У Х В А Л А
05 вересня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/823/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали заяви від 29.08.2024, що сформована в Електронному суді,
боржника: боржника: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
без виклику (повідомлення) сторін
ВСТАНОВИВ:
30.08.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , яка сформована в Електронному суді 29.08.2024.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Статтею 115 КУПБ передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Частина 3 статті 116 КУзПБ містить перелік документів, що додаються до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
Відповідно до п.12 ч.3 ст.116 КУзПБ до заяви про відкриття провадження про неплатоспроможність фізичної особи мають бути надані докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.
Статтею 30 цього Кодексу врегульовані винагорода та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
Так, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Відповідно до ст. 7 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2024 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2024 становить 3028,00 грн.
Таким чином, розмір авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень становить 45 420,00 грн.
Кодекс України з процедур банкрутства та інші норми законодавства не передбачають права боржника бути звільненим від авансування винагороди арбітражному керуючому при поданні такої заяви, як не передбачають можливості відстрочення чи розстрочення заявнику в авансуванні такої винагороди.
При цьому, суд зазначає, що боржник (фізична особа) не позбавлений можливості укласти угоду з арбітражним керуючим, який погодиться на умовах відстрочення оплати до реалізації майна боржника виконувати повноваження керуючого реструктуризацією у справі про банкрутство цієї особи та відповідного звернення обох осіб (боржника та арбітражного керуючого) до суду про призначення його керуючим реструктуризацією у справу про банкрутство фізичної особи, яке подається разом із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство. Суд може розглянути подані документи, як альтернативу мирного врегулювання правовідносин з оплати винагороди арбітражному керуючому, та прийняти відповідне рішення про можливість задоволення заяви боржника, дослідивши всю сукупність наданих ним доказів на обґрунтування неплатоспроможності фізичної особи.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 19.11.2020 у справі №910/726/20.
Таким чином, договір між заявником та арбітражним керуючим про оплату праці може бути альтернативою мирного врегулювання правовідносин з оплати винагороди арбітражному керуючому.
Водночас за змістом ч. 2 ст. 207 Цивільного кодексу України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Заявником до заяви надано договір від 26.01.2024 про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого, сторонами якого є ОСОБА_1 , боржник (Сторна-2) та арбітражна керуюча Белінська Наталія Олександрівна (Сторона-1).
Згідно з п. 3.1. даного договору, оплата послуг керуючого реструктуризацією становить 45 420,00грн за весь строк виконання повноважень Сторони-1.
Однак зазначений вище договір не підписаний ОСОБА_1 , а тому не може бути належним доказом укладення угоди з арбітражним керуючим.
За таких обставин, заявником до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не надано доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.
Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд залишає заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність без руху.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.2, 37, 113, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишити без руху.
2. Зобов`язати ОСОБА_1 надати суду у 5-ти денний строк з моменту отримання ухвали докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень у сумі 40 260,00грн або договір з арбітражним керуючим, що не суперечить встановленим законодавством нормам.
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
4. Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.
Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121403222 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні