Ухвала
від 29.08.2024 по справі 601/2656/24
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 601/2656/24

Провадження № 1-кс/601/595/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2024 року місто Кременець

Слідчий суддя Кременецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Кременець за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 клопотання слідчого СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024211010000354 від 17.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 за погодженням прокурора Шумського відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_6 , в межах кримінального провадження за №12024211010000354 від 17.07.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.367 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, у якому просить надати дозвіл на проведення огляду з можливістю доступу до всіх наявних приміщень, комплексу споруд Богоявленського монастиря XVIII століття (Богоявленський костьол, корпус келій, дзвіниця, братський корпус, житлові і господарські будівлі), що знаходяться по адресі АДРЕСА_1 (власники вказаних об`єктів є: Кременецька територіальна громада в особі Кременецької міської ради, Кременецько-Почаївський Державний історико-архітектурний заповідник, ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що дасть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень, тобто встановлення всіх об`єктів нерухомості по вказаній адресі та подальше співставлення з об`єктами, які були передані згідно «Акту приймання передачі від 11.02.2003» від управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА до Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника.

Клопотання обгрунтоване тим, що згідно акту приймання-передачі від 11.02.2003, Управлінням містобудування та архітектури Тернопільської обласної державної адміністрації передано Кременецько-Почаївському ДІАЗ пам`ятку архітектури національного значення - Комплекс споруд «Богоявленського монастиря XVIII ст.» за адресою м. Кременець, вул.Дубенська, 2, Тернопільської області у складі: Богоявленський костьол, корпус келій, дзвіниця, братський корпус, житлові і господарські будівлі (площа забудови (загальна) -3521,0 кв.м., площа земельної ділянки - 9,969 га).

Поряд з цим, представники Свято-Богоявленського жіночого монастиря, не маючи на це законних підстав та зважаючи на бездіяльність представників Кременецько-Почаївського ДІАЗ, у період з 2007 по 2011 роки здійснили реєстрацію права власності на нерухоме майно комплексу споруд « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме господарського будинку (207,3 кв.м.), будівлю господарського блоку №3 (694,2 кв.м.), будівлю господарського блоку №4 (465,9 кв.м.), будівлю гаражів (189,2 кв.м.), будівлю пральні (210,5 кв. м.), а також набули право постійного користування земельною ділянкою площею 4,5730 га., кадастровий номер 6123410100:02:021:0373, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій, землі житлової та громадської забудови. Вказані будівлі згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно перебувають у власності ІНФОРМАЦІЯ_3 ,який знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 .

Також, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у власності територіальної громади в особі Кременецької міської ради перебуває нерухоме майно за адресою вул. Дубенська (Енгельса), 2, м.Кременець, яке в 2021 році рішенням Кременецької міської ради передано у користування КНП «Кременецька опорна лікарня».

Однак, вказані будівлі, згідно охоронно-орендних договорів, до 2000 року входили до складу пам`ятки архітектури «Богоявленський монастир», а 11.02.2003 згідно акту-приймання передачі передані від Управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА до Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника.

Відомості, які планується отримати мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, оскільки результати огляду всіх наявних приміщень, комплексу споруд Богоявленського монастиря XVIII століття (Богоявленський костьол, корпус келій, дзвіниця, братський корпус, житлові і господарські будівлі), що знаходяться по адресі АДРЕСА_1 дадуть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень, тобто встановлення всіх об`єктів нерухомості по вказаній адресі та подальше співставлення з об`єктами, які були передані згідно «Акту приймання передачі від 11.02.2003» від управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА до Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з мотивів, наведених у ньому та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Статтею 30 Конституції Українитастаттею 13КПК України гарантовано недоторканність житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, 2ст. 237 КПК Україниз метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цьогоКодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно зіст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети. Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб (ч. 1ст. 234 КПК України).

З огляду на приписи ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя при вирішенні питання про надання дозволу на проведення обшуку з урахуванням зазначених у клопотанні відомостей повинен встановити такі обставини:

-чи достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення;

- чи мають значення для досудового розслідування відшукувані речі і документи;

-чи можуть бути доказами під час судового розгляду відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах;

- чи знаходяться відшукувані речі, документи у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

- чи є обшук найбільш доцільним та ефективним способом відшукання речей і документів, які мають значення для досудового розслідування;

- чи є обшук заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Оскільки на цьому етапі жодній особі не вручено повідомлення про підозру, слідчий суддя оцінює лише достатність підстав вважати, що таке кримінальне правопорушення було вчинене. Встановлення таких підстав базується на існуванні фактів чи інформації, які можуть сформувати у слідчого судді внутрішнє переконання, що події, про які йдеться, становлять склад кримінального правопорушення (безвідносно до особи, яка могла його вчинити).

Як слідує із змісту клопотання та підтверджується витягом з ЄРДР від 17.07.2024, досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024211010000354 від 17.07.2024 здійснюється за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1ст. 367 КК України.

Описана у клопотанні фабула кримінального правопорушення у сукупності з наданими слідчим матеріалами кримінального провадження (витягом з ЄРДР, актом приймання-передачі від 11.02.2003, протоколом допиту свідка від 18.07.2024, інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.07.2024) формує у слідчого судді внутрішнє переконання про наявність ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України. Отже, слідчий довів достатність підстав вважати, що могло бути вчинене кримінальне правопорушення, передбаченеч.1 ст.367 КК України, що може бути підставою для надання дозволу на огляд.

Враховуючи предмет доказування кримінального правопорушення, про яке йдеться у клопотанні, відомості, що містяться в речах, на огляд яких слідчий просить надати дозвіл, то вони мають значення для досудового розслідування та може бути визнано доказом у подальшому.

Відносно вирішення питання чи знаходиться майно, яке просять оглянути у користуванні Богоявленського монастиря XVIII століття, суд зазначає наступне:

Як вбачається з протоколу допиту свідків ОСОБА_7 від 07.02.2024 року, останній повідомив, що згідно акту приймання-передачі від 11.02.2003, Управлінням містобудування та архітектури Тернопільської обласної державної адміністрації передано Кременецько-Почаївському ДІАЗ пам`ятку архітектури національного значення - Комплекс споруд «Богоявленського монастиря XVIII ст.» за адресою м. Кременець, вул.Дубенська, 2, Тернопільської області у складі: Богоявленський костьол, корпус келій, дзвіниця, братський корпус, житлові і господарські будівлі (площа забудови (загальна) -3521,0 кв.м., площа земельної ділянки - 9,969 га). Представники Свято-Богоявленського жіночого монастиря, не маючи на це законних підстав та зважаючи на бездіяльність представників Кременецько-Почаївського ДІАЗ, у період з 2007 по 2011 роки здійснили реєстрацію права власності на нерухоме майно комплексу споруд « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме господарського будинку (207,3 кв.м.), будівлю господарського блоку №3 (694,2 кв.м.), будівлю господарського блоку №4 (465,9 кв.м.), будівлю гаражів (189,2 кв.м.), будівлю пральні (210,5 кв. м.), а також набули право постійного користування земельною ділянкою площею 4,5730 га., кадастровий номер 6123410100:02:021:0373, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій, землі житлової та громадської забудови. Вказані будівлі згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно перебувають у власності ІНФОРМАЦІЯ_3 ,який знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 . Також, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у власності територіальної громади в особі Кременецької міської ради перебуває нерухоме майно за адресою вул. Дубенська (Енгельса), 2, м.Кременець, яке в 2021 році рішенням Кременецької міської ради передано у користування КНП «Кременецька опорна лікарня».

Згідно інформаціїз Держаногореєстру речовихправ нанерухоме майновід 19.07.2024,будівля Свято-Богоявленськогожіночого монастиряТернопільської єпархіїУкраїнської православноїцеркви знаходиться за адресою м. Кременець вул.Дубенська,2 Тернопільської області.

За такихобставин,слідчий суддяприходить довисновку,що євсі підставивважати,що будівлі, які знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , перебувають у користуванні Свято-Богоявленського жіночого монастиря Тернопільської єпархії Української православної церкви.

Оцінка наданихматеріалів досудовогорозслідування дозволяєдійти висновку,що проникненнядо будівель,які перебуваютьу користуванні Свято-Богоявленського жіночого монастиря Тернопільської єпархії Української православної церкви є доцільним та ефективним способом огляду майна, яке має значення для досудового розслідування та виявлення,фіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення тає необхідним для досягнення завдань кримінального провадження.

З урахуваннямвикладеного,клопотання слідчогопро проведенняогляду укримінальному провадженні,є обґрунтованимта йогослід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.2,13, 234-236,309 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду з можливістю доступу до всіх наявних приміщень, комплексу споруд ІНФОРМАЦІЯ_4 , корпус келій, дзвіниця, братський корпус, житлові і господарські будівлі), що знаходяться по адресі АДРЕСА_1 (власники вказаних об`єктів є: Кременецька територіальна громада в особі Кременецької міської ради, Кременецько-Почаївський Державний історико-архітектурний заповідник, ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що дасть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень, тобто встановлення всіх об`єктів нерухомості по вказаній адресі та подальше співставлення з об`єктами, які були передані згідно «Акту приймання передачі від 11.02.2003» від управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА до Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений та оголошений 30 серпня 2024 року о 11 год.00 хв.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121295505
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —601/2656/24

Ухвала від 29.08.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Шульгач Н. М.

Ухвала від 29.08.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Шульгач Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні