Ухвала
від 05.09.2024 по справі 554/9416/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 05.09.2024Справа № 554/9416/24 Провадження № 2-о/554/368/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 вересня 2024 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Чуванова А.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту перебування у трудових відносинах; заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області,-

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення факту перебування у трудових відносинах; заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Заявник просить суд встановити юридичний факт перебування у трудових відносинах ОСОБА_1 відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 у період часу з 01.04.1983 року по 31.10.2001 року з підприємством «Полтавський завод газорозрядних ламп» код ЄДРПОУ 05758463, яке в подальшому змінило організаційно правову форму на Відкрите акціонерне товариство «Завод газорозрядних ламп» код ЄДРПОУ 05758463, а з 01.11.2001 року стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод газорозрядних ламп» код ЄДРПОУ 31618588.

Зі змісту заяви вбачається, що встановлення факту перебування у трудових відносинах заявнику необхідно для оформлення пенсії.

Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що заявнику слід відмовити у відкритті провадження з наступних підстав.

Згідно зі ч. 1ст. 293 ЦПК України,окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Статтею 315ЦПК Українипередбачено перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку. Даний перелік не є вичерпним і в судовому порядку можуть бути встановлені й інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не передбачено іншого порядку їх встановлення.

Згідно зістаттею 62Закону України «Про пенсійне забезпечення»та Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій, підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній; нормативно-правовий акт № 637 від 12.08.1993 року, затверджений постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюєтьсяна підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно правової позиції, висловленої Верховним Судом (справа №706/1637/16-ц, постанова від 08.10.2018 року) не можуть бути встановлені в судовому порядку факти щодо трудового стажу (для призначення пенсій та допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахування надбавок та інших пільг), так як встановлення факту на підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника законом встановлено окремий порядок, з урахуванням якого особа для розгляду питання про підтвердження факту виконання норм обслуговування має звертатися до спеціально створеної Пенсійним фондом комісії та за результатами прийняття цією комісією відповідного рішення, особа не позбавлена можливості його оскаржити в Пенсійному фонді України або до суду. Зокрема, особа має звертатися за захистом свого права, але не із заявою про встановлення факту трудових відносин та фактів щодо трудової діяльності, а зі скаргою на рішення органу Пенсійного фонду за правилами адміністративного судочинства у разі незгоди з таким рішенням.

Аналогічний висновок викладений Великою Палатою Верхового Суду у постанові від 04.09.2019 року у справі №198/623/18.

Відтак, не можуть розглядатися у порядку цивільного судочинства заяви про встановлення фактів перебування в трудових відносинах, трудового стажу. Відмова відповідного органу у встановленні таких фактів може бути оскаржена заінтересованою особою до адміністративного суду.

За таких обставин, подана заява про встановлення факту перебування в трудових відносинах не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства в окремому провадженні.

Згідно зі п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України,суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючисьст. ст. 186, 260, 261, 354 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування у трудових відносинах; заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області,- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.

Суддя А.М.Чуванова

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено06.09.2024
Номер документу121398252
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —554/9416/24

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Чуванова А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні