Ухвала
від 30.08.2024 по справі 914/2097/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

30.08.2024 Справа № 914/2097/24

Суддя Господарського суду Львівської області Чорній Л.З. розглянувши матеріали за заявою: ФОП Владимирова Володимира Володимировича, ( АДРЕСА_1 , ідентиф. код НОМЕР_1 )

про відкриття провадження у справі про банкрутство: Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскавері-завод бурового обладнання» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Яворницького Д., буд. 41; код ЄДРПОУ 36872032)

ВСТАНОВИВ:

27 серпня 2024 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява ФОП Владимирова Володимира Володимировича про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскавері-завод бурового обладнання» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Яворницького Д., буд. 41; код ЄДРПОУ 36872032).

Дослідивши матеріали вказаної заяви, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята судом до розгляду з підстав невідповідності її вимогам ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником. Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити:

-найменування господарського суду, до якого подається заява;

-найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;

-виклад обставин, що є підставою для звернення до суду;

-перелік документів, що додаються до заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються:

-докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті;

-довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником;

-докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень;

-докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про судовий збір, судовий збір збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік встановлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3 028,00 гривні.

Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника підлягає сплаті судовий збір у розмірі 30 280,00 грн.

У переліку додатків, долучених до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ «Діскавері-завод бурового обладнання» відсутній доказ про сплату судового збору.

Також, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

За приписами ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено у 2024 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі з 1 квітня 8 000,00 грн.

Таким чином, авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень становить 72 000,00 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Частиною 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Суд звертає увагу, що Кодекс України з процедур банкрутства та інші норми законодавства не передбачають права заявника бути звільненим від авансування винагороди арбітражному керуючому при поданні такої заяви, як не передбачають можливості відстрочення чи розстрочення заявнику в авансуванні такої винагороди.

Однак, заявником не долучено до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Діскавері-завод бурового обладнання» доказів авансування винагороди арбітражному керуючому.

Враховуючи наведене, заявником не додержано вимог ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі Пелевін проти України та від 30.05.2013 у справі Наталія Михайленко проти України, право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства, та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Тобто, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму.

Окрім того, у заяві ФОП Владимиров В.В. зазначає, що між ініціюючим кредитором та боржником укладено договір про надання юридичних послуг №01/02-24-1 від 01.02.2024 року, однак до матеріалів заяви його не долучено, як і не долучено докази його виконання.

Також суд доводить до відома заявника, що у відповідності до вимог ст.24 КУзПБ арбітражний керуючий укладає із страховиком договір страхування професійної діяльності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок неумисних дій або помилок під час здійснення повноважень арбітражного керуючого. Страхування професійної відповідальності здійснюється арбітражним керуючим протягом трьох робочих днів з дня внесення до Єдиного реєстру арабітражних керуючих запису про надання йому права на здійснення діяльності арбітражного керуючого. Здійснення діяльності арбітражного керуючого без укладення договору страхування професійної відповідальності забороняється.

До заяви не додано договору про страхування професійної діяльності арбітражного керуючого Бердичевського Олександра Валерійовича, якого заявник просить призначити розпорядником майна ТОВ «Діскавері-завод бурового обладнання».

Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство містить недоліки, які є підставою для залишення її без руху у відповідності до ст. 37 КУзПБ та ст.174 ГПК України.

Відповідно до частин 2-4, 8 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

На підставі викладеного, суд залишає заяву ФОП Владимирова В.В., м. Київ, про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскавері-завод бурового обладнання» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Яворницького Д., буд. 41; код ЄДРПОУ 36872032) без руху до усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 3, 174, 232-235 ГПК України, ст. ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху заяву ФОП Владимирова Володимира Володимировича, м. Київ, про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Діскавері-завод бурового обладнання» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Яворницького Д., буд. 41; код ЄДРПОУ 36872032).

2. Встановити заявнику строк десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

3.Встановити ФОПу Владимирову В.В. спосіб усунення недоліків заяви шляхом надання до суду:

- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі;

- доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень;

- первинні документи, що підтверджують викладені у заяві обставини;

- договору про страхування професійної діяльності арбітражного керуючого Бердичевського Олександра Валерійовича (докази його оплати).

4. Попередити заявника про те, що не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, згідно ст.ст 37, 38 Кодексу України з процедур банкрутства, має наслідком повернення її заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Чорній Л.З.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121292244
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —914/2097/24

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 30.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні