Ухвала
від 04.09.2024 по справі 500/5309/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Справа № 500/5309/24

04 вересня 2024 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Відокремленого структурного підрозділу "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення в частині, визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

30 серпня 2024 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Відокремленого структурного підрозділу "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення в частині, визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно з частиною другою ст.160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звернення до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до частин першої, третьої ст.55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника, крім випадку, встановленого частиною дев`ятою статті 266 цього Кодексу.

Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.

Згідно з частинами першою, другою ст.57 КАС України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна (ч.1 ст.59 КАС України).

Суд зауважує, що звернення до суду передбачає, зокрема, надання суду належних доказів дійсної волі учасника справи на уповноваження певної особи на представництво. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути надані в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень, делегованих представнику. Представник повинен демонструвати повагу до суду, доводячи наявність повноважень на представництво.

Аналогічну позицію неодноразово висловлював Верховний Суд у своїх ухвалах, зокрема, в ухвалі від 20.01.2020 у справі №440/607/19.

У цій справі позивачем є Відокремлений структурний підрозділ "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя", який діє на підставі Положення про Відокремлений структурний підрозділ "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя".

У відповідності до п.1.7 вказаного Положення, фаховий коледж відокремлений структурний підрозділ з окремими правами фінансово-господарської самостійності, а саме: веде окремий баланс, має реєстраційній рахунки в органах Державної казначейської служби України та інших банківських установах з правом мати код мережі, печатку із зображенням державного герба України та інші штампи й печатки з власним найменуванням, реквізити. необхідні для його діяльності відповідно до законодавства України і від імені Університету набуває майнових та особистих немайнових прав, має обов`язки, виступає в суді позивачем, відповідачем та іншим учасником судового процесу на підставі довіреності, виданої ректором Університету директору Фахового коледжу.

Водночас, з долученої до позовної заяви копії довіреності від 04.01.2024 за №2/28-23 виданої ректором Тернопільського національного технічного університету ім.Івана Пулюя, не вбачається право директора Відокремленого структурного підрозділу "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя" Калушки В.П. підписувати та подавати позовну заяву до суду, представляти права та інтереси відокремленого структурного підрозділу у суді.

Отже, суд вважає, що зазначеною довіреністю від 04.01.2024 за №2/28-23 ОСОБА_1 не був уповноважений на підписання та подачу даної позовної заяви до Тернопільського окружного адміністративного суду.

Враховуючи те, що Відокремленим структурним підрозділом "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя" не надано суду належних документів на підтвердження повноважень щодо підписання позовної заяви від імені позивача, суд дійшов висновку, що позовна заява підписана особою, яка не має права її підписувати.

Відповідно до п.3 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо, позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Отже, позов підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку, з огляду на що, суд дійшов висновку, що позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню позивачу.

Згідно із частиною восьмою статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 169, 241, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву і додані до неї документи Відокремленого структурного підрозділу "Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення в частині, визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяДерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено06.09.2024
Номер документу121386211
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності

Судовий реєстр по справі —500/5309/24

Ухвала від 04.09.2024

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні