КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/5757/24
Провадження № 2/552/2869/24
У Х В А Л А
04.09.2024 року суддя Київського районного суду м. Полтави Кузіна Ж.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної установи «Полтавська установа виконання покарань № 23», третя особа: Департамент з питань виконання кримінальних покарань про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в Київський районний суд м. Полтави з позовом до Державної установи «Полтавська установа виконання покарань № 23», третя особа: Департамент з питань виконання кримінальних покарань про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до вимог ч. 1, 3ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Відмова від права на звернення до суду за захистом є недійсною.
Однак, вивчивши матеріали позовної заяви, даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а саме позивачем не сплачений судовий збір.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннямиЗакону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VIу відповідній редакції (далі Закон).
Відповідно до частини 1статті 4 цього Законусудовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленогоЗакономна 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згдно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме, з урахуванням положень Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» - 1211,20 грн.
Таким чином, при зверненні фізичної особи до суду із вказаним позовом, який містить вимогу немайнового характеру, необхідно додати документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн., або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, якщо такі є, із зазначенням у позові таких підстав.
Згідно п. 5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме позовної заяви про відшкодування моральної шкоди судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із позовної заяви, позивачем заявлено позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди в розмірі 800 000 грн. Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 12 000 грн. (1,5 % з 800 000 грн. = 12000 грн.)
Реквізити рахунку для зарахування судового збору до Київського районного суду м. Полтави:
Номер рахунку (IBAN): UA778999980313151206000016720
Отримувач: ГУК у Полтавській області /Київський р-н/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37959255
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
В призначенні платежу необхідно обов`язково вказувати: «Судовий збір за позовом
З матеріалів позовної заяви вбачається, що судовий збір позивачем не сплачено, зазначені недоліки можуть бути усунуті, зокрема, шляхом надання оригіналу документу про сплату судового збору за подання позовної заяви у розмірі, визначеномуст. 4 Закону України "Про судовий збір"з підтвердженням зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Разом з цим, відповідно до п.17 ч.1ст.5 Закону України "Про судовий збір"від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк та до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, а також особи, взяті під варту, - у справах, пов`язаних із питаннями, які вирішуються судом під час виконання вироку відповідно достатті 537 Кримінального процесуального кодексу України, у разі відсутності на їхніх особових рахунках коштів, достатніх для сплати судового збору.
Тобто, зазначена норма передбачає звільнення засуджених від сплати судового збору виключно у справах, пов`язаних із питаннями, які вирішуються судом під час виконання вироку та розглядаються за правилами кримінального процесуального законодавства.
Позивач у своїй заяві звертається з позовними вимогами до відповідача з приводу спростування недостовірної інформації викладеної у рапортах, характеристиці, витягу з висновку та як наслідок захист його честі, гідності , відшкодування моральної шкоди.
Таким чином, позивач звертається не з питаннями, які вирішуються судом під час виконання вироку відповідно достатті 537 КПК України, а тому посилання на п.17 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є безпідставним.
Таким чином, законом не передбачено безумовного звільнення позивача від сплати судового збору в даній цивільній справі.
Відповідно до ч. 1, ч. 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи «Полтавська установа виконання покарань № 23», третя особа: Департамент з питань виконання кримінальних покарань про спростування нестовірної інформації, захист честа, гідності та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання даної ухвали.
У випадку, якщо зазначені недоліки не будуть усунуті в зазначений термін, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Ж.В.Кузіна
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121379085 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні