грн. з призначенням платежу «сплата за с/г продукцію зг дог поставки».
Крім того встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у 2021 році здійснено придбання ТМЦ, асфальту, послуг будівельної техніки та вантажних перевезень від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ) на суму понад 3,1 млрд. грн.
Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » виконує роль транзитного СГД, а його діяльність спрямована виключно на маскування слідів злочину службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Таким чином, службові особи вказаних суб`єктів господарювання не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність з метою досягнення економічної вигоди від їх діяльності, а свою діяльність спрямовували лише на документальне оформлення господарських операцій щодо придбання/реалізації товарно-матеріальних цінностей, з метою штучного формування податкового кредиту та надання послуг по обготівковуванню коштів для ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Поряд з тим, аналізом руху коштів по розрахункових рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_10 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_11 ) в листопаді грудні 2021 року перераховано на вищевказані рахунки понад 416 млн. грн. з призначенням платежу «Грошові кошти (виручка) за продаж продукції Комітента зг. Дог. Комісії без ПДВ».
Оскільки при вчинені злочину службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по взаємовідносинах із контрагентами використовувались первинні фінансово-господарські, які є предметом злочину, їх вилучення має вирішальне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та осіб, які причетні до цього, доведення їх винуватості.
Таким чином у слідства з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, що стосуються даного кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
У поданомудетективом досуду клопотаннідоведено наявністьдостатніх підставвважати,що документи,які перебуваютьу володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), до яких детектив просить надати тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Оскільки вилучення зазначених документів необхідно для проведення судових експертиз, суд вважає доведеною можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.
Строк дії даної ухвали необхідно встановити тридцять днів з дня її постановлення.
Виконання ухвали необхідно доручити слідчим (детективам) групи слідчих (групи детективів) у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів та дозвіл на вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), а саме оригіналів документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_11 ) за період з 01.01.2020 по день виконання уххвали, а саме:
- оригіналів документів стосовно підготовки, організації та проведення публічних закупівель;
- рішень уповноваженої особи, протоколів засідань комітету, протоколів розкриття тендерних пропозицій, інших документів по організації указаних процедур; документів, наданих (направлених) з метою організації та проведення закупівлі, протоколи затвердження технічного завдання з метою проведення закупівель, технічного завдання, у яких були доведені основні характеристики та вимоги до закупівлі, що стали підставами для складання тендерних вимог стосовно предмету закупівлі, листів стосовно доведеного розміру фінансування за бюджетною програмою; документів, на підставі яких здійснено розрахунок та визначення очікуваної вартості предмету закупівлі, у тому числі здійсненого аналізу меж та цін товарного ринку, визначення кола суб`єктів господарювання, цінових пропозицій (ціни та вартості), залучення експертів на договірних засадах, роздрукованої інформації щодо цін товарів/робіт, протоколів та інших документів, на підставі яких було визначено (проводилося обговорення) та приймалося рішення про визначення (розрахунок) очікуваної вартості предмету закупівлі, документів стосовно проведених ринкових консультацій та/або вивчення ринку (направлених запитів та отриманих відповідей від постачальників та виробників, прайс - листів), інших документів на підставі яких приймалися рішення та порівнювалися ціни;
- рахунків фактур та платіжних доручень стосовно проведення операцій з оплати за поставлені товари, роботи, послуги;
- оригіналів (ксерокопії) сертифікатів про походження, паспортів якості, декларації виробника на указані ТМЦ;
- видаткових накладних, товарно-транспортних (вантажних) накладних на придбання та перевезення котлоагрегатів та генераторів, ТМЦ, шляхових листів з перевезення товарів;
- оборотно-сальдових відомостей (карток аналітичного обліку), журналів ордерів помісячно за субрахунками та у їх розрізі (із зазначенням залишків на початок та кінець періоду, номенклатури, руху за операціями у грошовому та кількісному показниках) у розгорнутому вигляді по рахункам бюджетного обліку стосовно операцій з вказаним СГД;
- актів проведених перевірок контролюючими органами ( ІНФОРМАЦІЯ_13 та її підрозділи, Рахункова палата та її підрозділи) та відділом внутрішнього аудиту;
- угод (договорів, контрактів), додаткових угод, з додатками та специфікаціями; рахунків-фактур; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних, маршрутних листів; актівприймання передачі ТМЦ; сертифікатів відповідності, якісних свідоцтв, паспортів; довіреностей; документів, що підтверджують оплату поставленого товару (квитанцій до прибуткового касового ордеру, платіжних доручень, банківських виписок тощо);
- листування, переписки, чорнових записів, інформації у електронному вигляді, яка міститься у комп`ютерній техніці, флеш накопичувачах, оптичних дисках, інших електронних носіях інформації.
Виконання ухвали доручити групі детективів у кримінальному провадженні: старшим детективам Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ; детективам Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області: ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 ; керівнику відділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_21 ; заступнику керівника Підрозділу керівнику відділу детективів ОСОБА_22 ; начальнику відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_23 , прокурорам відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури: ОСОБА_4 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 .
Строк дії ухвали тридцять днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121286450 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні