Ухвала
від 02.09.2024 по справі 398/1954/24
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/1954/24

провадження №: 1-кс/398/1522/24

УХВАЛА

Іменем України

"02" вересня 2024 р. м. Олександрія

Слідчий суддяОлександрійського міськрайонногосуду Кіровоградськоїобласті ОСОБА_1 ,за участісекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотаннядізнавача СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024121060000381 від 08 березня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України,

ВСТАНОВИВ

Дізнавач СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Олександрійської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з вказаним клопотанням, у якому просить суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів щодо відомостей, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з метою встановлення обставин вчинення даного кримінального правопорушення та осіб, які його вчинили, оскільки строк дії попередньої ухвали суду, якою надано тимчасовий доступ до речей і документів, закінчився.

Клопотання дізнавачамотивоване необхідністюоргану досудового розслідування отримати відомості про зв`язок осіб, ймовірно причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також забезпечення дієвості кримінального провадження.

Дізнавач на розгляд клопотання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.

Прокурор на розгляд клопотання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.

Представник особи, у володінні якої перебувають відомості, в судове засідання не з`явився. Неявка представника не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування розгляду даного клопотання за допомогою технічних засобів не здійснюється. Відповідно до вимог ст. 108 КПК України ведеться журнал судового засідання.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 40-1КПК Українивстановлено,що дізнавачпри здійсненнідізнання наділяєтьсяповноваженнями слідчого. Дізнавач,зокрема,уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктом 7 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає дізнавач, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддеювстановлено,що відповіднодо витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань секторомдізнання ОлександрійськогоРВП ГУНПв Кіровоградськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні№12024121060000381 від 08 березня 2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 05 березня 2024 року ОСОБА_5 в мережі інтернет, а саме на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виставив оголошення з приводу продажу захисту на трактор, в цей же день невідома особа з мобільного номеру телефона НОМЕР_2 запитала чиоголошення щеактуальне.06.03.2024року зневідомою особоюпочали листування,після чогоневідома особаповідомила,що маєнамір придбатитовар через« ІНФОРМАЦІЯ_2 »,для чого ОСОБА_5 потрібно перейтиза посиланням« ІНФОРМАЦІЯ_3 »для підтвердженняотримання коштів.Перейшовши запосиланням ОСОБА_5 ввів данісвоєї банківськоїкартки.Після чогойому зателефонувализ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »та повідомили,що набанківській картці№ НОМЕР_3 на рахунку75000,00гривень.Далі вмережі « ІНФОРМАЦІЯ_2 »надійшло повідомленняв чаті-підтримкипро те,що потрібнопереказати коштина трибанківські картки. ОСОБА_5 зі своєїбанківської картки№ НОМЕР_3 на банківськукартку № НОМЕР_4 перерахував кошти у сумі 29920,00 гривень. Потім на банківську картку № НОМЕР_5 перерахував кошти у сумі 30019, гривень та на картку № НОМЕР_6 в сумі 15527,00 гривень. Потім почав телефонувати за номером НОМЕР_2 , але слухавку не підіймали. На даний час кошти не повернуто.

Вказані обставини підтверджуються сукупністю зібраних в процесі розслідування даних та доказів, зокрема, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення чи іншу подію від 07 березня 2024 року, протоколом допиту потерпілого від 09 березня 2024 року, випискою по витратам по банківській картці ОСОБА_5 , відкритій в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за період з 06.03.2024 року по 07.03.2024 року.

З метою проведення повного, всебічного та об`єктивного розслідування, встановлення всіх осіб, причетних до його вчинення, а також з метою забезпечення дієвості кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів, що знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять інформаціюпро зв`язок осіб, ймовірно причетних до вчинення кримінального правопорушення, обставини якого розслідуються у даному кримінальному провадженні, абонентів вказаних мобільних терміналів, надання їм телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання ними послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.

На підставізазначеного, слідчийсуддя дійшоввисновку,що отриманнязазначеної уклопотанні інформації має суттєвезначення длявстановлення обставин,що підлягаютьдоказуванню уданому кримінальномупровадженні,вичерпані всіінші можливостіотримати інформаціюпро осіб,які вчинилидане кримінальнеправопорушення.Крім того,дізнавачем доведеноможливість використанняяк доказівзазначеної інформації,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цієїінформації,а а томуклопотання підлягаєзадоволенню вчастині наданнядоступу доречей ідокументів.

В той же час, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання дозволу на вилучення вказаних документів, оскільки дізнавачем не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів та відповідно до ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та зробити їх копії.

Керуючись ст. ст. 159 - 164, 166 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ

Клопотання дізнавача СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024121060000381 від 08 березня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, задовольнити частково.

Надати дозвілдізнавачампо кримінальномупровадженню № 12024121060000381 від 08 березня 2024 року,а саме:дізнавачу СД Олександрійського РВПГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД Олександрійського РВПГУНП вКіровоградській областілейтенанту поліції ОСОБА_6 ,старшому дізнавачуСД ОлександрійськогоРВП ГУНПв Кіровоградськійобласті старшомулейтенанту поліції ОСОБА_7 ,заступнику начальникаСД ОлександрійськогоРВП ГУНПу Кіровоградськійобласті капітануполіції ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до речей та документівшляхом зняттякопій уписьмовій абоелектронній формі стосовно відомостей, що становлять таємницю та знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Зобов`язати службових осіб ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати інформацію стосовно абонентського номера НОМЕР_2 , а саме: адреси розташувань базових станцій, типи з`єднань (вхідні та вихідні дзвінки, SМS, ММS, GРRS, LTE, переадресація), дати, час та тривалість з`єднань, адреси місцеперебування абонента А в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних і вихідних SМS і ММS повідомлень та GРRS, LTE з`єднань, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента Б) (абонентський, серійний, ICCID, ІМSІ номери сім-картки, ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості, інформації про прізвища, імена, по батькові та інші відомості про споживачів телекомунікаційних послуг (копію договору, копію контракту, копію документу, що посвідчує особу) абонентів зазначеного кінцевого обладнання телекомунікацій та абонентів, з якими відбувались з`єднання по зазначеному номеру мобільного зв`язку в період часу з 00 год. 00 хв. 05 березня 2024 року до 00 год. 00 хв. 07 березня 2024 року.

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121370274
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —398/1954/24

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Шинкаренко І. П.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Шинкаренко І. П.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Ухвала від 22.04.2024

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні