АС 12/674-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.07 Справа №АС 12/674-07.
За позовом Прокурора м. Ромни в інтересах держави в особіРоменського міськрайонного центру зайнятості
до Приватного виробничо-торгівельного підприємства «Універсал», м. Ромни
про стягнення 407 грн. 76 коп.
СУДДЯ КОСТЕНКО Л.А.
Представники сторін:
Від позивача Ткаченко В.М. (дов. № 04-04/1421 від 04.07.2007 року)
Від відповідача не прибув
Прокурор Яковенко В.В.
За участю секретаря судового засідання Бардакової О.М.
Суть спору: Прокурор просить суд стягнути з відповідача 407 грн. 76 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків, яка виникла станом на 01.10.2007 рік, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000р. із змінами та доповненнями.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, в судове засідання не з‘явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про свідчить повернуте до суду поштове повідомлення про отримання відповідальною особою копії ухвали про порушення провадження у справі та час призначення судового засідання, тому згідно ст. 128 КАС України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Представники присутні в засіданні подали до суду клопотання про недоцільність здійснення фіксації судового процесу технічними засобами, тому відповідно до Розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, хід судового засідання фіксується у протоколі судового засідання.
Представникам сторін роз»яснено їх права та обовязки, відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи і враховуючи що:
Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000р., передбачено умови, порядок, строк і розмір страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення”, ст. 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття”, Фонд соціального страхування України на випадок безробіття є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття” джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду. Ст. 38 вищезазначеного Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками.
Згідно п. 2 ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов»язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 року відповідач повинен перераховувати позивачу страхові внески у розмірі 2.1 % суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначають згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» та підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян; для найманих працівників – 0.5 % суми оплати праці.
Відповідно до вказаного Закону, відповідач є страхувальником - платником страхових внесків до Фонду, але несвоєчасно сплачує внески до Фонду.
В судовому засіданні встановлено, що в розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість відповідача станом на 01.10.2007 рік склала 407 грн. 76 коп.
Позивач в судовому засіданні подав заяву про збільшення суми позову. Проведеною перевіркою у відповідності до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було встановлено, що ПВТП «Універсал» у 2007 році несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувало страхові внески, в результаті чого виникла недоїмка в сумі 629 грн. 54 коп. та була нарахована пеня в сумі 193 грн. 38 коп. Таким чином, заборгованість відповідача до центру зайнятості складає 822 грн. 92 коп.
Факт несплати відповідачем страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття підтверджується матеріалами справи, зокрема: розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 3-й квартал 2007 р., копією акту перевірки № 123 від 01.12.2007 року та іншими документами, залученими до справи.
Оскільки відповідач не подав доказів погашення боргу, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в розмірі 822 грн. 92 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного виробничо-торгівельного підприємства «Універсал» (42006, м. Ромни Сумської області, вул. Прокопенка, 74, код 30712604) на користь Роменського міськрайонного центру зайнятості (42000, м. Ромни, вул. Луценка, 2, код 21112743) - 822 грн. 92 коп. боргу.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
4. Постанова суду може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого, зокрема, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Харківського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Сумської області.
5. Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. В разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2007 |
Оприлюднено | 21.12.2007 |
Номер документу | 1213900 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Костенко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні