Ухвала
від 03.09.2024 по справі 924/808/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


УХВАЛА

"03" вересня 2024 р. Справа № 924/808/24

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Агротермінал Констракшин, смт. Степанівна, Сумського району, Сумської область

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Болвінбріз, м. Хмельницький

про стягнення заборгованості у сумі 316750 грн.

встановив:

30.08.2020 року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Агротермінал Констракшин, смт. Степанівна, Сумського району, Сумської область до Товариства з обмеженою відповідальністю „Болвінбріз, м. Хмельницький про стягнення заборгованості у сумі 316750 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.08.2020 року, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Танасюк О.Є.

За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Однак, позовна заява не містить обґрунтований розрахунок суми, який позивачем заявлений до стягнення.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як слідує з позовної заяви позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем договору поставки продукції, виготовленої на замовлення №16052023/1 від 16.05.2023. Умовами договору (п. 2.1.) передбачено, що ціна та вартість продукції визначаються у специфікаціях (додатках до договору).

Однак в матеріалах позову відсутні специфікації до договору, а також докази часткової поставки відповідачем продукції позивачу.

Згідно пункту 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачає, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Судом встановлено, що позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у сторін зареєстрованих електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема „Електронний суд).

Таким чином, позивачем не виконано вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України

Згідно з п. п. 7-10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, в позовній заяві не зазначено вказаної інформації.

Частинами 2, 4 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до п. 5.26 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163:2020, затверджених Наказом Державного підприємства"Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 №144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів „Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки „Для копій.

Як вбачається із матеріалів позову, на поданих документах відсутні назви посади особи, яка засвідчує копію, дата засвідчення копії.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.

Враховуючи вищезазначене, заявнику необхідно: надати до суду відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів учасників справи, надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до позовної заяви, якщо такі здійснювались, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи усіх оригіналів доказів, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, надати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви, надати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме специфікацію до договору та докази часткової поставки товару відповідачем.

З огляду на вищезазначене, суд вбачає підстави для залишення позовної заяви без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків.

У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 162, 174, 234, 235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну Товариства з обмеженою відповідальністю „Агротермінал Констракшин, смт. Степанівна, Сумського району, Сумської область до Товариства з обмеженою відповідальністю „Болвінбріз, м. Хмельницький про стягнення заборгованості у сумі 316750 грн., залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до 13.09.2024 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення даної ухвали, а саме, надати:

-обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються,

-докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме специфікацію до договору та докази часткової поставки товару відповідачем;

-відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів учасників справи,

-відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до позовної заяви, якщо такі здійснювались,

-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи,

-зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи усіх оригіналів доказів,

-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав,

-надати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 03.09.2024р.

СуддяО.Є. Танасюк

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121348621
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —924/808/24

Рішення від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні