Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/3926/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2024 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Довгого І.І., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (с. Велике Вербче, Сарненського району Рівненської області ), третя особа Служба у справах дітей Сарненської міської ради про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ :
03.09.2024 року до Сарненського районного суду Рівненської області надійшла вказана позовна заява, яка не може бути прийнята до розгляду, оскільки позивачем не надано доказів сплати судового збору чи доказів звільнення від його сплати.
В зв`язку з чим, позовна заява не відповідає вимогам ст.175,177 ЦПК України, зокрема не сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Вказана обставина згідно ст.185 ЦПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення зазначеного недоліку.
Разом з тим, ОСОБА_1 заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання позову з посиланням на те, що багатодітною матір`ю, здійснює догляд за дітьми та немає змоги сплатити судовий збір.
В задоволенні зазначеного клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити за відсутністю підстав для цього.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
За ч.2 ст.8 вказаного Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п.29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України №10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", особа, яка заявляє клопотання, про відстрочення сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Крім того, до суду позивачем не подано доказів про розмір її доходу за повний попередній календарний рік, доказів про те, що вона є багатодітною матір`ю (документом, що підтверджує статус багатодітної сім`ї і дітей з такої сім`ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства", є відповідне посвідчення). Разом з тим, позивач уклав договір з адвокатом на платній основі.
За таких обставин, слід відмовити в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, а позовну заяву залишити без руху з наданням строку для сплати судового збору у сумі 1211,20 грн.
Судовий збір слід сплатити у вказаній вище сумі за наступними реквізитами : отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Сарнен.р-н/22030101 ; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494; банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) ; код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA128999980313131206000017338; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Всупереч зазначеним вимогам, позовна заява подається ОСОБА_1 , представником згідно договору є ТОВ «Агенство Макоша» в особі Дуки О.В., а підписана позовна заява ОСОБА_3 .
Частиною 1 статті 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява, подана позивачем із певними недоліками, про які зазначено вище, її слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків ляхом сплати судового збору у розмірі, та подання позовної заяви підписаної позивачем або її представником.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Сарненської міської ради про позбавлення батьківських прав - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121405741 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Довгий І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні