Ухвала
від 28.08.2024 по справі 136/1623/24
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/1623/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2024 р. м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Іванець О.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області про зміну способу стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав,

ВСТАНОВИВ:

23.08.2024 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою, в якій просить суд: змінити спосіб стягнення аліментів, який було встановлено рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 10.05.2019 та стягнуто аліменти із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з твердої грошової суми 1500 грн. на 1/4 частки всіх доходів відповідача щомісяця, і до досягнення сином ОСОБА_5 повноліття та позбавити ОСОБА_2 1996 р.н. житель АДРЕСА_1 батьківських прав відносно його неповнолітнього сина ОСОБА_4 , 2015 р.н.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви на предмет дотримання цивільного процесуального законодавства під час звернення з даною позовною заявою до суду, суддя дійшов наступного висновку.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем об`єднано у позовній заяві дві позовні вимоги, а саме: збільшення розміру аліментів шляхом зміни способу їх стягнення з твердої грошової суми на частку від доходу платника; позбавлення відповідача батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з ч. 1 ст. 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Однак Сімейний кодекс України визначає різні підстави для виникнення та існування права позивача на ці вимоги.

Як убачається із доданої до матералів справи копії рішення Липовецького районного суду Вінницької області від 10.05.2019 по справі №136/522/19, з відповідача було стягнуто аліменти на користь позивача на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі по 1500 грн., але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно з урахуванням індексації відповідно до закону, починаючи стягнення від дня пред`явлення позову 18.03.2019 і до досягнення дитиною повноліття.

Згідно зі ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

В частині третій ст. 181 СК України передбачено, що спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Відповідно до ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Отже, вказані позовні вимоги хоч і відносяться до сімейних відносин між відповідачем, позивачем та іх сином, однак мають різні підстави виникнення і, відповідно, доводяться різними засобами доказування.

Вказані позивачем позовні вимоги також не відносяться одна до одної як основна та похідна, оскільки задоволення однієї з них не залежить від задоволення іншої.

Отже, позивач має право об`єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами. Однорідними ж позовними вимогами є такі, що виникають з одних і тих самих або з аналогічних підстав і водночас пов`язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів.

Як видно з позовної заяви позивач об`єднав вимоги про зміну способу стягнення аліментів та про позбавлення батьківських прав, проте якщо перша вимога може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, то вимога про позбавлення батьківських прав розглядається виключно за правилами загального позовного провадження, а відтак, вказані вимоги не підлягають спільному розгляду, враховуючи також і те, що такі вимоги всупереч ч. 1 ст. 188 ЦПК України не поєднані ні предметом, ні підставами, ні поданими доказами, а так само не є основними та похідними одна відносно одної.

Крім того, строки розгляду спорів за кожною вимогою є різними і сумісний розгляд заявлених вимог суттєво утруднить вирішення спору.

Таким чином, позивачем не дотримано правила об`єднання позовних вимог, визначені ч. 1 ст. 188 ЦПК України.

Згідно приписів п. 2 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положеньстатті 188 цього Кодексу).

Таким чином, розгляд усіх заявлених вимог в одному провадженні суперечить вимогам цивільно-процесуального закону, оскільки підстави для застосування положень ст. 188 ЦПК України не встановлено, а об`єднання таких вимог не тільки суперечить вимогами норм ЦПК, а і є процесуально недоцільним, тому така позовна заява підлягає поверненню, що не перешкоджає зверненню з позовом повторно, з урахуванням необхідності роз`єднати позовні вимоги в окремі позови (заяви) за предметом спору та дотримання інших вимог щодо форми та змісту такої заяви.

Відповідно до вимог п.2 ч.4ст.185 ЦПК Українипозовна заява повертається у випадку, якщо порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положеньстатті 188цього Кодексу).

За змістом ч.1 ст. 188 ЦПК Українипорушення правил об`єднання позовних вимог має місце у випадках, якщо заявлені в одній позовній заяві вимоги (1) не пов`язані підставою виникнення або поданими доказами (не є однорідними); (2) не співвідносяться між собою як основна та похідна.

Встановлення судом наведених обставин, які свідчать про порушення позивачем правил об`єднання позовних вимог, є підставою для повернення позовної заяви відповідно до вимог п.2 ч.4ст.185 ЦПК України.

Виходячи з наведеного, суддя дійшов висновку, що звертаючись до суду з даною позовною заявою, позивач допустив порушення правил об`єднання позовних вимог, що є підставою для повернення позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що для вирішення зазначених питань подаються дві окремі позовні заяви, які підлягають окремому судовому розгляду.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 185, 188, 258-261, 352-354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Службу у справах дітей Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області про зміну способу стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав, - повернути позивачу.

Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів.

Суддя О.Д. Іванець

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.08.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121373683
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —136/1623/24

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Іванець О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні