Справа № 462/6810/24
провадження 2/462/1905/24
У Х В А Л А
03 вересня 2024 року, суддя Залізничного районного суду м. Львова Ліуш А.І., отримавши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Магнум карс шипінг» про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
до Залізничного районного суду м. Львова надійшла зазначена позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення. Суд, дослідивши матеріали поданої позовної заяви приходить до висновку, що таку необхідно залишити без руху виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України, до позовної заяви додаються письмові докази в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, частина копій додатків які були подані позивачем, для суду та відповідача не завірені належним чином.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, позивачу слід сплатити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Аналіз пункту 6 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» свідчить, що позивачі у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, звільняються від сплати судового збору у разі надання позивачем до суду доказів, що матеріальні збитки, які він просить стягнути, завдані саме у зв`язку із вчиненням кримінального правопорушення (постанова Верховного Суду від 16 травня 2019 року у справі № 757/52913/17-ц.
Проте, матеріали справи не містять жодного доказу, який би свідчив про вчинення відносно ОСОБА_1 , кримінального правопорушення оскільки позивачем не надано обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. Вказане стверджується лише зазначенням про таке в тексті позовної заяви, а відтак, не може бути прийнято судом як підстава для звільнення від сплати судового збору.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно ч. 3 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
В той же час, позивачем жодним чином не аргументовано підставність звернення з вказаним позовом саме до Залізничного районного суду м. Львова, з огляду на те, що позивач проживає в Івано-Франківській області, а місцем знаходження відповідача є Рівненська область.
Так, позов містить рубрикацію під назвою «обгрунтованість вибору підсудності позивачем», але такий розділ містить лише посилання на ч. 1 ст. 128 КПК України та ст. 61 КК України, що жодним чином не обгрунтовує підсудність справи Залізничному районному суду м. Львова, а тому, не приймається судом до уваги.
Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що позовну заяву, слід залишити без руху для усунення вказаних недоліків, про що повідомити позивача.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Магнум карс шипінг» про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, - залишити без руху, надавши позивачеві термін для усунення п`ять днів з дня отримання копії ухвали, а саме:
-надати завірені у встановленому законом порядку копії додатків до позовної заяви для суду та відповідача;
-надати підтвердження підсудності справи Залізничному районному суду м. Львова;
-надати підтвердження звільнення від сплати судового збору на підставі з п. 6 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», направивши обвинувальний вирок суду, який набрав законної сили, - а в разі відсутності такого, надати квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.І. Ліуш
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 04.09.2024 |
Номер документу | 121335127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Ліуш А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні