Справа №155/1077/24
Провадження №2-о/155/119/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.09.2024 м. Горохів
Горохівський районний суд Волинської області в складі:
Головуючого судді - судді Санакоєва Д.Т.,
присяжних Данилюк Н.В., Давидюк М.Б.,
за участю секретаря судового засідання Федонюк О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання директора Горохівського психоневрологічного інтернату Волинської обласної ради Ковальчук Ю.О. про призначення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за клопотанням директора Горохівського психоневрологічного інтернату Ковальчук Ю.О. в інтересах ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною, заінтересована особа Опікунська рада при виконавчому комітеті Горохівської міської ради,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Горохівського районного суду Волинської області знаходиться клопотання Горохівського психоневрологічного інтернату Ковальчук Ю.О. в інтересах ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною.
В поданому клопотанні заявник просить призначити судово-психіатричну експертизу для з`ясування психічного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та поставити на вирішення питання: чи страждає ОСОБА_1 на психічний розлад?, чи є захворювання ОСОБА_1 хронічним і стійким?, здатний ОСОБА_1 , внаслідок наявного захворювання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними? Чи може ОСОБА_1 враховуючи стан здоров`я особисто, з`явитися в судове засідання та чи може особисто дати пояснення по суті справи?
Представник заявника та заінтересованої особи в судове засідання не з`явилися, подали заяви про розгляд справи у їх відсутності, підтримали клопотання про призначення психіатричної експертизи.
Захисник особи, відносно якої вирішується питання адвокат Коваленко Є.В. в судове засідання не з`явилася, однак скерувала заяву в якій не заперечувала щодо задоволення клопотання про призначення експертизи.
Зваживши доводи клопотання, вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з вимог ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Рішенням Горохівського районного суду Волинської області від 07.06.2022 року у справі № 155/1473/21 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатним.
Зі змісту клопотання Горохівського психоневрологічного інтернату слідує, що ОСОБА_1 , є особою з інвалідністю 1 Б групи загального захворювання довічно, він надалі страждає на психічне захворювання та потребує постійного стороннього догляду та допомоги, а тому існує необхідність в продовженні строку дії рішення про визнання його недієздатним та встановлення опіки.
Відповідно до ст.21 ЗУ «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначена судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.
Як вбачається з ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Враховуючи вище наведене, суд вважає, що клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_1 необхідно задовольнити, оскільки для вирішення даного питання необхідні спеціальні знання і вирішити його можливо лише шляхом призначення вказаної експертизи, яку можливо провести у Волинськой філії судових експертиз Державної установи інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я, що знаходиться за адресою: 45601, Волинська область, село Липини, вул. Теремнівська, будинок 98.
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний час, то на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити на підставі п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст.39 ЦК України, ст.ст.105, 252, 253, 298 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання директора Горохівського психоневрологічного інтернату Волинської обласної ради Ковальчук Ю.О. про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за клопотанням директора Горохівського психоневрологічного інтернату Ковальчук Ю.О. в інтересах ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною, заінтересована особа Опікунська рада при виконавчому комітеті Горохівської міської ради судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на вирішення якої поставити наступні питання:
1) Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічний розлад?
2) Чи є захворювання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?
3) Чи здатний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок наявного захворювання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
4) Чи може ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , враховуючи стан здоров`я особисто, з`явитися в судове засідання та чи може особисто дати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я, що знаходиться за адресою: 45601, Волинська область, село Липини, вул. Теремнівська, будинок 98.
Роз`яснити експертам, що у разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення експерти повинні невідкладно подати суду клопотання щодо його уточнення або повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи за поставленими питаннями.
Якщо експерти під час підготовки висновку встановлять обставини, що мають значення для справи, з приводу яких їм не були поставлені питання, вони мають право включити до висновку свої міркування про ці обставини.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст.ст.384, 385 КК України. У висновку експертів має бути зазначено, що вони попереджені (обізнані) про відповідальність за завідомо неправдивий висновок, а також про відповідальність за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
У відповідності до ч.2 ст.299 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, віднести на рахунок держави.
Копію ухвали невідкладно направити учасникам справи до відома.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий: Д.Т.Санакоєв
Присяжні: Н.В.Данилюк
М.Б.Давидюк
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121345738 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Санакоєв Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні