Рішення
від 20.08.2024 по справі 761/6945/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/6945/24

Провадження № 2/761/5832/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

20 серпня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Пономаренко Н.В.,

за участю секретаря: Яцишина А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) учасників справи цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утримання будинку та прибудинкової території, -

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2024 року на адресу Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утримання будинку та прибудинкової території, згідно з якою позивач просив суд: стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» заборгованості по оплаті за комунальній послуги, послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 313 691,04 грн., яка складається з суми основного боргу 134882,40 грн.; - інфляційних нарахувань 49457,48 грн., суми санкції 3 % річних 9444,55 грн., сукупного розміру пені з урахування подвійної облікової ставки НБУ 119906,61 грн. та судові витрати у розмірі 4 705,37 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ», згідно зі Статутом та зареєстрованими видами економічної діяльності, зокрема, але невиключно, займається комплексним обслуговуванням об`єктів нерухомості, управлінням нерухомим майном. Товариство є управителем багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , (далі - будинок) та надає співвласникам будинку відповідні послуги. З метою виконання взятих на себе зобов`язань ТОВ «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ» укладає відповідні договори. Нарахування за спожиті комунальні послуги здійснюється згідно укладених з власниками житлових та нежитлових приміщень Договорів про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території. ТОВ «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ» укладає договори з ремонтно-експлуатаційними підприємствами, енерго-, водопостачальними та іншими спеціалізованими організаціями, які забезпечують функціонування систем життєзабезпечення будинку АДРЕСА_2 і прилеглої до нього території.

У позовній заяві вказано, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири в будинку АДРЕСА_3 , загальною площею 45, 5 метрів квадратних, тобто, є споживачем комунальних послуг, що надаються ТОВ «КОМФОРТ- НЕРУХОМІСТЬ». Незважаючи на той факт, що відповідач споживає комунальні послуги сплата за надані послуги відповідачем не здійснюється в строк, який встановлено Договором про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території який укладено між Позивачем та Відповідачем 06 вересня 2021 р.

Позовна заява мотивована тим, що внаслідок несплати відповідачем за надані послуги, у нього перед ТОВ «КОМФОРТ- НЕРУХОМІСТЬ» утворився борг в сумі 134 882,40 грн., а саме: - за послугу з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території за період з жовтня 2021р. по січень 2024р. - 73 892,00 грн.; - за послугу з охорони багатоквартирного будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2021р. по січень 2024р. - 33 090, 40 грн.; - за послугу з утримання та технічного обслуговування систем опалення багатоквартирного будинку за період 2021р. - 2024р. - 27 900,00 грн.

Окрім того, позивач зазначає, що з відповідача підлягає стягненню в порядку 625 ЦК України за період з 01.10.2021 по 31.01.2024 із загальної суми заборгованості 134 882,40 грн., 3 % річних - 9444,55 грн.; - інфляційні нарахування - 49 457,48 грн., а також пеню з урахуванні подвійної облікової ставки НБУ у розмірі 119906,61 грн.

Зважаючи на те, що відповідач у добровільному порядку наявну суму заборгованості не сплачує, позивач змушений звернутись до суду з цим позовом.

Ухвалою Шевченківського районного суд м. Києва від 22.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у вказаній цивільній справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Позивач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Разом з тим, 19.08.2024 до суду надійшла заява представника позивача у якій він просив провести розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини неявки суд не сповістила.

Разом з тим, відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 280 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача щодо заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч.ч. 1, 2 ст. 280 та відповідно до ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ», (надалі - Товариство), згідно зі Статутом та зареєстрованими видами економічної діяльності, зокрема, але невиключно, займається комплексним обслуговуванням об`єктів нерухомості, управлінням нерухомим майном.

Товариство є управителем багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , (далі - будинок) та надає співвласникам будинку відповідні послуги.

Послуга з управління, яку надає ТОВ «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ» власникам приміщень будинку, полягає у забезпеченні належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом обслуговування, утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.

Послуга з управління включає: охорону та відеоспостереження багатоквартирного будинку та прибудинкової території; утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території; виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем); утримання та технічне обслуговування ліфтів; дератизація, дезінсекція; придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів, та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку; утримання та технічне обслуговування систем водопостачання, водовідведення, опалення багатоквартирного будинку; поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинку та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій, у встановленому порядку, прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт внутрішньо будинкових систем; прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.

З метою виконання взятих на себе зобов`язань ТОВ «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ» укладає відповідні договори.

Нарахування за спожиті комунальні послуги здійснюється згідно укладених з власниками житлових та нежитлових приміщень Договорів про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території.

ТОВ «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ» укладає договори з ремонтно-експлуатаційними підприємствами, енерго-, водопостачальними та іншими спеціалізованими організаціями, які забезпечують функціонування систем життєзабезпечення будинку АДРЕСА_2 і прилеглої до нього території.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири в будинку АДРЕСА_3 , загальною площею 45, 5 метрів квадратних, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №206959745 від 16.04.2020.

З матеріалів справи вбачається, що між позивачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» та ОСОБА_1 було укладено Договором про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території який укладено між Позивачем та Відповідачем 06 вересня 2021 р., (надалі - Договір).

Відповідно до умова договору управитель зобов`язується надавати співвласнику комунальні послуги, послуги з управління та утримання багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а співвласник, як власник квартири АДРЕСА_4 , загальною площею 45,5 метрів квадратних, зобов`язується оплачувати управителю послугу з обслуговування та управління згідно вимогами законодавства та умовами цього договору (п. 1 Договору).

Перелік послуг визначений у п. 2 Договору.

Відповідно до п.п. 5, 12 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII, житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг; послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»№2189-VIII, учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII управитель багатоквартирного будинку зобов`язаний забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Частиною 1 ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ,№2189-VIII встановлено що надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Статтею 151 Житлового кодексу України передбачено, що громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку при домову територію.

За приписом статті 162 Житлового кодексу України плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими у встановленому порядку тарифами. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» відповідач є споживачем комунальних послуг.

Даним Законом передбачено, що під договором слід розуміти усну чи письмову угоду між споживачем та виконавцем послуг. Цей Закон також передбачає оформлення письмової угоди через посередництво квитанцій та інших розрахункових документів.

У відповідності до розділу «Ціна, строки та порядок оплати послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибункової території» Договору:

- Ціна послуги з управління (п.2 Договору), окрім послуги з охорони будинку та утримання та технічного обслуговування систем опалення будинку, становить 58, 00 гривень (в тому числі податок на додану вартість, якщо управитель є його платником) на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового приміщення у будинку, яке належить свіввласнику;

- Ціна послуги з охорони будинку становить 35,00 доларів США на місяць за одне житлове приміщення (квартиру), яке належить співвласнику. Оплата вноситься в національній валюті України (гривні) за міжбанківським курсом долара до гривні на момент оплати;

- Ціна послуги з утримання та технічного обслуговування систем опалення багатоквартирного будинку становить 1550,00 грн. за одне житлове приміщення (квартиру), яке належить співвласнику. Оплата вноситься виключно в опалювальний сезон (з жовтня по квітень включно) календарного року. Інші місяці є безоплатними;

- Плата за послугу з обслуговування та управління нараховується щомісяця управителем та на підставі цього Договору вноситься співвласником на банківський рахунок управителя не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим;

- За бажанням співвласника оплата послуги з управління може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Згідно наданих позивачем розрахунків, які перевірено судом, у відповідача перед ТОВ «КОМФОРТ- НЕРУХОМІСТЬ» утворилась заборгованість житлово-комунальні послуги в розмірі 134 882,40 грн., а саме: - за послугу з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території за період з жовтня 2021р. по січень 2024р. - 73 892,00 грн.; - за послугу з охорони багатоквартирного будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2021р. по січень 2024р. - 33 090,40 грн.; - за послугу з утримання та технічного обслуговування систем опалення багатоквартирного будинку за період 2021р. - 2024р. - 27 900,00 грн.

Згідно статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання.

За змістом частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Зважаючи на те, що статтю 625 ЦК України вміщено в розділі 1 книги 5 цього Кодексу - загальні положення про зобов`язання», ця стаття застосовується до всіх грошових зобов`язань, якщо інше не передбачено спеціальними нормами, які регулюють відносини, пов`язані з виникненням, зміною чи припиненням окремих видів зобов`язань.

Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті (постанова Верховного Суду від 30 січня 2019 року в справі № 922/175/18).

Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання.

З положень п. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Нормами ст. 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Таким чином у разі несвоєчасного виконання боржником зобов`язання, його борг складатиме: основну суму богу з урахування встановленого індексу інфляції за весь час прострочення грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми.

Згідно розрахунку наданого, який перевірено судом з відповідача підлягає стягнення за період з 01.10.2021 по 31.01.2024 із загальної суми заборгованості 134 882,40 грн., 3 % річних - 9444,55 грн.; - інфляційні нарахування - 49 457,48 грн.

Суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимоги в частин стягнення з відповідача на користь позивача сукупного розміру пені з урахування подвійної облікової ставки НБУ 119906,61 грн. з огляду на наступне.

Позивачем у позовній заяві не вказаного обґрунтувань щодо стягнення пені у розмірі саме подвійної облікової ставки НБУ, а також не обґрунтовано стягнення пені у правовідносинах, що виникли між позивачем та відповідачем. Тому суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Частина 1 статті 546 ЦК України визначає види забезпечення виконання зобов`язання, а неустойку, поруку, гарантію, заставу, притримання, завдаток, право довірчої власності.

Відповідно до ст.549ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові в разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання (ч.2 ст.549 ЦК). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч.3 ст.549 ЦК).

Платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін (ст.1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань»).

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань», розмір пені, передбаченийст.1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

При цьому ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що розмір пені не повинен перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня.

Суд враховує, що в аспекті конституційного звернення положення другого речення преамбули Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань» від 22 листопада 1996 року № 543/96-ВР з наступними змінами у взаємозв`язку з положеннями статей 1, 3 цього Закону потрібно розуміти так, що обмеження пені у грошових зобов`язаннях подвійною обліковою ставкою Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, поширюється на правовідносини, суб`єктами яких є лише підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і господарювання та фізичні особи - суб`єкти підприємницької діяльності (підприємці).

Як встановлено із матеріалів справи у договорі про надання послуг з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території від 06.09.2021 розмір пені та порядок її сплати не визначався.

За наведених обставин, суд доходить висновку про відмову у задоволенні позовної вимоги про стягнення з відповідача пені з урахування подвійної облікової ставки НБУ 119906,61 грн.

Згідно частини 1 статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.

У відповідності до частини 3 статті 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно частини 1 статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно із частинами 1, 7 статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини в справі «Ващенко проти України» (Заява № 26864/03) від 26 червня 2008 року, принцип змагальності полягає в тому, що суд уважно досліджує зауваження заявника, виходячи з сукупності наявних матеріалів в тій мірі, в якій він є повноважним вивчати заявлені скарги. Отже, у суду відсутні повноваження на вихід за межі принципу диспозитивності і змагальності та збирання доказів на користь однієї із зацікавлених сторін.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає встановленим факт порушення прав позивача, тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості за житлово-комунальні послуги, послуги з утримання будинку та прибудинкової території, інфляційних втрат та трьох відсотків річних є законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню та стягненню з відповідача на користь позивача у загальному розмірі в розмірі 193 784,43 грн., яка складається з: - суми основного боргу 134882,40 грн.; - інфляційних нарахувань 49457,48 грн., суми санкції 3 % річних 9444,55 грн.,

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно зі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір пропорційно розміру задоволений вимог у розмірі 2 906,50 грн. (61,77%).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 319, 322, 525, 526, 625 ЦК України, 151, 162, 179 ЖК УРСР, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 3-5,12-13, 19, 76-92, 95, 141, 187, 211, 258-259, 264-265, 268,272-273, 280-282, 289, 352, 354-355 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утримання будинку та прибудинкової території, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» заборгованість у загальному розміру 193 784,43 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» судовий збір в розмірі 2 906,50 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його отримання.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Реквізити учасників справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТ-НЕРУХОМІСТЬ», код ЄДРПОУ: 44240769, адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 21, прим. 501.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_5 .

Повний текст рішення складено 20.08.2024.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121302294
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —761/6945/24

Рішення від 20.08.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 22.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні