Ухвала
від 19.08.2024 по справі 366/2495/24
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 366/2495/24

Провадження № 2/366/721/24

УХВАЛА

Іменем України

19 серпня 2024 року смт Іванків

Суддя Іванківського районного суду Київської області Корчков А.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Каліна-Агро» про розірвання договору оренди землі, витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ :

14.08.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Каліна-Агро» про розірвання договору оренди землі, витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки.

Суд, отримавши позовну заяву, перевіряє її відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України, а також чи не мають місце випадки, коли позовну заяву необхідно залишити без руху, повернути, відмовити у відкритті провадження.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175-177 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.

Частиною 4статті 177 ЦПК Українипередбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Закон України «Про судовий збір»визначає ставки для сплати судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви, що містить вимоги майнового та немайнового характеру.

Частиною 1статті 4 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за поданнядо судупозовної заявимайнового характеру,яка поданафізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 року з 01 січня встановлений у розмірі 3028 грн.

Отже, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 1211,20 грн.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за поданнядо судупозовної заявинемайнового характеру,яка поданафізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 1211,20 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Тобто, якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

Як вбачається з позову, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (про розірвання договору оренди земельної ділянки б/н від 20.10.2020, укладеного між ОСОБА_1 та ТОВ «Каліна-Агро», та скасування права оренди земельної ділянки площею 2,0 га, кадастровий номер 3222084200:01:011:0002). Кожна з цих вимог є об`єктом справляння судового збору. Відтак, за вказаними вимогами підлягає сплаті судовий збір у загальному розмірі 2422,40 грн. (1 211,20*2).

На підтвердження сплати судового збору за пред`явленим позовом позивачем долучено квитанцію № 0.0.3817424011.1 від 13.08.2024 про сплату судового збору в сумі 1,211,20 грн., яка зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Таким чином, судовий збір сплачено позивачем за одну позовну вимогу немайнового характеру.

Відтак, сума недоплаченого судового збору за даним позовом складає 1211,20 грн.

Крім того, позивачем заявлена вимога про витребування земельної ділянки у ТОВ «Каліна-Агро» та повернення її позивачеві, що є вимогою майнового характеру.

Згідно з ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Пунктом 2 частини 1статті 176 ЦПК Українивизначено, що у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.

Проте, позивачем у позовній заяві ціна позову не зазначена, як і вартість майна, а саме земельної ділянки, яку позивач просить витребувати у відповідача, не зазначені документи, які це підтверджують.

Отже, позивачу необхідно визначити ціну позову, підтвердивши це належними доказами та за зазначену вимогу майнового характеру сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 1211,20 грн.

З урахуванням вищевикладеного, позивачеві необхідно виправити недоліки позовної заяви, надавши до суду документ на підтвердження сплати судового збору за подання до суду позовної заяви за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Київ.обл/Іванківська сел/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37955989; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.); Рахунок отримувача UA578999980313191206000010812; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних);Судовий збір, за позовом (назва установи, організації позивача), Іванківський районний суд Київської області.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, позивачем у позові не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача.

Також, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.ч. 1,2,4,5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Вимоги до оформлення документів, визначені ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Зокрема, відповідно до наказу ДСТУ ДП «УкрНДНЦ» від 01.07.2020 № 144, в пункті 5.26. зазначено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Судом встановлено,що упозовній заявіпозивачем незазначено щодонаявності унього абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано допозовної заяви,а також, що додані до позовної заяви документи, всупереч вимог ст. 95 ЦПК України, не завірені належним чином, без зазначення дати їх засвідчення.

Частинами 1, 2статті 185 ЦПК Українипередбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Оскільки встановлено не відповідність позовної заяви вимогам ст.175,177 ЦПК України, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху та слід надати позивачеві строк для усунення вказаних недоліків поданої заяви, терміном п`ять днів з дня отримання копії ухвали, та роз`яснити, що у випадку, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя ,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Каліна Агро» про розірвання договору оренди землі, витребування земельної ділянки та скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки залишити без руху.

Надати позивачу п`ятиденний термін,на усунення недоліків заяви, з моменту отримання даної ухвали.

Копію ухвали направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Анатолій КОРЧКОВ

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.08.2024
Оприлюднено04.09.2024
Номер документу121337813
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —366/2495/24

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Корчков А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні