Справа № 202/10693/24
Провадження № 2/202/4735/2024
УХВАЛА
про відкриття провадження
03 вересня 2024 року суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський О.М., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Лиманської міської ради Краматорського району Донецької області про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
30 серпня 2024 року через систему «Електронний суд» представник ОСОБА_1 адвокат скрипник Руслан Алізамінович подав до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська позовну заяву ОСОБА_1 до Лиманської міської ради Краматорського району Донецької області про визнання права власності в порядку спадкування.
Ознайомившись зпозовомвстановлено,що справаналежить дотериторіальної юрисдикції Краснолиманського міського суду Донецької області.
Разом з тим, розпорядженням Верховного Суду № 7/0/9-22 від 14.03.2022 року «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Запорізької та Харківської областей)», відповідно до ч. 7 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість здійснювати правосуддя під час воєнного стану змінено територіальну підсудність судових справ з Краснолиманського міського суду Донецької області на Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська.
Таким чином, справа підсудна Індустріальному районному суду м. Дніпропетровська. При цьому, позовна заява подана з дотриманням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Враховуючи положення ст. 19, ч. 4 ст.274 ЦПК України, предмет та підстави позову, суд приходить до висновку, що справа підлягає до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що дана справа підлягає прийняттю до провадження та відкриттю з призначенням до підготовчого засідання.
Крім того, у зв`язку з неможливістю позивачем самостійно надати докази, представник позивача просив, в порядку ст.84 ЦПК України, витребувати з Лиманської державної нотаріальної контори спадкову справу, заведену після смерті ОСОБА_2 1931 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Враховуючи те, що витребувані матеріали, мають істотне значення для розгляду справи, у позивача є перепони в отриманні вказаних доказів самостійно, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про витребування доказів.
Керуючись ст. ст.84, 187, 189-192,196-198 260-261,274,353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , до Лиманської міської ради Краматорського району Донецької області, код ЄДРПОУ 44739726, місцезнаходження: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Б.Машинобудівників, буд. 37, про визнання права власності в порядку спадкування.
Розгляд справи буде здійснено в порядку загального позовного провадження.
Проведення підготовчого засідання призначити на09 годину 30 хвилин 25 вересня2024 року,в приміщенні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 84.
В підготовче засідання викликати сторін.
Клопотання про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Лиманської державної нотаріальної контори, код ЄДРПОУ 02888432, (місцезнаходження: 84400, Україна, Донецька область, м. Лиман,вул. Комунальна, будинок, 5), належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , 1931 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Копію ухвали надіслати учасникам справи та Лиманській державній нотаріальній конторі.
Запропонувати відповідачу протягом 15 днів з дня вручення копії цієї ухвали подати суду відзив по суті позовних вимог та всі наявні в нього докази, які стосуються предмету спору, з одночасним направленням копії відзиву та додатків до нього всім учасникам справи та наданням суду доказів про здійснення вказаних дій (ст. 178 ЦПК України).
Роз`яснити, що у відповідності до ч. 1ст. 193 ЦПК Українивідповідач має право пред`явити зустрічний позов в строк для подання відзиву.
Позивач не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзиви, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачам у справі та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу, іншому відповідачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
До закінчення підготовчого засідання по справі особи, які беруть участь у справі, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов`язані подати усі наявні у них докази, заяви та клопотання, при цьому позивач також має право звернутись з клопотанням про залучення співвідповідача, заміну первісного відповідача належним, залученням третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, збільшити або зменшити свої позовні вимоги, відповідач подати заперечення.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційномувеб-порталісудової владиУкраїни - http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.М. Мачуський
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 04.09.2024 |
Номер документу | 121336609 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Мачуський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні