Справа №295/12978/24
1-кс/295/5475/24
УХВАЛА
Іменем України
30.08.2024 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання доступу до речей і документів, внесене прокурором Чуднівської окружної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №62024240020002539 від 23.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 КК України, та додані до нього матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів та відомостей, та знаходиться у володінні Природного заповідника « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: наказів з кадрових питань, що стосуються прийняття ОСОБА_4 на роботу та його звільнення, делегування додаткових повноважень, наказів про відрядження ОСОБА_4 , наказів про створення рейдових груп з його участю щодо охорони територій заповідника, його посадової інструкції, журналу обліку робочого часу, відомостей про нарахування та виплати заробітної плати та інших доходів (матеріальна допомога, відпускні, лікарняні виплати тощо), рапортів про преміювання ОСОБА_4 , заяв про прийняття на роботу та звільнення, а також особової справи ОСОБА_4 , з можливістю вилучення їх оригіналів.
Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що службові особи Природного заповідника « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зловживаючи своїм службовим становищем, здійснили розтрату бюджетних коштів в умовах воєнного стану на суму 336 600 гривень шляхом фіктивного працевлаштування 10.11.2021 на посаду інспектора з охорони природно-заповітного фонду 1 категорії Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення ОСОБА_4 та безпідставної виплати йому заробітної плати за період з листопада 2021 по липень 2024 років. В дійсності ОСОБА_4 в Природному заповіднику « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не працював, обов`язки інспектора вказаного відділення не виконував.
Факти прийняття ОСОБА_4 на роботу, обліку його робочого часу, нарахування та виплати заробітної плати відображаються у відповідних розпорядчих, кадрових та обліково-бухгалтерських документах.
Ув`язку із цим виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів вказаних документів за період з 11.11.20212 по 31.07.2024, що перебувають у володінні Природного заповідника « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Перелічені документи не становлять собою або не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю та самі по собі, однак в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Прокурором ОСОБА_3 заявлено клопотання про проведення розгляду справи без його участі та без участі володільця інформації.
Відповідно до ч. 2. ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходяться документи.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 7 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, обставини кримінального провадження, значення документів, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, за допомогою яких може бути виконане завдання, слідчий суддя дійшов висновку про можливість задовольнити подане клопотання.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомир) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та прокурорам відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , прокурору Чуднівської окружної прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів за період з 11.11.20212 по 31.07.2024, що перебувають у володінні Природного заповідника « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: наказів з кадрових питань, що стосуються прийняття ОСОБА_4 на роботу та його звільнення, делегування додаткових повноважень, наказів про відрядження ОСОБА_4 , наказів про створення рейдових груп з його участю щодо охорони територій заповідника, його посадової інструкції, журналу обліку робочого часу, відомостей про нарахування та виплати заробітної плати та інших доходів (матеріальна допомога, відпускні, лікарняні виплати тощо), рапортів про преміювання ОСОБА_4 , заяв про прийняття на роботу та звільнення, а також особової справи ОСОБА_4 , з можливістю вилучення їх оригіналів.
Встановити строк дії ухвали до 04.11.2024.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121307993 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні