Ухвала
від 02.09.2024 по справі 130/2543/24
ЖМЕРИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

2-з/130/15/2024

130/2543/24

У Х В А Л А

щодо забезепечення позову

02.09.2024 р. м. Жмеринка

Суддя Жмеринського міськрайнного суду

Вінницької області Костянтин Шепель,

розглянувши заяву про забезпечення позову у справі за позовом адвоката Путіліна Євгена Вікторовича в інтересах Фермерського господарства «Дзялів» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про переведення прав покупця, -

у с т а н о в и в :

До Жмеринського міськрайонного суду 30 серпня 2024 року надійшла позовна заява адвоката Путіліна Євгена Вікторовича в інтересах Фермерського господарства «Дзялів» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про переведення прав покупця.

Разом з позовною заявою представник позивача подає заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку кадастровий номер 0521082200:03:003:0129 площею 2,0820 га, з цільовим призначенням 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кам`яногірської сільської ради Жмеринського району.

Заяву обґрунтовує тим, що позивач просить перевести на нього права та обов`язки покупця за договором купівлі продажу від 10 липня 2024 року на земельну ділянку кадастровий номер 0521082200:03:003:0129 площею 2,0820 га та стягнути з ФГ «Дзялів» на користь ОСОБА_2 кошти в розмірі 183500 грн, які знаходяться на депозитному рахунку ТУ ДСА у Вінницькій області. Під час розгляду справи, отримавши позовну заяву, відповідач, як власник земельної ділянки, може розпорядитись нею, передати її в іпотеку, або відчужити третім особам. У разі задоволення позову невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити та унеможливити виконання рішення суду.

Відповідно до частин першої, другої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Під забезпеченням позову належить розуміти вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують реальне виконання судового рішення, прийнятого за його позовом. Інститут забезпечення позову спрямований проти несумлінних дій відповідача, який може приховати майно, розтратити його, продати, знецінити.

Згідно з частиною першою статті 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи, крім випадків подання заяви про забезпечення позову шляхом накладення арешту на активи, які є предметом спору у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

Тому розгляд заяви про забезпечення позову проводився у відсутність учасників справи.

Відповідно до частини першої статті 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.

Відповідно до частини першої статті 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно з частиною третьою статті 150 ЦПК України, заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Пленум Верховного Суду України у п. 4 постанови № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» роз`яснив, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, з метою забезпечення ефективного захисту порушених прав або інтересів позивача.

Виходячи з правової природи забезпечення позову, під останнім слід розуміти вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача та спрямованих проти несумлінних дій відповідача.

Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки у відповідно до заявлених позовних вимог.

Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв`язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконання рішення суду.

Як видно з заяви про забезпечення позову, представник позивача просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на земельну ділянку кадастровий номер 0521082200:03:003:0129 площею 2,0820 га, з цільовим призначенням 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кам`яногірської сільської ради Жмеринського району.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 150 ЦПК України забезпечення позову можливе шляхом заборони вчиняти певні дії.

Вимоги представника позивача ОСОБА_3 обґрунтовані та відповідають нормам зазначених статей.

На підставі вищевикладеного суддя вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 149, 150, 151,153 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Заяву представника позивача адвоката Путіліна Євгена Вікторовича про забезпечення позову - задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку площею 2,0820 га з кадастровим номером 0521082200:03:003:0129 з цільовим призначенням 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кам`яногірської сільської ради Жмеринського району.

Копію ухвали направити представнику позивача для відома та звернути до виконання.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню незалежно від її оскарження.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя Костянтин ШЕПЕЛЬ

СудЖмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено06.09.2024
Номер документу121391902
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —130/2543/24

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Шепель К. А.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Шепель К. А.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Шепель К. А.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Шепель К. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні