МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 945/2053/24
Провадження № 1-кс/945/347/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2024 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42024152020000033, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 червня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Миколаївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулась до слідчого судді в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України з тимчасовим доступом до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Обґрунтовуючи клопотання старший слідчий та прокурор посилаються на те, в ході досудового розслідування встановлено, що до Миколаївської окружної прокуратури надійшла заява щодо незаконних дій осіб, які безоплатно експлуатують ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , використовуючи уразливий стан останнього.
За вказаним фактом ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстровано кримінальне провадження № 42024152020000033 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що у період часу з 14.01.2019 по 04.02.2019 роки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував на стаціонарному лікуванні в одному із структурних підрозділів КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Враховуючи вищевикладене, старший слідчий ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 просила слідчого суддю надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналу медичної карти стаціонарного хворого та наявними рентгенографічними знімками на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Потреба надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » вмотивована тим, що під час розслідування кримінального провадження виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою встановлення ступеню тяжкості наявних в останнього тілесних ушкоджень, що обумовлюють уразливий стан останнього.
Старший слідчий ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась; однак надала на адресу суду заяву про розгляд клопотання без її участі; заявлені вимоги підтримала та просила суд задовольнити їх у повному обсязі.
Представник КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у володінні якого перебувають речі та документи, в судове засідання не з`явився; причини своєї неявки суду не повідомив.
Положеннями ч. 4 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання старшого слідчого та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов наступного.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
У відповідності до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком речей і документів доступ до яких заборонено (ст. 161 КПК України). Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 1-2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе неможливість достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до положень Конституції України та КПК України медичні заклади зберігають та надають інформацію про свого пацієнта у порядку, встановленому законом.
Під час судового розгляду клопотання встановлено, що відомості, які містяться в медичних документах, що знаходяться у володінні КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » необхідні для призначення та проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024152020000033 від 20.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, які вчинили злочин, отримати зазначені докази в інший спосіб неможливо.
Крім того, в судовому засіданні слідчий суддя дослідив: копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024152020000033 від 20.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України (а.с. 3); копію протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від 29 липня 2024 року (а.с. 4-5); копію відповіді КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 08.08.2024 року, відповідно до якої ОСОБА_5 дійсно перебував на стаціонарному лікуванні в одному зі структурних підрозділів закладу у період з 14.01.2019 по 04.02.2019 роки (а.с. 6).
Слідчий суддя, перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приймає до уваги, що для повного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження, забезпечення завдань кримінального провадження, встановлення обставин, що підлягають доказуванню, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що клопотання старшого слідчого, погоджене з прокурором, є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131-132, 159-163 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42024152020000033, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 червня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 149 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати слідчим, які перебувають у слідчій групі з розслідування даного кримінального провадження, а саме: слідчому СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області капітану поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналу медичної карти стаціонарного хворого та наявними рентгенографічними знімками на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні КНП Миколаївської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - до 02 жовтня 2024 року (включно).
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів складена у двох примірниках.
Зазначеній в ухвалі слідчого судді особі пред`являється оригінал ухвали та вручається її копія, другий примірник ухвали залишається в судовій справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
02.09.2024
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121304885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Павленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні