Справа № 522/20469/23
Провадження № 2-з/522/294/24
УХВАЛА
02 вересня 2024 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого-судді Абухіна Р.Д.,
за участю секретаря судових засідань Лещенко О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» про скасування заходів забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» про витребування майна,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Приморського районного суду міста Одеси від 23.10.2023 року було задоволення клопотання представника ОСОБА_2 щодо забезпечення позову до його подання. Вжити заходи забезпечення позову до подання позову наступним шляхом:
Накласти арешт на нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення, загальною площею 2 772,9 кв. м, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення № 540/5, право власності на яке зареєстровано за Товариством з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» (код ЄДРПОУ 44934339);
Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» (код ЄДРПОУ 44934339) та будь-якій іншій особі відчуження та вчинення будь-яких реєстраційних дій стосовно нерухомого майна, а саме: нежитлові приміщення, загальною площею 2 772,9 кв. м, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення № 540/5;
Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» (код ЄДРПОУ 44934339) та будь-якій іншій особі вчинення дій щодо передачі в оренду, ремонту та поліпшень стосовно нерухомого майна, а саме: нежитлове приміщення, загальною площею 2 772,9 кв. м, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення № 540/5.
30.10.2023року ОСОБА_2 звернувся доПриморського районногосуду містаОдеси зпозовною заявоюдо Товариства зобмеженою відповідальністю«РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» (код ЄДРПОУ 44934339) про витребування на користь ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1 ) нежитлових приміщень, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення № 540/5.
Ухвалою Приморського районного суду міста Одеси від 02.11.2023 року було прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі.
27.08.2024 року через систему Електроний суд надійшло клопотання представника відповідача щодо скасування заходів забезпечення позову, які були вжитті судом до подання позовної заяви.
02.09.2024 року до суду через систему «Електронний суд» надійшли заперечення представника позивача на клопотання представника відповідача щодо скасування заходів забезпечення позову, які були вжитті судом до подання позовної заяви.
Сторони належним чином повідомленні про дату та час проведення судового засідання.
В судовому засіданні представник заявника (відповідача) підтримав клопотання про скасування заходів забезпечення позову, які були вжитті до подання позовної заяви.
Представник позивачакатегорично заперечувалапроти задоволенняподаного відповідачемклопотання,посилаючись надоводи,які викладенів запереченні.Також наголосила,що відповідачемне наданожодного доказудо клопотання про скасування заходів забезпечення позову, які б підтверджували зазначені в ньому твердження відповідача, що свідчить про відсутність підстав для задоволення такого клопотання відповідача в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.158 ЦК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно з ст.149ЦПКУкраїни суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Частиною 1 ст.151ЦПКУкраїни визначено, що у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно п.1 ч.1 ст.150ЦПКУкраїни позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Частиною 3ст.150 ЦПК Українивстановлено, що заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтвердження доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду, наприклад, реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Відповідно до абз.1 ч.4Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»суд (суддя), розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача.
Судом встановлено, що Право власності ОСОБА_2 на зазначене майно було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 22.01.2019 року, номер запису про право власності 29950849, що підтверджується відповідним Витягом від 22.01.2019 року № 153463712.
Також, з Державного реєстру речових прав було вбачається що 12.07.2023 року право власності на зазначену нерухомість зареєстровано за ТОВ «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» (код ЄДРПОУ 44934339) на підставі Акту прийому-передачі та грошової оцінки майна, серія та номер 1-226, 1-227, виданий 12.07.2023, видавник: державний нотаріус Сьомої Дніпровської державної нотаріальної контори Черниш Є.В.
З матеріалів реєстраційної справи на нерухоме майно встановлено, що Акт прийому-передачі та грошової оцінки майна, серія та номер 1-226, 1-227, виданий 12.07.2023, видавник: державний нотаріус Сьомої Дніпровської державної нотаріальної контори Черниш Є.В., від імені ОСОБА_2 діяв ОСОБА_3 на підставі довіреності, посвідченої нотаріусом м.Кракова, республіка Польща, нотаріальної контори Генрика Ястжомб Мачей Ястжомб 22.06.2023 року, архівний реєстр А 2386/2023.
Позивач заперечує будь-який факт відчуження зазначеного майна як особисто так і за виданою довіреністю, зазначаючи, що не видавав будь-якій особі довіреність на право розпорядження належною йому на праві власності нерухомістю та не знаходився на території Республіки Польща.
В судовому засідані було з`ясовано, що відповідач за спірною адресою господарської діяльносі ніколи не проводив. Приміщення потребує капіального ремонту, т.я. його стан від забудовника.
Також заявник посилається на той факт, що у заявника утворилась заборгованість перед обслуговуючою компанією за комунальні послуги, охорону та інше в розмірі 2 мільонів гривень, але доказів цьому не надав.
Враховуючи, викладене, суд вважає, що заявником не доведена необхідність скасування заходів забезпечення позову, скасування заходів забезпечення позову унеможливить позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 18, 158 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволені заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕПЛЕЙСМЕНТ ОПТІ» про скасування заходів забезпечення позову відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом пятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали cкладено 03.09.2024.
Суддя Р.Д. Абухін
02.09.2024
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121376602 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Абухін Р. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні