ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30.08.2024м. СумиСправа № 920/1086/24
Суддя господарського суду Сумської області Жерьобкіна Є.А., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОРЛД ФУД ЕНД ФІД» про забезпечення позову (вх. № 3908 від 29.08.2024),
УСТАНОВИВ:
29.08.2024 позивач звернувся до Господарського суду Сумської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Дочірнього підприємства «Сумський Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна Акціонерна Компанія «Автомобільні Дороги України» на свою користь 922637 грн 31 коп.
Одночасно з позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю «ВОРЛД ФУД ЕНД ФІД» подало до суду заяву (вх. № 3908 від 29.08.2024), в якій просить суд забезпечити позов, шляхом накладення арешту на грошові кошти Дочірнього підприємства «Сумський Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна Акціонерна Компанія «Автомобільні Дороги України» (код ЄДРПОУ 31931024), а також кошти, що знаходяться на будь-яких рахунках у банківських або інших фінансово-кредитних установах в межах суми 922637 грн 31 коп.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.08.2024, справу № 920/1086/24 призначено до розгляду судді Жерьобкіній Є.А.
В обґрунтування поданої заяви про забезпечення позову, представник позивача вказує на тривале невиконання грошових зобов`язань та низькі штрафні санкції за договором, що не стимулює відповідача до виконання зобов`язань за договором поставки (купівлі-продажу) товару № 1512/22 від 15.12.2022.
Згідно зі ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
За приписами ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову. Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Заява про забезпечення позову підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 5 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 3 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову ставка судового збору складає 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», з 1 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн 00 коп.
За приписами ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи, що позивач заяву про забезпечення позову подав через підсистему «Електронний суд», він повинен був сплатити судовий збір за подання цієї заяви у розмірі 1211 грн 20 коп.
Суд установив, що до заяви про забезпечення позову, в порушення вимог ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно ч. 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку про повернення заяви про забезпечення позову.
Керуючись статтями 2, 136-140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву про забезпечення позову (вх. № 3908 від 29.08.2024) повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «ВОРЛД ФУД ЕНД ФІД» без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана суддею 30.08.2024.
СуддяЄ.А. Жерьобкіна
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121292428 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні