ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
04 вересня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/139/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Ярош А.І.,
суддів: Діброви Г.І., Принцевської Н.М.
розглянувши апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1
на рішення Господарського суду Одеської області від 26.06.2024 року, суддя в І інстанції Сулімовська М.Б., повний текст якого складено 19.07.2024, в м. Одесі,
у справі: №916/139/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОЛЛЕМАН Україна"
до відповідачів:
1) Військової частини НОМЕР_1 ;
2) Військової частини НОМЕР_2 ;
про витребування майна з чужого незаконного володіння
В С Т А Н О В И В:
06.08.2024 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Військової частини НОМЕР_1 , в якій остання просить рішення Господарського суду Одеської області від 26.06.2024 у справі №916/139/24 скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.08.2024 у справі №916/139/24 відкладено вирішення питання щодо апеляційної скарги Військової частини НОМЕР_1 до надходження матеріалів даної справи з суду першої інстанції та доручено Господарському суду Одеської області надіслати матеріали справи №916/139/24 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.
14.08.2024 матеріали справи №916/139/24 надійшли на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 19.08.2024 апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Господарського суду Одеської області від 26.06.2024 у справі №916/139/24 залишено без руху; встановлено скаржнику строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме подати апеляційну скаргу, оформлену відповідно до вимог, встановлених ст.258 ГПК України, уточнити/конкретизувати вимоги прохальної частини апеляційної скарги, надати суду докази сплати судового збору у розмірі 287 220,60 грн, докази, які б підтверджували повноваження ОСОБА_1 представляти інтереси скаржника у Південно-західному апеляційному господарському суді, а також надати докази направлення апеляційної скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "ХОЛЛЕМАН Україна" з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи шляхом надсилання до електронного кабінету учасника справи або листом з описом вкладення протягом 10 днів з дня вручення копії зазначеної ухвали.
На виконання вимог зазначеної ухвали на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду від скаржника надійшла заява про усунення недоліків, в додатках до якої міститься уточнена апеляційна скарга, оформлена відповідно до вимог ст.258 ГПК України, положення та витяг з наказу щодо наявності повноважень Соколовського Р.П. представляти інтереси скаржника у Південно-західному апеляційному господарському суді, докази направлення апеляційної скарги позивачу, а також платіжна інструкція №24-2126 від 27.08.2024 про сплату судового збору за подання апеляційної скарги.
З огляду на виконання скаржником у встановлений строк вимог ухвали апеляційного суду, вона вважається поданою у день її первинного подання.
Відповідно до ст.262 ГПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу. До відкриття апеляційного провадження учасники справи мають право подати заперечення проти відкриття апеляційного провадження. Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Згідно з ч.1 ст.270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.
Відповідно до ст. 263 ГПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Відзив на апеляційну скаргу має містити: 1) найменування суду апеляційної інстанції; 2) ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти, - за наявності; 3) обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; 4) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; 5) перелік матеріалів, що додаються. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Вказана апеляційна скарга Військової частини НОМЕР_1 на рішення Господарського суду Одеської області від 26.06.2024 у справі №916/139/24 відповідає вимогам статті 258 ГПК України, підстав для її повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено, у зв`язку з чим колегія суддів визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Згідно з ч. 8 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом.
Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину (ч. 9 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України Про інформацію інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна чи службова інформація.
Статтею 8 Закону України Про доступ до публічної інформації передбачено, що таємна інформація - це інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини 2 ст. 6 Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.
Відповідно до ч. ч. 10, 11 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні. Використання систем відеоконференцзв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.
Згідно з Наказом головнокомандувача ЗСУ "Про організацію взаємодії між ЗСУ, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану" від 3 березня 2022 року №73, до інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних Сил України, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану, зокрема, належить інформація щодо найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об?єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування, описи, а також інформація про військові частини (підрозділи), форми, методи, тактику їх дій та способи застосування за призначенням.
Наказом Міністерства оборони України від 27.12.2016 №720 затверджено Перелік
відомостей Міноборони, які містять службову інформацію (далі - ПС1). Так, ПСІ відносить до службової інформації, зокрема, відомості про: відвантаження матеріальних засобів (п.9.16 ПСІ); одержання відвантаженої на замовлення Міністерства оборони України продукції (пункт 9.17 ПСІ); номенклатуру, обсяги, строки, виконавців, замовників з виробництва, закупівлі та постачання озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, виконання робіт та надання послуг в особливий період, створення спеціальних формувань, передачі приміщень, будівель та споруд, земель Збройним Силам України, іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час у цілому щодо окремого підприємства (установи, організації, філії) (пункт 5.8 ПСІ) та інше.
За приписами 4.2 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров?я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Враховуючи документи, які знаходяться у матеріалах справи, з метою запобігання розголошення інформації з обмеженим доступом, а також недопущення завдання шкоди інтересам національної безпеки та оборони України, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав розгляду апеляційної скарги у даній справі у закритому судовому засіданні.
Керуючись статтями 8, 120, 234, 256, 262, 263, 270, 271 ГПК України, Південно-західний апеляційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 на рішення Господарського суду Одеської області від 26.06.2024 у справі №916/139/24.
2.Розгляд справи №916/139/24 проводити у закритому судовому засіданні.
3.Встановити учасникам справи строк для подання відзивів на апеляційну скаргу до 19.09.2024.
4.Роз`яснити учасникам справи про їх право в строк до 19.09.2024 подати до суду будь-які заяви чи клопотання з процесуальних питань, оформлені відповідно до статті 170 Господарського процесуального кодексу України, разом з доказами направлення копій таких заяв чи клопотань іншим учасникам справи. Попередити учасників справи про наслідки подання письмових заяв чи клопотань без додержання вимог частини першої та другої вказаної вище норми або не у строк встановлений судом у вигляді їх повернення заявникові без розгляду.
5.Призначити справу №916/139/24 до розгляду на 29.10.2024 о 12:30.
6.Засідання суду відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №5, м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, тел. (0482) 301-431.
7.Явка повноважних представників учасників справи у судовому засіданні обов`язковою не визнається. У разі їх прибуття в засідання суду вони повинні мати документи, що підтверджують їх повноваження.
8.Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання відповідно до частини третьої статті 196 ГПК України.
9.Повідомити учасників справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), в тому числі заяву в порядку статті 197 ГПК України, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, або іншими дистанційними засобами зв`язку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддяА.І. Ярош
Судді:Г.І. Діброва
Н.М. Принцевська
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121380289 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Ярош А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні