ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
04.09.2024Справа № 910/6813/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар`єр»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт трейдінг»
про стягнення 335223,31 грн,
Представники:
не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До суду звернулось з позовом товариство з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар`єр» до товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт трейдінг» про стягнення 335223,31 грн, у тому числі: 127500,84 грн боргу, 124134,83 грн пені, 25500,17 грн штрафу, 48032,03 грн інфляційних втрат, 10055,43 грн 3% річних.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не розрахувався за поставлений позивачем товар.
Суд своєю ухвалою від 03.06.2024, на підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, залишив позовну заяву без руху.
Позивач у строк, встановлений судом, усунув недоліки позовної заяви.
Суд своєю ухвалою від 07.06.2024 відкрив провадження у справі № 910/6813/24, постановив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач не подав відзиву на позов.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами в порядку ст. 165 ГПК України.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
17 травня 2018 року товариство з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар`єр» (постачальник) та товариство з обмеженою відповідальністю «Стандарт трейдінг» (покупець) уклали договір поставки № 81/2018-П (далі - Договір), відповідно до умов якого постачальник зобов`язується передати у власність покупця, а покупець зобов`язується прийняти граніт різних марок, сортів та фракцій (щебінь, щебенево-піщані суміші, відсів, пісок з відсівів дроблення, бутовий камінь) (далі - товар) та своєчасно оплатити його на умовах, визначених цим договором.
Асортимент, найменування (номенклатура), ціна за одиницю товару зазначаються у специфікаціях, які після їх підписання стають додатками та невід`ємними частинами до договору (п.1.2 Договору).
Загальна кількість та загальна вартість товару визначаються відповідно до заявок покупця, рахунків (рахунків-фактур) постачальника та видаткових накладних, складених на виконання цього договору (п. 1.2 Договору).
Поставка товару здійснюється на таких умовах:
а) у разі перевезення залізничним транспортом - на умовах СРТ (Перевезення сплачено до залізничної станції зазначеної у специфікації) згідно з Офіційними правилами тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати «Інкотермс» (2010);
б) у разі перевезення автомобільним транспортом покупця (або іншого перевізника за дорученням покупця та за його рахунок) - зі складу постачальника на умовах EXW (Франко-завод) згідно з Офіційними правилами тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати «Інкотермс» (2010); при, цьому адресою передачі-приймання товару є Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 15.
Відповідно до п. 3.1 Договору у специфікації до цього договору сторони можуть узгодити інші умови поставки товару, ніж зазначені в абзацах 1-3 пункту 3.1 цього договору.
У разі перевезення товару залізничним транспортом датою поставки (передачі) партії товару постачальником у власність покупця, є дата передачі постачальником товару перевізнику (залізниці), зазначена у відповідній залізничній накладній на цю партію товару.
У разі перевезення товару автомобільним транспортом датою поставки (передачі) партії товару постачальникові у власність покупця, є дата передачі товару постачальником представнику покупця, зазначена у відповідній видатковій накладній на цю партію товару (п. 3.9 Договору).
Згідно з п. 6.2 Договору покупець оплачує кожну партію товару на умовах повної попередньої оплати.
Якщо постачальник передав товар без здійснення покупцем попередньої оплати, то покупець зобов`язаний оплатити товар у день отримання товару, а якщо товар був поставлений після 16 годин, то не пізніше наступного робочого дня з моменту отримання товару (п. 6.4 Договору).
Товар вважається повністю оплаченим з дня надходження всієї суми коштів на розрахунковий рахунок постачальника (п. 6.5 Договору).
Відповідно до п. 9.2 Договору дія цього договору вважається кожного разу (по закінченню кожного календарного року) продовженою строком на один календарний рік на тих же умовах у випадку відсутності заперечень сторони проти такого продовження строку дії цього договору, наданого іншій стороні протягом одного календарного місяця після закінчення строку дії цього договору.
У період з 28.06.2018 по 09.12.2021 постачальник поставив, а покупець отримав товар на загальну суму 29085017,27 грн.
Покупець сплатив за товар частково, внаслідок чого у нього виник борг на суму 127500,84 грн.
Станом на день розгляду справи у суді відповідач не погасив 127500,84 грн боргу.
Згідно з нормами ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем в сумі 127500,84 грн належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Положеннями статті 611 ЦК України визначено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Згідно з п. 7.3 Договору якщо постачальник передав товар покупцеві без попередньої оплати вартості цього товару, то у разі порушення покупцем строків оплати цього товару, встановлених п.6.4 цього договору, покупець сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості партії товару, строк оплати якої був порушений, за кожен день такого порушення (прострочення) без обмежень строків нарахування цієї пені відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України. Сплата пені не звільняє покупця від виконання зобов`язань з повної оплати товару та відшкодування упущеної вигоди постачальнику.
У разі порушення (прострочення) покупцем строку оплати поставленого товару більше ніж на один календарний місяць покупець окрім сплати пені, передбаченої п. 7.3 цього договору, сплачує постачальнику штраф у розмірі 20% від вартості товару, строк оплати якого був порушений (прострочений) більше ніж на один календарний місяць. Сплата цього штрафу не звільняє покупця від виконання зобов`язань з повної оплати товару та відшкодування упущеної вигоди постачальнику.
За розрахунком позивача, перевіреним судом, до стягнення з відповідача підлягає 124134,83 грн пені, 25500,17 грн штрафу.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник на вимогу кредитора у випадку прострочення грошового зобов`язання повинен сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та три проценти річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, перевірним судом, до стягнення з відповідача підлягає 10055,43 грн 3% річних, 48032,03 грн інфляційних втрат.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Приймаючи рішення, суд зобов`язаний керуватись наданими сторонами доказами.
Позивач належним чином довів порушення його прав зі сторони відповідача.
Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги позивача до останнього підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити позов товариства з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар`єр» до товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт трейдінг».
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт трейдінг» (вул. Вадима Гетьмана, 27, м. Київ, 03056, код 35950685) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар`єр» (вул. Ярмаркова, 15, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код 38952905) 127500,84 грн боргу, 124134,83 грн пені, 25500,17 грн штрафу, 48032,03 грн інфляційних втрат, 10055,43 грн 3% річних, 5028,35 грн судового збору.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121382428 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні