ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без руху
м. Київ
29.08.2024Справа № 910/10378/24
За позовом Адвокатського об`єднання «Авер Лєкс» (01010, м. Київ, провулок Хрестовий, буд. 2, поверх 5)
До Благодійної організації «Благодійний Фонд «Охматдит - Здорове дитинство» (01133, м. Київ, вул. Первомайського Леоніда, 3, кв. 25)
про зобов`язання вчинити дії
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Адвокатське об`єднання «Авер Лєкс» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Благодійної організації «Благодійний Фонд «Охматдит - Здорове дитинство» в якому просить суд зобов`язати Благодійну організацію «Благодійний Фонд «Охматдит - Здорове дитинство» перерахувати на спеціальний рахунок Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдид» МОЗ України у відповідному підрозділі Державного казначейства України всю суму коштів, зібраних спеціально для відновлення будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, інвентарний номер 1013017277, який розташовано за адресою: м. Київ, вул. В. Чорновола, 28/1, пошкодженої в наслідок військової агресії російської федерації проти України 8 липня 2024 року».
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» в частині перерахування на спеціальний рахунок Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України у відповідному підрозділі Державного казначейства України суму коштів, яка була зібрана в результаті організованого відповідачем публічного збору коштів з метою відновлення лікарні, чим порушено права та охоронювані законом інтереси позивача як благодійника по вказаному виду благодійної діяльності відповідача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Згідно пункту 4 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається зі змісту позову, позивач вважає, що його права, як благодійника за оголошеним публічним збором, порушуються, оскільки, відповідач не спрямовує отримані кошти для досягнення мети збору, натомість, позивач просить перерахувати всю суму зібраних коштів, а не безпосередньо суму власного благодійного внеску у розмірі 300 000, 00 грн, що становить майновий інтерес позивача.
Позивач посилається на оголошений публічний збір з певною метою та ціллю використання коштів, проте не надає оголошення, заклик щодо публічного збору, оголошеного відповідачем, або іншою особою, в якому містилися б реквізити рахунків саме відповідача. позивач також не пояснює, на яких підставах та на підставі якого оголошення він перераховував кошти з призначенням платежу "благодійний внесок для постраждалих" та з якого ресурсу (яким шляхом отримав) реквізити отримувача платіжних послуг.
(2) Згідно пункту 5 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до частин 1, 3 статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
В преамбулі позову позивач зазначає третіх осіб, втім фактично в прохальній частині позову, або в окремій заяві як те передбачено статтею 50 ГПК України не просить залучити до участі у справі таких третіх осіб та не зазначає на стороні кого саме - позивача чи відповідача, а також не обґрунтовує необхідність залучення таких осіб (обґрунтування того на які саме права та обов`язки третьої особи і яким чином може вплинути рішення у справі).
Відтак, позов не містить викладу всіх обставин якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
(3) Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач посилається на роз`яснення НАЗК від 24.05.2023, проте відповідного роз`яснення в матеріали справи не надано. Крім того, позивач надає копію листа Нацполіції у особі його Головного слідчого управління , адресоване відповідачу щодо надання копій документів в рамках досудового розслідування в рамках кримінального провадження, проте позивач не зазначає яким чином даний лист був отриманий ним в копії та на яких підставах та в порушення п. 8 ч. 3 статті 162 ГПК України позивач не зазначив щодо наявності у позивача або інших осіб оригіналів поданих ним доказів (про такий обов`язок зазначає сам позивач в абзаці 3 п. 5 сторінки 9 позовної заяви).
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Адвокатського об`єднання «Авер Лєкс» без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із обґрунтуванням змісту позовних вимог (обґрунтування наявності власного майнового інтересу (наявності приватно-правового характеру спору) щодо всіх зібраних коштів на рахунках благодійної організації та оголошення з реквізитами отримувача та метою збору, за яким позивач здійснив перерахування коштів 09.07.2024 року.
(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із обґрунтуванням необхідності залучення до участі у справі третіх осіб, а також із зазначенням на стороні позивача чи відповідача;
(3) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням всіх доказів якими обґрунтовано позовні вимоги (роз`яснення НАЗК від 24.05.2023),
(4) зазначення в кого знаходяться оригінали поданих позивачем в копії доказів та порядок отримання поданих копій доказів, зокрема листа Нацполіції від 15.08.2024 року
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121292104 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні