Ухвала
від 05.09.2024 по справі 911/2325/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"05" вересня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2325/24

Суддя Грабець С.Ю., розглянувши

заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЙТ"

до товариства з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат»

про видачу судового наказу за вимогою про стягнення боргу в сумі 112 769,41 грн.,

без повідомлення заявника і боржника

ВСТАНОВИЛА:

10 серпня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЙТ" (далі заявник) до товариства з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат» (далі боржник) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення боргу в сумі 112 769,41 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Частиною 1 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, у заяві повинно бути зазначено перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

В обґрунтування заяви стягувач послався на порушення відповідачем зобов`язань щодо оплати наданих заявником послуг, на підтвердження чого надав копію міжнародної транспортної накладної CMR №76.

Згідно зі ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.

Частиною 1 ст. 10 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Відповідно до ч. 6 ст. 13 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.

Частиною 1 ст. 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" встановлено, що у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

Згідно з ч. 3 ст. Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.

Відповідно до ст. 79 Закону України "Про нотаріат", нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.

Так, судом встановлено, що до заяви про видачу судового наказу долучена копія міжнародної транспортної накладної CMR №76, текст якої складений іноземною мовою.

Відтак, заявником при зверненні до суду не дотримані вимоги, встановлені п. 5 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.

Відтак, заява товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЙТ" до товариства з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення грошової заборгованості в сумі 112 769,41 грн. задоволенню не підлягає.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, ч. 1 ст. 147, ч. 1 ст. 148, п. 5 ч. 2, ст. 150, п. 1 ч. 1 ст. 152, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. відмовити заявнику у видачі судового наказу;

2. роз`яснити заявнику, що відповідно до ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків;

3. направити копію ухвали товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЙТ".

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала підписана 05.09.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено06.09.2024
Номер документу121401889
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —911/2325/24

Ухвала від 05.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні