Справа №452/3238/24
Провадження №1-кс/452/741/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2024 року м. Самбір
Слідчий суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу голови фермерськогогосподарства « ОСОБА_2 » ОСОБА_3 на бездіяльність працівника слідчого відділу Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області (далі СВ Самбірського РВП ГУНП України у Львівській області), яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, -
В С Т А Н О В И В :
30 серпня 2024 року ОСОБА_3 як голова фермерського господарства « ОСОБА_2 » звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність працівника СВ Самбірського РВП ГУНП України у Львівській області щодо неповернення документів, вилучених 10 лютого 2016 року під час проведення обшуку.
Слідчий суддя,вивчивши скаргу,подану головою фермерського господарства « ОСОБА_2 » ОСОБА_3 , прийшов до наступного.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає, зокрема, у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Статтею 304 КПК України визначено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Згідно з ч.2ст.304 КПК Українискарга повертається, якщо скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу або скарга не підлягає розгляду в суді, а також скарга подана після закінчення строку, передбаченогочастиною першоюцієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Зі змісту скарги та доданих до неї документів вбачається, що 10 лютого 2016 року було проведено обшук у фізичної особи ОСОБА_3 у житловому приміщенні, інших нежитлових приміщеннях, а також підсобних приміщеннях, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Проте, зі скаргою на бездіяльність працівника СВ Самбірського РВП ГУНП України у Львівській області звернувся ОСОБА_3 як голова фермерського господарства « ОСОБА_2 », тобто як представник юридичної особи. При цьому, ОСОБА_3 взагалі не підтвердив свої повноваження як представника фермерського господарства та не послався на наявність доказів належності вилучених під час проведеного обшуку документів саме юридичній особі - фермерському господарству « ОСОБА_2 ».
За таких обставин слідчий суддя дійшов висновку, що скарга подана особою, яка не має права подавати скаргу та у якої не виникло право на оскарження певної бездіяльності, у зв`язку з чим така скарга не підлягає розгляду в суді, а тому відповідно до положень ч.2 ст.304 КПК Українискарга підлягає поверненню скаржнику.
При цьому, суд роз`яснює, що відповідно до ч.7ст.304 КПК України повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Керуючись стст.303,304,309,369 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу голови фермерськогогосподарства « ОСОБА_2 » ОСОБА_3 на бездіяльність працівника слідчого відділу Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, - повернути скаржнику.
Роз`яснити скаржнику, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченомуКПК України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121295370 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Кущ Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні