УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
02.09.2024м. ДніпроСправа № 904/3520/24за заявою ОСОБА_1 , м. Дніпро
про визнання неплатоспроможним
Суддя Мартинюк С.В.
за участю секретаря судового засідання Рибалка Г.Д.
Представники:
Заявник Сафронов В.Г.
Представник заявника Вишковський Є.Л. (адвокат).
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою, в якій просить прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі про його неплатоспроможність в порядку, передбаченому положеннями Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 12.08.2024 прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та призначено підготовче засідання суду на 02.09.2024.
Розглянувши матеріали заяви, дослідивши подані документи, суд у підготовчому засіданні, встановив наступне.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно із частиною 1 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
Так, частиною 1 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
У свою чергу, підстави для відкриття провадження у справі передбачені частиною 2 статті 115 Кодексу, а саме, боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Отже, проаналізувавши зміст зазначеної норми, суд вважає, що відкриття провадження у справі про неплатоспроможність можливе за умови наявності хоча б однієї із підстав, визначених частиною 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства.
Як зазначає фізична особа ОСОБА_1 у своїй заяві, що у останнього наявна заборгованість в розмірі 386 615, 82 грн. та ним припинено погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів.
Відповідно до Довідки УБКІ від 22.07.2024 у ОСОБА_1 наявна загальна поточна заборгованість в розмірі 334 326, 40 грн. та загальна поточна прострочена заборгованість у розмірі 333 505, 78 грн.
Господарським судом встановлено, що ОСОБА_1 припинено погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців, та існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності), що є підставами для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
Водночас, як зазначено у частині 3 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства, до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Так, із матеріалів справи вбачається, що у фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) наявна заборгованість перед:
- ТОВ "ЛІНЕУРА УКРАЇНА";
- ТОВ "СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН";
- ТОВ "СОС КРЕДИТ";
- ТОВ "СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР";
- ТОВ "АВЕНТУС УКРАЇНА";
- ТОВ "БІЗНЕС ПОЗИКА";
- ТОВ "ФК "ЄАПБ";
- ТОВ "ФК "ПРОЦЕНТ";
- ТОВ "СЕЛФІ КРЕДИТ";
- ТОВ "ТАЛІОН ПЛЮС";
- ТОВ "СЛОН КРЕДИТ";
- ТОВ "ФК "ПРОСТО КРЕДИТ";
- ТОВ "ФК КІФ";
- ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ";
- ТОВ "СТАР ФАЙНЕНС ГРУП".
На даний час боржником зазначено, що останній не працевлаштований, що підтверджується довідкою про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України станом на 05.04.2024.
Боржником подано проєкт плану реструктуризації боргів.
Крім того, заявник у своїй заяві зазначає про наявність у останнього права спільної сумісної власності (1/4) на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 . На підтвердження зазначеної обставини, фізичною особою ОСОБА_1 надано суду декларації про майновий стан боржника за 2021-2024.
Заявник зазначає про відсутність достатніх доходів, які б могли надати боржнику можливість в повному обсязі виконати грошові зобов`язання перед кредиторами.
Отже, зазначені обставини у своїй сукупності вказують на те, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі, а тому існує загроза неплатоспроможності.
Фізична особа ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, що підтверджується довідкою №ВР-004380122 Міністерства внутрішніх справ України.
Підсумовуючи викладене, зважаючи на наявність у фізичної особи ОСОБА_1 прострочених зобов`язань у відповідному розмірі та загрози неплатоспроможності, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
В зв`язку з тим, що матеріали справи містять згоду арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича (свідоцтво №1972 від 16.10.2020), кандидатуру якого запропоновано заявником, відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства та внесено до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, суд, з урахуванням приписів ч.2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд задовольняє заяву арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича на участь у справі №904/3520/24 про визнання неплатоспроможним фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідно до частини 6 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення всіх кредиторів здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника у порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного Суду повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Керуючись статтями 28, 119, 120, 121, 122 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 120 днів.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- зупиняється виконання боржником грошових зобов`язань, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
- зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами, крім виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів чи про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, а також крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності щодо вимог до боржника;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов`язань боржника.
Мораторій не поширюється на:
- відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;
- виплату та стягнення аліментів;
- виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення;
- задоволення вимог кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника відповідно до затвердженого плану та у процедурі погашення боргів боржника відповідно до цього Кодексу.
4. Призначити керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Рябчуна Романа Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від №1972 від 16.10.2020; адреса для листування: АДРЕСА_3 ).
5. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) відчужувати майно.
6. Керуючому реструктуризацією боргів боржника в строк, передбачений п.6 ч.5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, надати до Господарського суду Дніпропетровської області відомості про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
7. Зобов`язати керуючого реструктуризацією боржника організувати та провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 01.12.2024 для підготовки та подання до Господарського суду Дніпропетровської області плану реструктуризації боргів боржника.
9. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
10. Витребувати у Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України інформацію про дату та місце перетинання державного кордону України боржником та членами його сім`ї за останні три роки з усіма необхідними реквізитами (громадянство, прізвище, ім`я особи, дата народження (число, місяць, рік)) щодо наступних фізичних осіб:
- громадянин України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) (боржник);
- громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) (мати боржника);
- громадянин України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ) (батько боржника);
У разі неможливості надання вказаної інформації повідомити суд про це в письмовій формі.
Попередити Державну прикордонну службу України, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
За наявності кількох осіб з однаковим прізвищем, ім`ям та по-батькові - надати відомості про усіх осіб.
Направити відповідні відомості на адресу керуючого реструктуризацією боргів боржника та на адресу Господарського суду Дніпропетровської області для долучення до матеріалів справи.
При наданні інформації прошу посилатися на справу №904/3520/24 (суддя Мартинюк С.В.).
11. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.
12. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного Суду повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство:
- пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом;
- арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду;
- припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов`язаннями боржника;
- здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;
- строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав;
- будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.
13. Призначити попереднє засідання суду на 11.11.2024 о 10:20 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в каб. № 1-309 за адресою: вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027.
14. Зобов`язати керуючого реструктуризацією не пізніше 29.10.2024 направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника (частина 3 статті 122 Кодексу України з процедур банкрутства).
15. Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій стосовно боржника відповідно до частини 1 статті 121 Кодексу України з процедур банкрутства та пункту 4 частини 1 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження".
16. Копію ухвали надіслати боржнику, керуючому реструктуризацією, контролюючому органу, визначеному Податковим кодексом України, органам, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, місцевому суду загальної юрисдикції та органу державної виконавчої служби, органу державної прикордонної служби, державного органу з питань банкрутства.
Ухвала набрала законної сили 02.09.2024 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Центрального апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів згідно статті 256 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 04.09.2024.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\.
Суддя С.В. Мартинюк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121381708 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні