печерський районний суд міста києва
Справа № 757/45894/23-ц
пр. 2-4282/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2024 року
Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Хайнацького Є.С.,
при секретарі судового засідання - Сміян А.Ю.,
за участю:
представника позивача: не з`явився,
відповідача: не з`явився,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент» (далі - позивач, ОСББ «Печерськ Резидент») звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача 10 023,80 грн основного боргу, 89,93 грн - інфляційних втрат, 106,00 грн - 3% річних, 2 684,00 грн - судового збору та 2 000,00 грн - витрат на правничу допомогу.
В обґрунтування позову, позивач зазначає, що 21.08.2020 року проведено державну реєстрацію ОСББ «Печерськ Резидент».
Відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 117,20 кв.м., що підтверджується інформаційною довідкою.
Відповідач проживає, користується та отримує в повному обсязі послуги з утримання будинку та прибудинкової території, однак, не виконує свого зобов`язання щодо оплати наданих послуг, у зв`язку з чим утворилась заборгованість в сумі 10 023,80 грн, чим завдає позивачу майнової шкоди.
У зв`язку з невиконанням свого зобов`язання позивач має право на підставі ст. 625 ЦК України на стягнення з відповідача інфляційних втрат та трьох процентів річних.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 16.10.2023 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у цивільній справі за позовом ОСББ «Печерськ Резидент» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 06.02.2023 року.
Протокольною ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 06.02.2024 року відкладено розгляд справи на 23.04.2024 року.
Протокольною ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 23.04.2024 року відкладено розгляд справи на 23.07.2024 року.
Представник позивач у судове засідання не з`явився; про день, час, місце розгляду справи повідомлена належним чином; подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, у якій позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, відзив на позов не подав, повідомлялась судом про розгляд справи шляхом надсилання рекомендованої кореспонденції. До суду повернувся поштовий конверт з рекомендованим повідомленням без вручення адресату з відміткою поштового відділення «адресат відсутній за вказаною адресою».
Згідно ч. 8 ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що ОСББ «Печерськ Резидент» створено співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 та проведено державну реєстрацію ОСББ «Печерськ Резидент» 21.08.2020 року.
Рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , яке оформлене протоколом зборів ОСББ «Печерськ Резидент» від 14.06.2021 року затверджено розмір сплати загальнообовязкових щомісячних внесків у розмірі 10,50 грн за м.кв. для житлових приміщень, 10,50 грн за м.кв. для нежитлових приміщень та кошторис ОСББ «Печерськ Резидент» на 2021-2022 роки.
Рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , яке оформлене протоколом зборів ОСББ «Печерськ Резидент» від 13.12.2022 року затверджено кошторис на 2023 рік.
Крім того, на придбання генератора для потреб будинку до складу витрат починаючи з грудня 2022 року включено одноразовий внесок у розмірі 2 000,00 грн.
Рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , яке оформлене протоколом зборів ОСББ «Печерськ Резидент» від 27.07.2023 року затверджено рішення про створення окремого щомісячного внеску на оплату вартості охоронної компанії в розмірі 470,00 грн.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна ОСОБА_1 з 30.05.2016 року є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 117,20 кв.м.
Із наданого ОСББ «Печерськ Резидент» розрахунку заборгованості вбачається, що у зв`язку з простроченням ОСОБА_1 виконання грошового зобов`язання зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.01.2023 по 30.09.2023 року утворилась заборгованість у розмірі 10 023 грн, розмір нарахованих позивачем трьох процентів річних за прострочення виконання грошового зобов`язання становить 106,00 грн, а розмір інфляційних втрат за цей період становлять 89,93 грн.
Відповідно до ст. 385 ЦК України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники зобов`язані: забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно ч. 11 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», рішення зборів співвласників є обов`язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.
Відповідно до ст. 12 цього Закону, витрати на управління багатоквартирним будинком включають: витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат. Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.
Згідно ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Статтею 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
За змістом ст. 10 цього Закону, вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
За положеннями ст. 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що послуга з управління багатоквартирним будинком - це результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.
За положеннями ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
У свою чергу, співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Згідно зі ст. 17 цього Закону, для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об єднання має право, зокрема, вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Статтею 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних права та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини; інші юридичні факти.
Згідно ч. 4 ст. 319 ЦК України, власність зобов`язує.
За положеннями ст. 322 цього Кодексу власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ст. 611 ЦК України).
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст.ст. 610, 612 ЦК України).
Відповідно до ст. 360 ЦК України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Керуючись наведеними нормами законодавства, з огляду на те, що відповідач неналежним чином не виконує свої зобов`язання перед позивачем з оплати внесків на утримання будинку в результаті чого утворилась заборгованість, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення на його користь з відповідача вказаної заборгованості є обґрунтованими.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
На підтвердження розміру позовних вимог позивачем надано копії рахунків на оплату внеску та інших платежів за період з 01.01.2023 року по 30.09.2023 року, відповідно до яких загальний розмір заборгованості відповідача перед позивачем з оплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території становить 10 023,80 грн.
Доказів на спростування зазначених розрахунків заборгованості відповідач суду не надав.
Таким чином, у зв`язку з простроченням відповідачем виконання грошового зобов`язання - оплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, вимоги позивача є обґрунтованими.
За змістом ст. 610 ЦК України несплата боржником суми боргу вважається порушенням зобов`язанням.
У разі порушення зобов`язанням настають правові наслідки, передбачені договором або законом (ч. 1 ст. 611 ЦК України).
Відповіді до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язанням. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язанням, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індекс інфляції (індекс споживчих цін) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, який визначається виключно Держкомстатом і його найменший період визначення становить місяць.
При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що він розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця.
Із наданого ОСББ «Старонаводницька 6-Б» розрахунку 3% річних та інфляційних втрат вбачається, що у зв`язку з простроченням ОСОБА_2 виконання грошового зобов`язанням зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.01.2023 року по 30.09.2023 року розмір нарахованих позивачем 3 % річних за прострочення виконання грошового зобов`язання становить 106,00 грн, а розмір інфляційних втрат за цей період становлять 89,93 грн.
Вказаний розрахунок містить деталізовані періоди їх нарахувань, конкретні складові боргу, а тому є належним доказом на підтвердження розміру заявлених позовних вимог.
Крім того, в позовній заяві позивач зазначає, що ним понесені судові витрати у розмірі 2 000,00 грн на професійну правничу допомогу, які він просить стягнути з відповідача на свою користь.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом судової справи, належать витрати на правничу допомогу.
У ст. 141 ЦПК України зазначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження), акт виконаних робіт (детальний опис робіт, наданих послуг).
Таким чином, якщо стороною буде документально доведено, що нею понесено витрати на правову допомогу, а саме: надано договір на правову допомогу, акт приймання-передачі наданих послуг, платіжні документи про оплату цих послуг, розрахунок таких витрат, то у суду відсутні підстави для відмови у стягненні таких витрат стороні, на користь якої ухвалено судове рішення.
Розмір витрат на оплату правової допомоги визначається за домовленістю між стороною та особою, яка надає правову допомогу. Разом із тим граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлений Законом України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах».
Витрати на правову допомогу, граничний розмір якої визначено відповідним законом, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.
Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, акту виконаних робіт, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
За перевіркою матеріалів справи суд вбачає доведеним та документально підтвердженим витрати позивача на професійну правничу допомогу.
Так, на підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу представником позивача надано:
- ордер на представництво інтересів ОСББ «Печерськ Резидент»;
- копію акту здачі-приймання наданої правничої допомоги від 11.10.2023 року;
- копію рахунку-фактури № 03 від 09.10.2023 року про сплату 2 000,00 грн. згідно з договором про надання правничої допомоги.
Відповідно до статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Так, позивачем понесені в якості судових витрат витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 684,00 грн за подання позову до суду, що підтверджується платіжним дорученням № 640 від 09.10.2023 року.
Оскільки, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі, то з відповідача на користь позивача підлягають стягненню 2 684,00 грн із кожного у відшкодування судових витрат.
Керуючись ст.ст. 526, 530, 611 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. 12, 13, 19, 81, 141, 263-265, 267, 273, 274, 280, 354, 355 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент» заборгованість за утримання будинку та прибудинкових споруд в розмірі 10 023 (десять тисяч двадцять три) грн 80 коп., інфляційні втрати в розмірі 89 (вісімдесят дев`ять) грн 93 коп. та 106 (сто шість) грн. 00 коп. - 3% річних.
Стягнути ОСОБА_1 з на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент» витрати на правову правничу допомогу у розмірі 2 000 (дві тисячі) грн 00 коп. та судовий збір у розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 00 коп.
Позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Печерськ Резидент», місцезнаходження: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 6-В; Ідентифікаційний код юридичної особи 43764374.
Відповідач - ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_1 .
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційні скарги на рішення подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено та підписано 23.07.2024 року.
Суддя Є.С. Хайнацький
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121302774 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні