Справа № 638/15780/24
Провадження № 2/638/5773/24
У Х В А Л А
про відкриття загального позовного провадження
02 вересня 2024 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради (ЄДРПОУ 23910928, м. Харків, пр. Науки, буд. 17-А) про надання права на побачення з дітьми, -
встановив:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Пацурковська Олена Миколаївна звернулась до Дзержинського районного суду м. Харкова із позовною заявою ОСОБА_1 до Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про надання права на спілкування з дітьми.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України, подана із дотриманням правил підсудності. Підстави для залишення заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, передбачені ст.ст.185, 186 ЦПК України, відсутні.
Тому, суд вважає необхідним відкрити провадження у справі за вказаною позовною заявою.
Вважаю за необхідне справу розглядати за правилами загального позовного провадження та з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Крім того, представником позивача подано клопотання, в якому вона просить звільнити позивача від сплати судового збору в порядку ст.8 ЗУ «Про судовий збір».
В обґрунтування поданого клопотання посилається на те, що позивач відбуває покарання в ДУ «Качанівська виправна колонія («54)», має скрутне матеріальне становище, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній період.
Згідно п.1 ч.1 ст.8 ЗУ «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умов, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Частиною 2 ст.8 ЗУ «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до довідки, наданої ДУ «Качанівська виправна колонія («54)» б/н ОСОБА_1 працевлаштована на підприємство ДП «Підприємство ДКВС України» (№54) та за період з січня 2023 року по грудень 2023 року отримала дохід у розмірі 7215,00 грн.
Згідно із ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Частино 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» з 1 січня 2024 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 3028,00 грн.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить надати право на побачення з дітьми, тобто, позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір справляється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто, розмір судового збору за подання позивачем даної позовної заяви немайнового характеру становить 1211,20 грн., що перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
З огляду на викладене, враховуючи матеріальний стан позивача, вбачаю підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 187 ЦПК України, ст.8 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ухвалив:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Пацурковської Олени Миколаївни про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Прийняти дорозгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про надання права на спілкування з дітьми.
Призначити підготовче судове засідання в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (м. Харків пр. Перемоги буд.52-В) на 11годину 20хвилин 16 жовтня 2024 року.
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Про участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи подає заяву, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той саме строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справиможуть отриматиінформацію щодосправи завеб -адресою:http:// http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/на Офіційномувеб-порталі судової влади України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.В. Цвірюк
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 04.09.2024 |
Номер документу | 121331096 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвірюк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні