Ухвала
від 05.09.2024 по справі 152/1037/24
ШАРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 152/1037/24

2/152/415/24

У Х В А Л А

Іменем України

05 вересня 2024 року м. Шаргород

Шаргородський районний суд Вінницької області

у складі головуючого судді Роздорожної А.Г.,

за участі секретаря судового засідання Сербіної М.В.,

представника позивача адвоката Бурдейного О.І.,

представника відповідача адвоката Швець А.В.,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Служба у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації), про визначення місця проживання дитини, -

у с т а н о в и в :

7 серпня 2024 року представник позивача адвокат Бурдейний О.І. подав клопотання, в якому просив замінити третю особу по справі зі Служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації на відділ опіки та піклування Служби у справах дітей Вінницької міської ради з огляду на те, що місцем проживання позивача та дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є АДРЕСА_1 . Окрім цього, представник позивача просив витребувати у Служби у справах дітей Вінницької міської ради висновки щодо обстеження умов проживання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місце проживання матері по АДРЕСА_1 та за місцем проживання батька по АДРЕСА_2 ; письмовий висновок щодо доцільності (недоцільності) визначення місця проживання дитини ОСОБА_4 за місцем проживання матері (а.с.49-54).

20серпня 2024року відпредставника відповідача адвокатаШвець А.В.до судунадійшла заява,в якійвона вказує,що впозовних вимогах позивач просить суд: визначити місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Вінниця - разом з матір`ю ОСОБА_1 , місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , та яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_3 виповнилось 14 років і він проживає за адресою АДРЕСА_2 . Представник відповідача вважає, що оскільки ОСОБА_3 досяг 14 років, то він наділений правом самостійно обирати своє місце проживання. В свою чергу вирішення у судовому порядку питання щодо місця проживання неповнолітньої дитини, яка досягла 14 річного віку, не передбачено чинним законодавством, оскільки юрисдикція суду поширюється лише на спори між батьками щодо місця проживання малолітніх дітей. Представник відповідача просила закрити провадження у даній справі, у зв`язку з відсутністю предмету спору (а.с.63-65).

Підготовче судове засідання у справі було відкладено на 5 вересня 2024 року для надання можливості представникам сторін ознайомитися з клопотаннями один одного.

Представник позивача в підготовчому судовому засіданні зазначив, що станом на 5 вересня 2024 року з клопотанням представника відповідача не ознайомився. Своє клопотання про заміну третьої особи підтримав повністю та просив задовольнити.

Представник відповідача в підготовчому судовому засіданні клопотання про закриття провадження у справі підтримала повністю та просила його задовольнити.

Заслухавши представників сторін, дослідивши подані клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з частинами першою, четвертою восьмою статті 14 ЦПК України, у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційніелектронні адресив Єдинійсудовій інформаційно-комунікаційнійсистемі вобов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Особам,які зареєструвалиофіційні електронніадреси вЄдиній судовійінформаційно-комунікаційнійсистемі,суд надсилаєбудь-якідокументи усправах,в якихтакі особиберуть участь,виключно велектронній формішляхом їхнаправлення наофіційні електронніадреси такихосіб,що непозбавляє їхправа отриматикопію судовогорішення упаперовій форміза окремоюзаявою. Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи,які зареєструвалиофіційні електронніадреси вЄдиній судовійінформаційно-комунікаційнійсистемі,можуть податипроцесуальні,інші документи,вчинити іншіпроцесуальні діїв електроннійформі виключноза допомогоюЄдиної судовоїінформаційно-комунікаційноїсистеми звикористанням власногоелектронного підпису,прирівняного довласноручного підписувідповідно доЗаконуУкраїни"Проелектронні довірчіпослуги",якщо іншене передбаченоцим Кодексом. Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до частини першої та другої статті 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

В поданих представником позивача клопотаннях не вказано, що в нього наявний зареєстрований кабінет в підсистемі Електронний Суд. В судовому засіданні представник повідомив, що в нього такий кабінет наявний. Перевірити даний факт не представляється за можливе, позаяк представник позивача не вказав свій РНОКПП.

Згідно з частиною четвертою статті 183 ЦПК України суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Відтак, з огляду на те, що представник позивача, будучи адвокатом, зобов`язаний зареєструвати офіційну електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, однак з невідомих причин цього не зробив, суд вважає, що клопотання про заміну третьої сторони слід повернути представнику позивача без розгляду.

Що стосується клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі, то таке клопотання було подане через підсистему Електронний Суд. Оскільки у представника позивача відсутній зареєстрований кабінет в підсистемі Електронний Суд, то останній не ознайомився з цим клопотанням. Разом з тим, суд 21 серпня 2024 року узгодив з представником позивача дату, до настання якої йому необхідно було ознайомитися з цим клопотанням до 5 вересня 2024 року. В матеріалах справи відсутня заява представника позивача про ознайомлення з матеріалами справи безпосередньо в приміщенні суду чи про підключення його як представника позивача до цієї справи в підсистемі Електронний Суд.

Відповідно до частини четвертої статті 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Станом на 5 вересня 2024 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , досяг чотирнадцятирічного віку (а.с.18).

Відповідно до статті 4 СК України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважаєтьсядитина додосягнення неючотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Згідно з статтею 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Відповідно до частини другої статті 29 ЦК України фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюютьсязаконом.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 255 ЦПК Українисуд своєюухвалою закриваєпровадження усправі,якщо відсутній предмет спору.

Таким чином, зважаючи, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є неповнолітнім, а вирішення даного спору можливо лише якщо батьки не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати саме малолітня дитина, в правовідносинах, які виникли між сторонами, відсутній предмет спору, а тому провадження у справі необхідно закрити.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Керуючись статтями 14, 182, 183, 200, 255, 258, 259, 260 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання представника позивачки адвоката Бурдейного Олександра Івановича про заміну третьої особи у справі, - повернути без розгляду.

Клопотання представника відповідача адвоката Швець Анастасії Володимирівни про закриття провадження у справі, - задовольнити.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Служба у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації), про визначення місця проживання дитини закрити на підставі пункту 2 частини першої статті 255 ЦПК України.

На ухвалу може бути подана апеляція до Вінницької апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя Андрея РОЗДОРОЖНА

СудШаргородський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121407072
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —152/1037/24

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 30.08.2024

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні