Справа № 560/12897/24
УХВАЛА
04 вересня 2024 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради , Кам`янець-Подільського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) "Турбота" , Голови Кам`янець-Подільської міської ради Посітка Михайла Володиировича про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Хмельницького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради, Кам`янець-Подільського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) "Турбота", Голови Кам`янець-Подільської міської ради Посітка Михайла Володиировича про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Розглянувши позовну заяву, суд зазначає наступне.
В тексті позовної заяви містяться неприпустимі висловлювання, які дискредитують Україну як державу, зокрема: "Хмельницька обласна, Кам`янець-Подільська міська, владна, суддівська, правоохоронна антиконституційна мафія", "злочинна терористична Україна", "київський недемократичний терористичний режим", "спеціальні загони смерті", "злочини терористичного Кийова", "терористична судова система" тощо.
Відповідно до частини першої статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Застосування позивачем неприпустимих висловлювань по тексту заяви, які дискредитують Україну як державу, суд розцінює, як зловживання процесуальними правами.
Суд зазначає, що така мова перебуває поза нормальним стилем спілкування, в першу чергу, у діловому мовленні, що використовується в офіційному спілкуванні (між установами, окремою особою і установою, між посадовими особами, тощо).
Неприпустимість зловживання процесуальними правами є однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства (пункт 9 частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу (пункт 1 частини п`ятої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України).
На переконання суду образливі слова не можуть використовуватися ні у заявах по суті справи, заявах з процесуальних питань, інших процесуальних документах, ні у виступах учасників судового процесу та їх представників. Ці дії суперечать основним засадами (принципами) адміністративного судочинства, а також його завданню.
Обґрунтування своїх вимог з використанням наведених позивачем висловлювань виходить за межі нормальної, коректної та легітимної критики, що, наприклад, у розумінні Європейського суду з прав людини констатується як зловживання правом на подання заяви. Так, цей Суд, застосовуючи підпункт "а" пункту 3 статті 35 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, оголошує неприйнятною будь-яку індивідуальну заяву, подану згідно зі статтею 34, якщо він вважає, що ця заява є зловживанням правом на її подання. Для прикладу, Суд вказав на зловживання правом на подання заяви, коли заявник під час спілкування з ЄСПЛ вживав образливі, погрозливі або провокативні висловлювання проти уряду-відповідача, його представника, органів влади держави-відповідача, проти ЄСПЛ, його суддів, Секретаріату ЄСПЛ або його працівників (див. ухвали щодо прийнятності у справах "Ржегак проти Чеської Республіки" від 14 травня 2004 року, заява № 67208/01, "Дюрінже та Грандж проти Франції" від 04 лютого 2003 року, заяви № 61164/00 і № 18589/02, "Guntis Apinis проти Латвії" від 20 вересня 2011 року, заява № 46549/06).
З огляду на викладене, вчинення позивачем таких дій суд визнає як зловживання процесуальними правами та застосовує, зокрема, наслідки, передбачені частиною третьою статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із частиною третьою статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку про повернення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 .
Керуючись частиною 3 статті 45, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати дії ОСОБА_1 при поданні позовної заяви зловживанням процесуальними правами та такими, що суперечать завданню адміністративного судочинства.
Попередити ОСОБА_1 , що в разі повторного зловживання процесуальними правами, до нього можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені статтею 145 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовну заяву ОСОБА_1 повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя О.Л. Польовий
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121386600 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Польовий О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні