Справа № 404/10287/23
Номер провадження 1-кс/404/2605/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2024 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області старший лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №42023122010000298 від 15.11.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВКропивницького РУПГУ Національноїполіції вКіровоградській областістарший лейтенантполіції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до документів які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) з можливістю вилучення їх копій, а саме цивільної справи № 404/6997/23 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання недійсним рішення, договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації права, скасування реєстрації земельної ділянки.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 забезпечується процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42023122010000298 від 15.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України, досудове розслідування якого проводиться ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В ході здійснення представницької діяльності з питань захисту інтересів територіальної громади міста та держави в сфері земельних відносин встановлено факти, що можуть свідчити про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України, а саме вчинення незаконних дій щодо майна на яке накладено арешт.
В ході опрацювання повідомлення ЗМІ щодо огородження біля Козачого остову земельної ділянки, яка розташована в прибережній захисній смузі річки Інгул в безпосередній близкості до узрізу води від 15.11.2023, встановлено наступне.
Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_5 від 24.08.2023, в порядку забезпечення позову заступника керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 (справа № 404/6997/23), накладено арешт на земельну ділянку, площею 0,1 га, яка розташована на території міста Кропивницького, з кадастровим номером 3510100000:29:199:0079 і заборонено органам та посадовим особам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки.
Крім того, вказаною ухвалою заборонено ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) (власник земельної ділянки згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) виконувати будь-які будівельні роботи на земельній ділянці, площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:199:0079, що розташована у м. Кропивницькому.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Разом з тим, на даний час на вказаній земельній ділянці забетоновано металеві стовпці, встановлено паркан, що може свідчити про незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, зокрема вчинення дій прямо заборонених рішенням суду.
Із змісту ст. 388 КК України випливає, що предметом злочину є майно, яке має особливий правовий статус, бо за ч. 1 ст. 388 КК України власник або інший законний володілець цього майна внаслідок його опису, застави або накладення на нього арешту може бути обмежений або позбавлений права володіти, користуватися чи розпоряджатися ним. Арешт майна полягає у тимчасовому позбавленні власника або законного володільця майна можливості відчужувати певне їх майно. Арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, або іншої особи, у володінні якої перебуває це майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
В ході проведеного огляду місця події за адресою АДРЕСА_2 було виявлено земельну ділянку, площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:199:0079, що була огороджена металевим парканом. Відповідно до ухвали ІНФОРМАЦІЯ_5 від 24.08.2023 року зазначено арешт земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:199:0079 та заборону проведення будь-яких будівельних робіт.
Між іншим, відповідно до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406, а саме п.6 переліку «Зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків - щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків.»
Крім того, з метою встановлення фактичних обставин кримінального правопорушення, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні та проведення повного, об`єктивного та неупередженого досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), а саме матеріалів цивільної справи № 404/6997/23 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання недійсним рішення, договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації права, скасування реєстрації земельної ділянки.
До початку судового розгляду слідчий подав письмову заяву, відповідно до якої вказав, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без його участі.
Особа у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явилася, проти задоволення клопотання не заперечувала, однак її неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання. Від голови ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшло клопотання про слухання справи буз участі представника суду.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась..
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що в задоволенні клопотання необхідно відмовити, з наступних підстав.
В провадженні ІНФОРМАЦІЯ_4 перебуває кримінальне провадження №42023122010000298 від 15.11.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України.
Крім того, на офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» зазначено, що розгляд цивільної справи № 404/6997/23 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання недійсним рішення, договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації права, скасування реєстрації земельної ділянки призначений на 09-15 год. 30.10.2024 року
Згідно зі ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В силу ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні.
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 13 червня 2007 року N 8 суддя не зобов`язаний давати будь-які пояснення щодо розглянутих справ або справ, які знаходяться в його провадженні, а також надавати їх будь-кому для ознайомлення, крім випадків і порядку, передбачених законом.
Так, слідчий звертається з клопотанням про тимчасовий доступ до документів які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) з можливістю вилучення їх копій, а саме цивільної справи № 404/6997/23 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання недійсним рішення, договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації права, скасування реєстрації земельної ділянки. Відтак, слідчий/прокурор не позбавлені можливості звернутись безпосередньо до ІНФОРМАЦІЯ_2 , з клопотанням про ознайомлення з матеріалами, які були долучені прокуратурою до позовної заяви під час звернення до суду.
Слідчий не довів існування обставин, які є необхідними для застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом доступу до матеріалів справи цивільної справи №404/6997/23 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання недійсним рішення, договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації права, скасування реєстрації земельної ділянки, не врахував передбачену процесуальним законом можливість та необхідність іншими способами доводити обставини, що підлягають встановленню у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи вказане вище у задоволенні клопотання слідчого слід відмовити.
Також слідчий не позбавлений можливості звернутись з відповідним клопотанням безпосередньо до судді, в провадженні якого перебуває цивільна справа №404/6997/23 щодо надання дозволу на доступ до зазначених документів в обсязі, в якому він визнає за можливе.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160,163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області старший лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №42023122010000298від 15.11.2023року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.388КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121308913 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні